TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Shkodër, policia kërkon të futet në KZAZ, ka përplasje fizike(Video)

Mapo - parë: 17 orë

Policia e Shkodrës kërkon të futet me forcë në KZAZ-në nr.2 në këtë qytet. Ditën e sotme policia ka shkuar në ambientetet e KZAZ-së, por është penguar nga punonjës të bashkisë dhe ish-deputetë të ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Siguria e Bashës, Meta thërret drejtorin e SHISH dhe kreun e Gardës

Mapo - parë: 17 orë

Menjëherë pasi u publikua lajmi se “kërcënohet jeta e liderit të opozitës, Lulzim Basha”, presidenti Ilir Meta është vënë në levizje. Mësohet se Meta ka thirrur në zyrë drejtorin e SHISH, Helidon ...

42 artikuj të ndërlidhur »

“Aman, kujdes…”/ Ndjekësit e kritikojnë, Enca: Më lini të qetë!

Mapo - parë: 17 orë

Këngëtarja Enca Haxhia nuk kritikohet vetëm për perfomancat dhe veshjet e saj ekstravagante, por edhe për faktin që i prek flokët teksa flet. Një ndjekëse në rrjetin social “Instagram”, e cila ka ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Partizani prezanton trajnerin e ri Franco Lerda

Mapo - parë: 17 orë

Franco Lerda ka bërë daljen e tij të parë si trajner i Partizanit, duke zëvendësuar në pankinën e kampionëve të Superligës, Skënder Gegën. Arsyet e largimit të këtij të fundit i shpjegoi edhe një ...

Dalin emrat, kush janë 55 deputetët që kërkojnë shkarkimin e Metës

Mapo - parë: 17 orë

Zbulohen emrat e deputetëve që kanë firmosur kërkesën për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Gazeta Mapo publikon listën, ku bie në sy se disa prej socialistëve të vjetër si Pandeli Majko dhe Fatmir ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Greqi/ Punonte si roje nate, vritet 51-vjeçari shqiptar (EMRI)

Mapo - parë: 17 orë

Një 51-vjeçar shqiptar, i identifikuar si Kostandin Hila, i cili punonte si roje nate në një kompani greke, është gjendur i dhunuar për vdekje. Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në kryeqytetin grek të ...

Po bënte twerk në skenë, reperes i griset kostumi në të pasme (Foto)

Mapo - parë: 17 orë

Cardi B ka përjetuar një moment tepër të sikletshëm përgjatë performancës së saj në Arts and Music Festival në Tennessee. Ndërkohë që po kërcente dhe po bënte twerk, reperja pësoi një incident me ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Prov. i matematikës/ Boçi nxjerr tezat: Po i merrni në qafë nxënësit

Mapo - parë: 18 orë

Ish-deputeti i PD Luçiano Boçi ka publikuar tezën e provimit të maturës të lëndës së matematikes, duke thënë e teza ka qarkulluar që në orën 10:00, ende pa u futur nxënësit në provim.

13 artikuj të ndërlidhur »

Plagosja e Fadil Memës, Gjykata lë në burg Florenc Çapjan

Mapo - parë: 18 orë

Gjykata e Elbasanit ka lënë në burg Florenc Çapjan, të arrestuar gjatë operacionit “Krasta” në Elbasan. Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg pa afat” për Florenc Çapjan.

7 artikuj të ndërlidhur »

Aktori i humorit zbulon atë ç’ka konsideronte sekret për publikun

Mapo - parë: 18 orë

Aktori Ledio Lako, i cili ishte i ftuar në emisionin “E Diell” së bashku me kolegun e tij Flor Binaj, ka zbuluar atë ç’ka e kishte konsideruar deri më tani sekret për publikun. “Unë djersis shumë.

13 artikuj të ndërlidhur »

“Bashës i rrezikohet jeta”, Bardhi-Lleshajt: Na informo zyrtarisht

Mapo - parë: 18 orë

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi përmes një letre dërguar ministrit Sandër Lleshaj ka zbuluar se z. Lleshaj ka thirrur në zyrë badigardin e Bashës, Feim Dollapaj për ta njoftuar se ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Qëlloi me kaçavidë 61-vjeçarin në Korçë, identifikohet autori

Mapo - parë: 18 orë

Policia e Korçës ka identifikuar një 35-vjeçar, si autor të dyshuar të plagosjes së 61-vjeçarit D.M. “Në vijim të punës për zbardhjen e kësaj ngjarje, specialistët për Hetimin e Krimit në ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Sot përgjimet e Bild, Arta Marku nuk shkon në Parlament

Mapo - parë: 18 orë

Arta Marku nuk do të jetë sot në sallën e parlamentit për të lexuar raportin e kriminalitetit për vitin 2018-të. Është deputeti Lefter Maliqi i cili ka konfirmuar se Arta Marku nuk do të shkojë sot ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Nuk ka dyshime, Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj janë në një lidhje

Mapo - parë: 18 orë

Jonida Maliqi dhe Romeo Veshaj po konfirmojnë çdo ditë e më shumë se po përjetojnë një lidhje dashurie. Ndonëse kanë zgjedhur të mos prononcohen në lidhje me këtë gjë, ata publikojnë herë pas herë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Al-Khelaifi “kërcënon” Neymar, PSG vlerëson largimin e brazilianit

Mapo - parë: 18 orë

Nasser Al-Khelaifi, presidenti i PSG, paralajmëron ndryshime të mëdha në skuadër duke nisur nga sezoni i ri: “Lojtarët duhet të marrin përgjegjësitë që i takojnë, nuk jemi këtu për tu argëtuar por ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Sheh në plazh publik dy vajza të shtrira topless, ja si reagon Rozi

Mapo - parë: 18 orë

Rozana Radi është hasur përgjatë një dite pushimi në një plazh publik me dy pushuese që kanë preferuar të marrin rreze dielli topless dhe me ç’duket nuk i ka pëlqyer aspak kjo gjë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Uruguaj pretendent për Kupën e Amerikës, goleadë ndaj Ekuadorit

Mapo - parë: 18 orë

Fitorja e thellë 4-0, edhe pse ndaj një kundërshtari modest siç është Ekuadori, e ka bërë Uruguajin të vendoset në emrat e parë në listën e pretendentëve për të fituar Kupën e Amerikës.

17 artikuj të ndërlidhur »

Balla: Meta të mos na turpërojë këto ditë që është në detyrë

Mapo - parë: 18 orë

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla përmes një konference të gjatë për mediat deklaroi se mazhoranca ka depozituar kërkesën në Kuvend për shkarkimin e Metës.

56 artikuj të ndërlidhur »

“Pse e ke zgjedh atë sendin t’zi?”/ Revoltohet Linda Halimi

Mapo - parë: 18 orë

Këngëtarja Linda Halimi vijon të gjykohet për partnerin me të cilin ka zgjedhur të ndërtojë jetën. Në një bisedë që ajo ka realizuar me ndjekësit në rrjetin social “Instagram”, njëri prej tyre i ka ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Vrau në 1997-të, ekstradohet pas 22 vitesh Mentor Hasani

Mapo - parë: 18 orë

Ekstradohet nga Greqia 43-vjeçari Mentor Hasani, i cili ishte dënuar me 17 vite burg për vrasje. Mentor Hasani ka kryer vrasjen e një bashkëfshatari të tij në Dibër dhe për këtë ngjarje është dënuar ...

10 artikuj të ndërlidhur »