TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

“Kam qarë…”/ Pink: Ja përse s’do të postoj më foto me fëmijët

Mapo - parë: 8 orë

Pink është mamaja e një vajze e djali, të cilët nuk ngurron që t’ua publikojë fotografitë nëpër rrjete sociale. Megjithatë, ajo është kritikuar ashpër së fundmi pasi postoi një foto ku djali i saj ...

Video/ Familjarët vënë kujën: 25-vjeçarja vdiq për faj të mjekëve

Mapo - parë: 8 orë

Rexhina Debrova është 25-vjeçe nga Cërriku ka ndërruar jetë në maternitetin e Elbasanit vetëm disa minuta pasi kishte dalë nga salla e operacionit. Për këtë ngjarje të rëndë kanë nisur hetimet pasi ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Kush është miliarderi që humbi 3 fëmijët në masakrën e Sri Lankës

Mapo - parë: 8 orë

Anders Holch Povlsen humbi sot tre nga katër fëmijët e tij nga një seri bombash që shpërthyen të dielën në Sri Lanka, teksa ndodheshin me pushime për Pashkë.

99 artikuj të ndërlidhur »

Ndëshkim politikës/ Komediani zgjidhet me shumicë votash President

Mapo - parë: 9 orë

Volodimir Zelenskiy, aktor satire në televizion, arriti fitore të thellë në zgjedhjet presidenciale të Ukrainës. Sondazhet e para tregojnë se ai ka marrë rreth tre herë më shumë vota se rivali Petro ...

78 artikuj të ndërlidhur »

SOS/ Fierza mbulohet nga mbeturinat (video)

Mapo - parë: 9 orë

Mbetje plastike, qese plastmasi, drurë e deri mbetje spitalore, kanë mbuluar Liqenin e Fierzës. Në pamjet që sjell AbcNews shihen dhe varkat e peshkimit që peshkojnë mes mbetjeve.

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas debatit me të dashurën, i biri i David Beckham shpërthen në lot

Mapo - parë: 9 orë

Familja e futbollistit Beckham u pa pak ditë më parë e mbledhur e tëra në një tavolinë festive, ku ngrihej dolli për ditëlindjen e 45-të të zonjës së shtëpisë, Victoria Beckham.

5 artikuj të ndërlidhur »

Plagosja në Tiranë, identifikohet autori dhe bashkëpunëtorët

Mapo - parë: 9 orë

Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim autorin e dyshuar të plagosjes së Elson Muratajt dhe dy bashkëpunëtorë të tjerë. ngjarja ka ndodhur dje pasdite në Fushë-Mëzez.

25 artikuj të ndërlidhur »

Ish-deputetja shtatzënë, Jorida Tabaku në pritje të fëmijës së 3-të

Mapo - parë: 9 orë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku pritet të sjellë në jetë fëmijën e saj të tretë. Sipas burimeve të ‘Mapo’-s, Tabaku gjendet në muajin e katërt të shtatzënisë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Krimi në familje trondit Prishtinën, 3 të vrarë

Mapo - parë: 9 orë

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Kosovës. Tre persona kanë vdekur si pasojë e një konflikti familjar që ndodhi sot në një familje në lagjen “Dardania” të Prishtinës.

86 artikuj të ndërlidhur »

“Thyeje internetin dashuri”/ Linda Halimi tregon kujt i ngjan vajza

Mapo - parë: 9 orë

Këngëtarja Linda Halimi, e cila u bë muajin e kaluar nënë e një vajze, ia ka prezantuar këtë të fundit ndjekësve të saj. Ajo ka publikuar pak orë më parë në rrjetin social “Instagram” një fotografi ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Ndërron jetë 25-vjeçarja në maternitetin e Elbasanit

Mapo - parë: 10 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit. Mësohet se një grua e re 25-vjeçe ka ndërruar jetë në maternitet, në sallën e operacionit, 1 orë pas lindjes.

48 artikuj të ndërlidhur »

I ofendoi rëndë familjen, ja çfarë i punon ndjekëses Linda Halimi

Mapo - parë: 10 orë

Këngëtarja Linda Halimi u bë muajin e kaluar nënë e një vajze, të cilën e pagëzoi me emrin Kaimana. Ndonëse periudhën e shtatzënisë e mbajti të fshehtë, ajo nuk ngurron tanimë të postojë në rrjetin ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Një grindje në Boston! Shqiptarët që kërkonin njohjen e Amerikës

Mapo - parë: 10 orë

Nga Ilir Ikonomi Viti 1942. Shqipëria është e pushtuar nga Italia. Dy udhëheqës të shqiptarëve të Amerikës, Fan Noli i “Vatrës” dhe Kostë Çekrezi i “Shqipërisë së Lirë”, ulen të bisedojnë në kishën ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Të dashuruar që fëmijë, del fotoja e rrallë e Messit dhe të shoqes

Mapo - parë: 10 orë

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të parë.

9 artikuj të ndërlidhur »

Detaje/Përshkallëzohet protesta, bllokim akseve kryesore kombëtare

Mapo - parë: 10 orë

“Gazeta Mapo” ka arritur të sigurojë informacione nga mbledhja me dyer të mbyllura e Kolegjit të Kryetarëve, zhvilluar sot në selinë e PD-së. Përpos protestës Kombëtare që do mbahet më 11 Maj, ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Pasagjeri kapet ‘mat’ duke rruajtur kokën në avion (VIDEO)

Mapo - parë: 10 orë

Një burrë që udhëtonte në ‘business class’ është kapur duke rruar kokën në sendiljen e tij gjatë një fluturimi të United Airlines. Akti i shëmtuar u filmua dhe më pas u publikua në mediat sociale.

17 viktima nga rrëshqitja e dheut në Kolumbi

Mapo - parë: 10 orë

Të paktën 17 persona raportohet të kenë vdekur nga rrëshqitjet e dheut ditën e dielë në pjesën jugperëndimore të Kolumbisë. Rrëshqitja e dheut erdhi si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria, zyrtarisht pjesëmarrëse në festivalin e filmit në Kanë

Mapo - parë: 10 orë

Shqipëria do të marrë pjesë këtë vit në Festivalin e Filmit në Kanë me një film të metrazhit të shkurtër.”The Van” është një bashkëprodhim shqiptaro-francez me regji të Erenik Beqirit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Ndalimet për grabitjen në Rinas, reagon kryeministri Rama

Mapo - parë: 10 orë

Pas ndalimit të katër personave që dyshohen se kanë lidhje me grabitjen e parave në Rinas, ka ardhur edhe reagimi i kryeministrit Edi Rama. Përmes një postimi në ‘Twitter’ Rama thotë se ndalimi i ...

133 artikuj të ndërlidhur »

‘Sfidon’ Alban Ramosaj, moderatori shfaqet lakuriq në dush

Mapo - parë: 10 orë

Personazhet e showbiz-it shqiptarë duket se kanë filluar të përqafojnë pozat lakuriqe, duke u treguar kështu ndjekësve se nuk vuajnë nga komplekset. Pas fotografisë së bujshme të këngëtarit Alban ...

6 artikuj të ndërlidhur »