TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Negociatat/ Kashahu: Rama propagandon për të fajësuar BE-në

Mapo - parë: 19 orë

“Nuk është faji i Europës, por i Edi Ramës për mos hapjen e negociatave”. Kështu u shpreh sot në një prononcim për mediat sekretari për marrëdhënie ndërkombëtare në PD, Arben Kashahu.

24 artikuj të ndërlidhur »

10 fshatrat që duken sikur kanë dalë nga një libër përrallash

Mapo - parë: 19 orë

Ngjyrat pastel, shtëpitë e ndërtuara me gur e dru dhe rrugica të lulëzuara – këto fshatra duken jorealë, por ekzistojnë vërtet dhe mund t’i vizitoni. Rothenburg ob der Tauber, Gjermani Një fshat ...

Zbulohen detajet e plota, ja kontrata që Roma ka gati për Hysajn

Mapo - parë: 19 orë

Elseid Hysaj mund të jetë një nga protagonistët e shkëlqyer të merkatos së dimrit. Mbrojtësi shqiptar ka grumbulluar vetëm tri paraqitje (aktivizime) në kampionat, këtë sezon, ose gjithsej 54 minuta ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona “show”, Messi-Suarez-Greizmann gjejnë kiminë mes tyre

Mapo - parë: 19 orë

Barcelona ka kthyer gjithçka në “show” në fitoren 0-3 ndaj Eibarit. Ekipi katalanas u argëtua në transfertën e kësaj jave, madje duket se Messi-Suarez-Griezmann kanë gjetur kiminë mes tyre, pasi të 3 ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Ekspertët për DW: Ballkani rrezikon të shpopullohet pas Jo-së nga BE

Mapo - parë: 19 orë

Lajm i keq, gabim i Francës, goditje ndaj aspiratave të rajonit për të hyrë në BE, pasoja tek qytetarët dhe zhvillimet e brendshme në dy vendet. Analistë të pavarur të Tiranës bashkohen në këto ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Azilkërkues në Francë/ Riatdhesohen vullnetarisht 120 shqiptarë

Mapo - parë: 20 orë

Në aeroportin e Rinasit janë kthyer vullnetarisht 120 shqiptarë, azilkërkues në Francë, të cilët me këtë veprim kanë shmangur penalitetet e mundshme, që rrjedhin nga mosrespektimi i afateve të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Drama e azilantëve dhe luksi i zyrtarëve shqiptarë

Mapo - parë: 20 orë

Nga Elkier Bushkola Pas kazinove të Monte Karlos dhe Muzeut të Luvrit “Elita” e Tiranës viziton kampet e azilit në Francë Florenc Beqiraj dhe Klidian Jonuzi janë dy të rinj shqiptarë që një vit më ...

Njerëz/ Dhurimi i flokëve dhe guximi i grave që luftojnë kancerin e gjirit

Mapo - parë: 20 orë

Nga Alessia Selimi Kanceri i gjirit është sëmundja që zë vendin e parë në Shqipëri në shkaqet e vdekjeve tek femrat. Prej saj, preken rreth 350-400 gra çdo vit.

20 artikuj të ndërlidhur »

E shtuna e Superiores “flakë”, 4 ndeshje për të mos u humbur

Mapo - parë: 20 orë

4 sfida, njëra më e bukur se tjetra. Do të jetë një e shtunë shumë e ngjeshur ajo e Kategorisë Superiore pasi java e 8-të luan sot 4 takimet e mbetura që nuk duhen humbur.

Evazion fiskal/ Goditen klubet e famshme të Bllokut

Mapo - parë: 21 orë

Mbyllet një ndër klubet më të frekuentuar të jetës së natës në zonën e ish-bllokut, “The Code”, si dhe gjobiten dy klube të tjera të njohura, për moslëshim kuponi dhe punonëtorë të padeklaruar, Loli ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Icardi fiton zemrat e francezëve, komplimentohet edhe nga Neymar

Mapo - parë: 21 orë

Gola, asiste dhe nota të larta vlerësuese, pas ndeshjeve. Gjithçka po shkon shumë mirë për Mauro Icardi, i cili shijon rilindjen pariziene. Edhe mbrëmë ishe mes golashënuesve te kampionët e Ligue 1, ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Pollo: Negociatat vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve gjermane

Mapo - parë: 21 orë

Politikani Genc Pollo ish-deputet e ish-Ministër i PD shpreson në vendimin pozitiv të Këshillit Europian në pranvererën e vitit 2020. Ai nuk shikon rrezik të rritjes së ndikimit në Shqipëri të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Blindohet Gjykata Vlorë, del për masë sigurie i “forti” i Selenicës

Mapo - parë: 21 orë

Nën masa të rrepta sigurie është zhvilluar sot gjyqi për Tesi Bashon, një nga anëtarët e bandës së “Llanajve”. 38-vjeçari, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasje në Itali dhe i akuzuar për disa ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Nuk u hapën negociatat, Zaev: Shkojmë në Zgjedhje të Parakoshme

Mapo - parë: 22 orë

Pasi Këshilli i Europës nuk hapi negociatat për Maqedoninë e Veriut, Kryeministri Zoran Zaev ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku ka shpallur Zgjedhjet e Parakohshme.

117 artikuj të ndërlidhur »

Cakaj: Nëse BE është në pikëpyetje, ç’mund të bëjë Shqipëria?

Mapo - parë: 22 orë

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj në një deklaratë për shtyp, tha sot se shtyrja e marrjes së vendimit për çeljen e negociatave me BE, nuk ka të bëjë me meritat e vendit tonë, por me çështjet ...

84 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat nuk u hapën, Kryemadhi: Rama të japë dorëheqjen

Mapo - parë: 22 orë

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat bëri përgjegjës kryeministrin Edi Rama për mos hapjen e negociatave.

24 artikuj të ndërlidhur »

Iu gjet kallash në banesë, burg xhaxhait të vëllezërve Kusi (DETAJE)

Mapo - parë: 22 orë

Gjykata e Tiranës ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për Lulzim Kusin, xhaxhanë e vëllezërve Kusi që vranë teknikun e kondicionerit, Indrit Çelaj teksa kryente punime në vilën e tyre.

7 artikuj të ndërlidhur »

I akuzuar për vrasje, ekstradohet në Greqi 28-vjeçari ukrainas

Mapo - parë: 22 orë

Ekstradohet drejt Greqisë një ukrainas, i kërkuar nga drejtësia greke, i dyshuar për vrasje. Burime zyrtare nga policia e shtetit thanë se 28-vjecari ukrainas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë

Mapo - parë: 23 orë

“Paris-presse” ka botuar, të premten e 20 marsit 1953, në faqen n°4, karikaturat për Enver Hoxhën nga humoristët klandestinë shqiptarë, të cilat, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Profil/ Zoran Zaev, një sjellje europiane ndaj refuzimit europian

Mapo - parë: 23 orë

Krejt ndryshe nga Zaev, në kokën e Edi Ramës qarkullojnë plot ide, reagime, justifikime, sulme po të duash, po në asnjë dekikë, nuk lëviz, nuk nxjerr krye mendimi për të mbajtur përgjegjësi, për të ...

110 artikuj të ndërlidhur »