TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

“I shtrëngova qafën dhe i mbylla gojën”, nëna mbyt të birin 2-vjeçar

Mapo - parë: 4 orë

Një grua është arrestuar në krahinën e Frosinones në Itali. Ajo akuzohet për vrasjen e djalit të saj 2-vjeçar. Mësohet se 29-vjeçarja është arestuar nga Karabinierët e Piedimonte San Germano.

3 artikuj të ndërlidhur »

Mjekët i dhanë vetëm pak javë jetë, 2-vjeçari shpëton dhe shërohet

Mapo - parë: 4 orë

Një 2-vjeçar me sëmundje të rrallë imuniteti i kishin dhënë vetëm pak javë jetë në Londër, ndaj prindërit e dërguan në Romë, Itali, për të tentuar një kurë të re si shpresë të fundit.

3 artikuj të ndërlidhur »

Tharja e buzëve – Kurat natyrale për zbutjen dhe shërimin e tyre

Mapo - parë: 5 orë

Tharja e buzëve është një problem që prek të gjithë njerëzit në të gjitha moshat. Një problem, i cili mund të jetë i dhimbshëm si dhe i sikletshëm për pamjen gjithashtu.

2 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshon moti, rriten temperaturat por do rikthehet shiu

Mapo - parë: 5 orë

Në Shqipëri moti sot vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri pasdite kur vranësirat shtohen duke sjellë shira fillimisht në jug dhe gradualisht nga mbrëmja deri në mesnatë, shirat përfshijnë ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Mes 4 të arresuarve në grabitjen e Rinasit edhe një ish-imam

Mapo - parë: 5 orë

Oltion Veseli i vënë në pranga nga Policia për grabitjen në aeroportin e Rinasit më 9 prill, rezulton të ketë kryer studime fetare, e madje të ketë qenë në një periudhë të caktuar edhe imam në ...

135 artikuj të ndërlidhur »

Grekët nuk tërhiqen, në SHBA shfaqet posteri i Kacifas

Mapo - parë: 5 orë

Për grekët Konstandinos Kacifas do të jetë një hero, pavarsisht se në Shqipëri ai tentoi të vrasë policinë. Këtë herë grekët kanë shfaqur dashurinë për Kacifas edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

E bujshme, Milani siguron blerjen e parë për sezonin e ardhshëm

Mapo - parë: 5 orë

Prej kohësh drejtori sportiv i Milani, Leonardo po negocionte me Gremio për të arritur një rrugë të mesme për të marrë shërbimet e Everton Soares. Së fundi, mediet në Itali dhe në Brazil kanë bërë me ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Aktori u bë president në Ukrainë, Bes Kallaku mendon për veten

Mapo - parë: 5 orë

E kishit menduar ndonjëherë aktorin e humorit Bes Kallaku, në rolin e Presidentit? Epo, nuk mund të jetë çudi që kjo në të ardhmen të jetë në synimet e aktorit.

78 artikuj të ndërlidhur »

Tërmet 6.3 ballë në Filipine, humbin jetën 5 persona (Video)

Mapo - parë: 5 orë

Pesë persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm 6.3 ballë që goditi sot ishullin Luzon të Filipineve. Tre persona të pajetë u nxorrën nga një dyqan, ndërsa një grua me nipin e saj u gjetën ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Ja kush do bëhet pjesë e partisë së re (Hajdari distancohet sërish)

Mapo - parë: 5 orë

Ditën e martë, një parti e re do i shtohet spektrit politik në Shqipëri. Pas shumë e shumë spekulimesh këto ditë, mësohet se deputetja Rudina Hajdari nuk do jetë as drejtuese dhe as pjesë e kësaj ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Nurie Koculi, si u dënua 24-vjeçarja me “grupin” e Musine Kokalarit

Mapo - parë: 5 orë

“Bëmë grevë urie kur e transferuan Musine Kokalarin në burgun e Burrelit.. 11 ditë nuk hëngrëm as pimë… por ata na çuan në birucat e izolimit…” Nurie Koculi është një ndër vajzat e para shqiptare që ...

‘Familja ime e bukur u vra në hotel, ndërruan jetë në çast’

Mapo - parë: 5 orë

Një avokat britanik humbi gruan dhe dy fëmijët në sulmet terroriste në Sri Lanka. Ben Nicholson, 43 vjeç, u filmua teksa endej rrugëve të Kolombos me një këmishë me gjak në përpjekje për të mësuar ...

100 artikuj të ndërlidhur »

Peticion për ndryshimin e sistemit, jo më pushteti te kryetarët

Mapo - parë: 5 orë

Rrëzimi i kastës politike, që kryen “rrotacion” mes vetes, por pa ndryshuar thelbin qeverisës, është kryefjala e çdo të pakënaquri, që në vendin tonë janë të shumtë, por për të shembur një sistem me ...

Gjithmonë gjen kohë për ndjekësit, Kejvina tregon fotot e fëmijërisë

Mapo - parë: 5 orë

Ndër modelet dhe personazhet më të preferuara të publikut shqiptar dhe jo vetëm. Velina Kejvina Kthella është treguar e gatshme të ndajë disa detaje të jetës së saj me fansat dhe ndjekësit e saj në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ju mërzit shefi apo kolegët? Ja periudhat e gabuara kur e lini punën

Mapo - parë: 6 orë

Vjen një periudhë gjatë kohës tuaj me një kompani ku nuk ndodh më asgjë e re dhe thjesht ndiheni e gatshme ta lini punën. Puna që dikur e donit, tani vetëm po bëhet më e mërzitshme – ndërsa çdo njeri ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Me pistoletë dhe fishekë, arrestohet fierakja në Kakavijë

Mapo - parë: 6 orë

Një 45-vjeçare është vënë në prangat e Policisë në Kakavijë, pasi u është gjetur një pistoletë e llojit “Glock”, si dhe 9 fishekë. “L.S. 45 vjeçe, banuese në Fier.

14 artikuj të ndërlidhur »

Presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, në dorën e shqiptarëve

Mapo - parë: 6 orë

Një ditë pas raundit të parë zgjedhor, dy kandidatët të cilët do të garojnë në raundin e dytë, janë fokusuar tek votat e shqiptarëve të Blerim Rekës. Kandidati i qeverisë, Stevo Pendarovski nga sot ...

104 artikuj të ndërlidhur »

Korrupsion? 130 mln $ të fshehur në shtëpinë e Presidentit

Mapo - parë: 6 orë

Rreth 130 milionë dollarë pasuri, të ndara në valuta të ndryshme, si paund sudanez, dollarë dhe euro, janë sekuestruar nga ushtria në shtëpinë e Presidentit të rrëzuar të vendit, Omar Al-Bashir.

12 artikuj të ndërlidhur »

Festa e çmendur e PAOK në Selanik, shpallen kampionë pas 34 vitesh

Mapo - parë: 6 orë

Triumfi i PAOK-ut në kampionatin vendas e gjeti qytetin e Selanikut mes festës dhe muzikës në sheshin e mbushur me njerëz. Për 34- vite duke pritur titullin kampion, më në fund tifozët e zjarrtë ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Prishtinë/ Dalin fotot e vrasjes së trefishtë brenda familjes

Mapo - parë: 6 orë

Sot Prishtina u trondit. Dyshohet se Hasan Krasniqi vrau në banesë gruan dhe nusen e djalit e tij, e më pas bëri vetëvrasje. Në disa fotografi të siguruara të familjes Krasniqi, dallohehet se se ata ...

27 artikuj të ndërlidhur »