TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Rama tregon me video 3D si do ia ndryshojë faqen Thethit

Mapo - parë: 17 min

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video 3D të projektit për asfaltimin e rrugës së Thethit (16 km) si dhe reahabilitimin që do bëhet në qendër të fshatit.

6 artikuj të ndërlidhur »

Emri/ 16-vjeçari shqiptar prej 10 ditësh i zhdukur në Angli

Mapo - parë: 27 min

Një 16-vjeçar shqiptar ka humbur pa gjurmë nga shtëpia e tij ne Angli. Bëhet fjalë për Daniel Gjinaj, 16 vjeç, i cili rezulton i zhdukur që prej datës 13 gusht.

3 artikuj të ndërlidhur »

Ulqinaku-Ramës: Burracak, mos u fshih pas fustanit të Senida Mesit

Mapo - parë: 47 min

Ndaj Senida Mesit ka reaguar kolegia e saj në radhët blu, Izmira Ulqinaku. Në fillim Senida Mesi tha se Basha “nuk është burrë që keqpërdor fjalën e saj”, ndërsa Izmira i thotë Ramës që “ti je ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Gratë e ‘Besës’ mashtruan 800 vetë: Si funksiononte skema piramidale

Mapo - parë: 57 min

Merrej kredi 10 mijë lek (të reja) por në letra shënohej si 500 mijë lek (të reja). Kjo është skema piramidale që kishin ngritur 7 persona, punonjës të Fondacionit “Besa” dhe sekserë.

21 artikuj të ndërlidhur »

Modelja: Si ia doli nëna ime pas jetës së vështirë në Shqipëri

Mapo - parë: 1 orë

Modelja e njohur shqiptare që jeton në SHBA, Angela Martini njoftoi se së shpejti do të botojë një libër, ku në qendër ka historinë e nënës së saj, që ka kaluar peripeci në Shqipëri, por ia doli të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Foto/ Kryetari i Parlamentit ushqen beben e kolegut gjatë seancës

Mapo - parë: 2 orë

Fotografitë e Kryetarit të Parlamentar të Zelandës së Re që mban në krah foshnjen e një kolegu, ndërsa ai kryesonte një debat, kanë tërhequr vemendjen e mediave në mbarë botën.

13 artikuj të ndërlidhur »

I dënuar në Greqi? Reagon Kajmaku: Jam krejtësisht i pastër

Mapo - parë: 2 orë

“Jam krejtësisht i pastër dhe vazhdoj takimet me popullin”. Kështu u shpreh kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku pasi PD-ja bëri publike kërkesën dërguar prokurorisë për verifikimin e figurës së tij.

24 artikuj të ndërlidhur »

Transferimi i “dosjes 184”, shfajësohet Arta Marku: E bëri prokurori

Mapo - parë: 2 orë

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka reaguar përmes një deklarate, pas lajmeve të publikuara në media për transferimin e “Dosjes 184” nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Dibrës.

39 artikuj të ndërlidhur »

Senida Mesi- Lulzim Bashës: Po të ishe burrë do i çoje të fortët…

Mapo - parë: 2 orë

Deputetja e Shkodrës, Senida Mesi ka reaguar si rrallëherë ashpër ndaj Lulzim Bashës. Gjithçka ka marrë shkas nga procesverbali i mbledhjes së këshillit bashkiak Shkodër, ku Mesi u kërkonte ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kosova drejt zgjedhjeve, shpërndahet Parlamenti

Mapo - parë: 3 orë

Deputetët e Kosovës kanë votuar pro shpërndarjes së Kuvendit, duke i hapur kështu rrugë zgjedhjeve të parakohshme. Pro shpërndarjes kanë votuar 89 deputetë, ndërsa 1 kundër dhe 2 abstenime.

123 artikuj të ndërlidhur »

SHBA krijon komandën e hapësirës

Mapo - parë: 3 orë

Ushtria amerikane do të ngrejë javën e ardhshme një komandë të re luftarake, e para e këtij lloji në më shumë se një dekadë. Zëvendës Presidenti Mike Pence dhe zyrtarët e Pentagonit njoftuan se ...

5 artikuj të ndërlidhur »

UET: 21, 22, 23 gusht, ja afatet dhe guida për formularin A1Z

Mapo - parë: 3 orë

Tre janë kategoritë e maturantëve që kanë të drejtë të aplikojnë online në formularin A1Z. Konkretisht, bëhet e ditur se formulari A1Z mund të plotësohet nga kandidatët që kanë përfunduar shkollën e ...

Tjetër kryebashkiak në rrjetë/ PD: Agim Kajmaku i dënuar në Greqi

Mapo - parë: 4 orë

Pas Valdrin Pjetrit, një tjetër kryebashkiak socialist rrezikon të bie në rrjetën e dekriminalizimit. PD-ja i ka kërkuar zyrtrisht Prokurorisë verifikimin e Agim Kajmakut të Vorës.

24 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiç: Nuk ka marrëveshje nëse shqiptarët duan të fitojnë gjithçka

Mapo - parë: 4 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se është i ndërgjegjshëm që nuk do të ndryshojë qëndrimin amerikan në mbështetje të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

BB: Shqipëria, ndër shtetet me borxhin më të lartë publik në rajon

Mapo - parë: 4 orë

Shqipërisë dhe Malit të Zi do t’i duhet më shumë angazhim për zbatimin e rregullave fiskale që vendosin dhe që kanë në objekt uljen e borxhit apo mbajtjen nën kontroll të deficitit.

4 artikuj të ndërlidhur »

Votimet e 30 qershorit nxorën shpenzimet buxhetore nga frenat

Mapo - parë: 5 orë

Treguesit kryesorë të buxhetit për periudhën 7-mujore paraqiten të zhbalancuara për arsye se, shpenzimet u rriten me ritme më të shpejta se të ardhurat.

7 artikuj të ndërlidhur »

Moti/ Diell në bregdet dhe vranësira në lindje. Temperatura të larta

Mapo - parë: 5 orë

E enjte, 22 Gusht 2019 Sipas MeteoAlb sot mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në zonat malore.

Horoskopi, 22 gusht 2019

Mapo - parë: 5 orë

DASHI Pavarësisht pompozitetit, ju nuk do të merrni aq vëmendje sa dëshironi sot. Mos e shtyni veten që të arrini dicka që nuk funksionon. Duke insistuar që të bëni dicka në mënyrën tuaj, do krijoni ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Dy aksidente në Lezhë, pa pasoja në njerëz. Arrestohet 1 i dehur

Mapo - parë: 5 orë

Dy aksidente në një hark të shkurtër kohor kanë ndodhur ne Lezhë mëngjesin e sotëm. Gazeta “Mapo” sqaroi përmes burimeve në Policinë Rrugore se aksidenti i parë ka ndodhur në rrugën e Zejmenit rreth ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë me 4 të plagosur në aksin Lezhë-Shkodër

Mapo - parë: 6 orë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Balldre të Lezhës në aksin nacional që lidh Lezhën me Shkodrën. Raportohet se tre automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, ...

33 artikuj të ndërlidhur »