TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mapo

Video/ Rëndohet bilanci i viktimave nga shembja e urës në Itali, 22 të vdekur

Mapo - parë: 28 min

Është rritur bilanci i viktimave nga shembja e urës në autostradën A10 në Genova. Sipas mediave italiane deri më tani kanë humbur jetën 22 persona. Nga shembja e urës raportohet se kanë rënë edhe ...

55 artikuj të ndërlidhur »

3 ditë nga fundi i merkatos, Napoli ka gati dhuratën e verës për Anchelotti-n

Mapo - parë: 28 min

Merkato në Itali ka hyrë në momentet vendimtare të saj pasi të premten në orën 20:00 ajo mbyllet për t’i lënë vendin startimit të “Seria A”. Për këtë arsye skuadrat po nxitojnë të bëjnë përforcimet e ...

Video/ Shisnin kokainë në lokalet e natës, dy të arrestuar në Tiranë

Mapo - parë: 37 min

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin lokainë në lokalet me muzikë dhe tallava të kryeqytetit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Befasia në kombëtaren kroate, sulmuesi 32-vjeçar njofton papritur tërheqjen

Mapo - parë: 37 min

Një lajm i befasishëm vjen nga Kroacia teksa raportohet se sulmuesi Mario Mandzukic i ka dhënë fund aventurës me kombëtaren. Sulmuesi 32-vjeçar, i cili aktivizohet me Juventusin në Itali, ishte një ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Skandali në Portin e Durrësit/ Denoncimi tek Berisha: Kush fshihet pas ngjarjes

Mapo - parë: 37 min

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në faqen e tij të ‘Facebook’-ut mesazhin e një qytetari dixhital, ku ky i fundit tregon se kush fshihet pas përplasjes në terminalin e Portit të Durrësit.

21 artikuj të ndërlidhur »

Akulli me hepatit A, në infektivin e Tiranës tre raste, mjekët: Uji është i ndotur

Mapo - parë: 47 min

Në ditët e nxehta akulli është shoqëruesi kryesor në pijet freskuese që porosisim në bare. Por shumë pak e dinë që pas freskisë vinë sëmundjet të ndryshme.

9 artikuj të ndërlidhur »

Rumani, hetime për ushtrim dhune policore ndaj demonstruesve

Mapo - parë: 58 min

Rumania ka nisur një hetim lidhur me dyshimet për dhunë të ushtruar nga policia, gjatë protestave të javës së kaluar kundër qeverisë së majtë, që la pas qindra të plagosur.

24 artikuj të ndërlidhur »

Shembja e urës në Xhenova, zjarrfikësit: Këtu është ferri

Mapo - parë: 58 min

“Këtu është ferri”, këto janë fjalët që përsërisin anëtarët e grupit të kërkim-shpëtimit mes tyre teksa mundohen të shpëtojnë sa më tepër jetë. Të paktën 11 viktima, mes të cilëve edhe 1 fëmijë, si ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Shembja e urës në Genova, ambasada e Shqipërisë në Itali jep lajmin e mirë: Nuk ka shqiptarë të lënduar

Mapo - parë: 58 min

Ambasada e Shqipërisë në Itali po ndjek zhvillimet në lidhje me shembjen e urës Morandi në autostradën A10 në Genova. Deri tani nuk kemi informacione nëse mes të lënduarve ka qytetarë shqiptarë.

55 artikuj të ndërlidhur »

Shembja e urës, dëshmia: Pamë një rrufe të godiste kolonën, më pas… fundi i botës

Mapo - parë: 58 min

“Në orën 10:35 një rrufe goditi bazën e një shtylle. Menjëherë betoni filloi të shkërmoqet dhe më pas çdo gjë u rrëzua dhe ndodhi fundi i botës”. Spitali Villa Scassi i Sampierdarena, më i afërt me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Qytetarët konsumojnë produkte të pasigurta”, Pipero: Pasojat nga mishi i ndenjur

Mapo - parë: 1 orë

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero ka folur sot në studion e News24 në rubrikën “Opinion” për situatën në vend dhe rreziqet që vijnë nga ushqimet e pakonservuar në kushte të duhura.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shtëpitë i’u shkatërruan nga tërmeti, ushtria ngre çadrat për të dëmtuarit në Mat

Mapo - parë: 1 orë

Tetë familjeve që iu dëmtuan banesat dhe i bënë të pabanueshme nga tërmeti i 11 Gushtit, forcat e ushtrisë iu montuan çadrat pasditen e së hënës. Pasojat me të mëdha tërmeti i shkaktoi në njësinë ...

49 artikuj të ndërlidhur »

Mourinho mbeti i pakënaqur, Manchester United në ‘merkato’ për drejtor sportiv

Mapo - parë: 2 orë

Jose Mourinho mbeti shumë i pakënaqur nga merkato e verës që u mbyll të enjten në “Premier League” pasi klubi nuk i siguroi dot më shumë se dy lojtarë të rinj, si Fred dhe Dalot.

7 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e denoncon, hakmerret burri pilot, përplas avionin në shtëpinë e saj

Mapo - parë: 2 orë

Piloti Duane Youd, 47 vjeç ka gjetur vdekjen pasi përplasi me dashje aeroplanin në shtëpinë e tij në Payson, SHBA. Ai mori vendimin disa orë pasi u arrestuar për sulm ndaj gruaj në një kanion afër ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Video/ Aksidenti tragjik në Kamëz, flet për herë të parë nëna: Kërkoja ndihmë dhe pyesja për vajzat

Mapo - parë: 2 orë

Valbona Ndreu së bashku me 2 vogëlushet e saj doli nga shtëpia mëngjesin e 9 gushtit e shqetësuar për shëndetin e vajzave pasi ishin me temperaturë, por nuk e dinte se ky do të ishte udhëtimi i ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Avokati shqiptar: I shpëtova për mrekulli tragjedisë në Itali

Mapo - parë: 2 orë

Një tragjedi ndodhi këtë të martë në mesdite në autostradën A10 në Xhenova të Italisë. Një urë është shembur dhe ka zënë poshtë shumë makina. Bilanci paraprak flet për disa viktima.

55 artikuj të ndërlidhur »

Pyetja e çuditshme e vrasësit serial pas arrestimit

Mapo - parë: 2 orë

“Si më gjetët? Unë kisha vënë doreza dhe kapuç. Përveç të tjerash unë nuk lëviz ditën…” Kjo ishte pyetja e parë e një vrasësi serial drejtuar policisë turke pas arrestimit javën e kaluar.

“Zonja e Parë mezi pret të divorcohet nga Donald Trump”

Mapo - parë: 2 orë

Zonja e Parë e SHBA po numëron ditët mbrapsht para se t’i kërkojë divorcin presidentit amerikan, Donald Trump. Ky është pretendimi i Omarosa Manigault Newman, ish-ndihmësja e presidentit amerikan.

21 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj: Kemi hapur 100 kantiere pune në Tiranë

Mapo - parë: 2 orë

Mijëra familje në zonën e ish Kombinatit “Josif Pashko” kanë sot një rrugë të re. Bashkia e Tiranës vijon punën për përmirësimin e infrastrukturës në çdo lagje të kryeqytetit, duke mbajtur premtimin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Çmimet e librave shkollorë – Prindërit këtë vit paguajnë më shumë për t’i blerë

Mapo - parë: 2 orë

Këtë vit të ri shkollor prindërit duhet të paguajnë më shumë për librat e fëmijëve të tyre në shkollat 9 vjeçare, duke përjashtuar ata nga klasa e parë deri në klasën e katërt të cilët i përfitojnë ...