TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Putin zotohet për përgjigje asimetrike ndaj raketave të SHBA-ve në Evropë

Lajmi.net - parë: 18 orë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka deklaruar se Rusia do të reagoj në mënyrë “asimetrike” nëse SHBA-të përdorin raketa të shkurta dhe të mesme në Evropë.

28 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: Përmbyllja e dialogut me Serbinë është edhe konsolidimi i jashtëm i Shqipërisë

Lajmi.net - parë: 18 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë sot në Tiranë se, përmbyllja e dialogut me Serbinë është edhe konsolidimi i jashtëm i Shqipërisë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Pas fejesës me Eni Koçin, Genc Prelvukaj ka edhe një befasi për fansat

Lajmi.net - parë: 18 orë

Ditë më parë, Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi bënë të ditur se u fejuan. Përmes disa imazheve të publikuara në rrjetet sociale, Genci dhe Eni zbuluan se janë fejuar në nëntor të vitit të kaluar, shkruan ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Dy mysafiret e dasmës në dyluftim të ashpër për buqetën e luleve

Lajmi.net - parë: 18 orë

Një video shfaq momentin e rrallë kur dy mysafire të dasmës luftojnë dhëmb-për-dhëmb për buqetën e luleve që e hedhë nusja. Pamjet dramatike shfaqin nusen në buzëqeshje ndërsa hedhë buqetën e luleve ...

Tri deputete britanike të partisë në pushtet i bashkohen Grupit të Pavarur

Lajmi.net - parë: 18 orë

Tri deputete të Partisë Konservatore në Britani të Madhe kanë dhënë dorëheqje nga partia e tyre dhe i janë bashkuar Grupit të Pavarur të Deputetëve, i cili përbëhet nga tetë deputetë të dorëhequr nga ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Edhe ky reper shqiptar po përgatit këngë të re?

Lajmi.net - parë: 18 orë

Këtë kohë pothuajse e gjithë estrada janë duke punuar në këngë të reja që pritet t’i lansojnë në vazhdim. Siç shihet edhe reperi ferizajas, 2Ton ka nisur punën për projektin e ri pasi shihet në një ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Hani çdo ditë këtë ushqim dhe do të reduktoni rrezikun nga sulmi i zemrës në 33%

Lajmi.net - parë: 18 orë

Një pjesë e vogël e fistekëve, arrave apo kikirikave ulin rrezikun e një infarkti të zemrës ose goditjes nga një e treta e diabetit, sipas një studimi të ri.

2 artikuj të ndërlidhur »

Del Piero: Një lojtar si Ronaldo nuk duhet të shitet kurrë

Lajmi.net - parë: 18 orë

Alessandro Del Perio beson se Cristiano Ronaldo mund t’ia sjellë Ligën e Kampionëve skuadrës së Juventusit. Transferimi i Cristiano Ronaldos nga Juventus verën e kaluar shihej si një shenjë e qartë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Edhe avokati Gazmend Halilaj dyshohet për keqpërdorim seksual

Lajmi.net - parë: 18 orë

Avokati që raportoi për rastin e abuzimit me të miturën në Drenas, Gazmend Halilaj është intervistuar sot nga Prokuroria e Prishtinës. I njëjti përmes një postimi në Facebook kishte thënë se ishte ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Gent Fatali zbulon detaje nga jeta e tij private

Lajmi.net - parë: 18 orë

Gent Fatali është një nga artistët më të pëlqyer shqiptar. Reperi, Gent Fatali ka qenë i ftuari i radhës në emisionin “Mirage” i cili është prodhim i lajmi.net, ku ka folur për projektin e ri që ...

Të jetosh me partner që nuk iu dëgjon, iu rrezikon të vdisni në moshë të hershme

Lajmi.net - parë: 18 orë

Jetesa me një partner që nuk iu dëgjon mund t'ua reduktojë ndjeshëm jetëgjatësinë tuaj, sipas një studimi të fundit. Njerëzit, partnerët e të cilëve janë më pak të vëmendshëm kundrejt fjalëve të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Juventusi merr një lajm të keq para ndeshjes me Atletico Madridin

Lajmi.net - parë: 18 orë

Sami Khedira do të jetë jashtë fushave për një muaj pas trajtimit të problemeve me zemër, ka konfirmuar skuadra e Juventusit. Mesfushori është lënë jashtë listës përfundimtare të trajnerit ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Grabitja në Istog ku mbeti i vrarë polici Izet Demaj, ngritet aktakuzë ndaj Ujkan Metajt

Lajmi.net - parë: 18 orë

Prokuroria e Pejës ka ndërmarrë një tjetër veprim për vrasjen e policit Izet Demaj gjatë grabitjes në Istog. Gjatë ditës së sotme është ngritur aktakuzë ndaj vëllaut të të dyshuarit për vrasjen e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

DaçiQ: Sërish do kundërshtojmë anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Lajmi.net - parë: 18 orë

Ministri i punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë se Kosova sërish ka kandiduar për të qenë anëtare e Interpolit, dhe se është e mundur të aplikojë edhe për anëtarësim në UNESCO, ku ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Zaimina vjen me reagim publik pasi Luana Vjollca i kishte kopjuar ‘kokë e këmbë’ fustanin

Lajmi.net - parë: 18 orë

Luana është veshur si Zaimina Vasjari dhe kjo e fundit ka ardhur me një reagim publik. Para disa ditësh këngëtarja Zaimina Vasjari e ka festuar ditëlindjen e vajzës së saj Khloe dhe fustani që e ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Shaqiri zbulon se ku dëshiron të pensionohet

Lajmi.net - parë: 18 orë

Xherdan Shaqiri ka zbuluar dëshirën e tij se ku do të pensionohet. Xherdan Shaqiri ka thënë se ai dëshiron të pensionohet aty ku e filloi karrierën si futbollist, te Baseli.

12 artikuj të ndërlidhur »

Tayna arrin edhe një tjetër sukses

Lajmi.net - parë: 19 orë

Reperes Tayna nuk po i ndalen sukseset. Rep-artistja shqiptare, Tayna nuk e ka ndërmend që t’i ndalë sukseset, shkruan lajmi.net. Tayna para katër ditësh e ka publikuar projektin e ri muzikor me ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Juventus ka përfituar 132 milionë euro nga shitja e nëntë lojtarëve

Lajmi.net - parë: 19 orë

Juventus është duke e mbushur arkën për transferimet e reja. Juventus ka bërë disa shitje në vitin e kaluar dhe në këtë vit, pasi dëshiron që të krijoj sa më shumë fonde për transferimet që do t’i ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria e përgënjeshtroi, avokati Halilaj fshin postimin për arrestimin e tij

Lajmi.net - parë: 19 orë

Gazmend Halilaj, avokati që e raportoi abuzimin seksual të 16 vjeçares në Drenas u intervistua sot nga Prokuroria Themelore në Prishtinë. Por, paraprakisht vetë Halilaj përmes një postimi në Facebook ...

38 artikuj të ndërlidhur »

MAPL: Peticioni për bashkimin e Mitrovicës është joligjor

Lajmi.net - parë: 19 orë

Ideja e kryetarit të Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri që të bashkohet Mitrovica, nuk ka gjetur përkrahje në Ministrinë e Administratës dhe Pushtetit Lokal.

19 artikuj të ndërlidhur »