TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Tahiri: Sundimi i Ligjit po merr qasjen dhe drejtimin e duhur

Lajmi.net - parë: 15 orë

Ministri Tahiri ka theksuar se Raporti ka vlerësuar progresin në reformat legjislative dhe po ashtu hapat e ndërmarra në konsolidimin e sistemit të drejtësisë, njofton kumtesa, përcjell lajmi.net.

12 artikuj të ndërlidhur »

Ledri Vula intervistë për mediumin e njohur zviceran, flet edhe për Loredanën

Lajmi.net - parë: 15 orë

Ledri Vula është një prej emrave të njohur shqiptar i cili njihet për sukseset e shumta në muzikë dhe talentin që e ka në këtë fushë dhe jo vetëm, shkruan lajmi.net.

20 artikuj të ndërlidhur »

Hoxha në takim me ambasadorët e BE-së në Kosovë: Ne duhet t’i kryejmë detyrat tona

Lajmi.net - parë: 16 orë

Sipas saj, për Kosovën, Procesi i Integrimit Evropian nuk është një alternativë, “por është rruga që ne kemi zgjedhur dhe ne duhet të kryejmë detyrat tona për të shënuar progres”.

5 artikuj të ndërlidhur »

Barcelona duhet të shesë lojtarë në qershor

Lajmi.net - parë: 16 orë

Një numër i lojtarëve të ekipit të parë pritet të largohen nga klubi katalanas këtë verë, me vëmendje edhe në prurje të reja të lojtarëve. ‘Bluagranasit’ besojnë se e ardhmja e Denis Suarez është më ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Trekëndëshi që do zgjidhni, tregon disa të vërteta për ju

Lajmi.net - parë: 16 orë

Kjo është e mundur, pasi gjithçka që zgjidhni lidhet me ju dhe personalitetin tuaj. Shikoni foton, dhe zgjidhni një nga trekëndëshat! Pasi ta zgjidhni, shikoni më poshtë, dhe do gjeni përgjigje.

15 artikuj të ndërlidhur »

6 këshilla nga psikologët për të rritur fëmijë “të mbarë”

Lajmi.net - parë: 16 orë

Këto janë 6 këshillat nga psikologët e këtij universiteti: 1) Merruni me fëmijët. Ky është themeli i gjithçkaje. Kaloni kohë rregullisht me fëmijët tuaj, bëjuni pyetje të hapura për veten, për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Thatësira gjunjëzon Namibinë, nxjerr në shitje 1 mijë kafshë të egra

Lajmi.net - parë: 16 orë

Qeveria shpreson që fermerët do t’i blejnë kafshët, pavarësisht nga fakti se fermerët mbledhin kafshë për gjueti. Stanley Simataa, Ministri i Informacionit të Namibisë, tha se ministria e mjedisit ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Boksierja kosovare e fiton medaljen e artë në Çeki

Lajmi.net - parë: 16 orë

Qunaj, në kategorinë deri në 52 kilogramë i fitoi dy luftëra. Në finale, ajo e mundi polaken, Alexas Kubicki. Lirie Mazreku (-57 kg) dhe Anamaria Koni (-60 kg), fituan medaljet e argjendta, falë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Mogherini edhe një herë shprehet pro hapjes së negociatave

Lajmi.net - parë: 16 orë

Federica Mogherini, përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikën e Jashtme edhe njëherë ka kërkuar nga vendet anëtare të BE që të marrin vendim pozitiv në lidhje me çeljen e negociatave të ...

69 artikuj të ndërlidhur »

Ku po i mban milionat ministri i Brendshëm, vetëm 410 euro i deklaron në bankë

Lajmi.net - parë: 16 orë

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa posedon rreth 2 milionë euro pasuri të paluajtshme, shkruan lajmi.net. Në to përfshihen banesa, toka, shtëpi dhe lokale.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shorti i Kupës Carabao do hidhet në një market

Lajmi.net - parë: 16 orë

Këtë mëngjes, EFL zbuloi se më 20 qershor në orën 19:00 në degën Colindale Morrisons, jo larg stadiumit ‘Wembley’, John Barnes dhe Ray Parlour do të hedhin topat për zgjedhjen e 35 ndeshjeve në ...

Haradinaj te varri i babait: Në Kullën tënde, plak, në shtëpinë e mikut dhe Zotit, siç ti na e mësove

Lajmi.net - parë: 16 orë

Kryeministri Ramush Haradinaj po bën homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit” në Gllogjan, me rastin e njëvjetorit të vdekjes së veteranit të luftës së UÇK-së, Hilmi Haradinaj, që ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Pogba drejt Realit, Man Utd i merr dy yjet Barcelonës

Lajmi.net - parë: 17 orë

Pogba sinjalizoi Real Madridin këtë fundjavë kur ai pranoi se tani është një ‘kohë e mirë për të pasur një sfidë të re diku tjetër’, ndërsa po merrte pjesë në një ngjarje në Tokio.

41 artikuj të ndërlidhur »

Rita flet për Kosovën para performancës spektaklore në ‘Stamford Bridge’ të Londrës

Lajmi.net - parë: 17 orë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ditën e djeshme ka dhuruar një performancë të veçantë në stadiumin ‘Stamford Bridge’ të Londrës, shkruan lajmi.net.

29 artikuj të ndërlidhur »

Numri i arsenalit bërthamor shënon rënie në botë

Lajmi.net - parë: 17 orë

Ky Institut ka thënë në raportin e tij vjetor, të publikuar më 17 qershor se në fillim të vitit 2019, Rusia, Shtetet e Bashkuara dhe shtatë kombe tjera kanë pasur rreth 13,865 armë bërthamore.

8 artikuj të ndërlidhur »

SHBA-të kërkojnë ekstradimin e kosovarit që dyshohet për prostitucion dhe drogë

Lajmi.net - parë: 17 orë

Prokuroria ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Gjakovë, caktimit të paraburgimit kundër të pandehurit, për shkak se i njëjti dyshohet se ka kryer veprat penale “mundësimi ose detyrimi në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Mot i keq në Evropë, dëme dhe viktima në Francë e Zvicër

Lajmi.net - parë: 17 orë

Në Francën lindore, breshëri ishte aq i fortë sa shkatërroi xhamat e makinave. Rrëke uji dhe breshëri përmbytën rrugët e dëmtuan shtëpi. Një turist gjerman humbi jetën pasi i ra një pemë në qytetin e ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Xherdan Shaqiri zgjedh formacionin e ëndrrave

Lajmi.net - parë: 17 orë

Reprezentuesi zviceran ka zgjedhur yjet më të mirë në 11-shën e ëndrrave. Virgil Van Dijk dhe Andy Robertson janë dy lojtarët e vetëm që janë zgjedhur nga Shaqiri nga klubi aktual ku ai luan, ndërsa ...

3 artikuj të ndërlidhur »

‘’Joshua nuk duhet të pranojë rimeçin me Ruiz’’

Lajmi.net - parë: 17 orë

Warren i ka bërë thirrje britanikut të mos e zhvillojë assesi rimepin me Andy Ruiz, nga i cili u mposht për herë të parë në karrierë në fillim të këtij muaji. “I kam dyshimet e mia.

2 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonia do të kërkojë ekstradimin e Gruevskit si i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit

Lajmi.net - parë: 17 orë

Shteti i Maqedonisë do të kërkojë që ish-kryeministri Nikolla Gruevski, të ekstradohet nga Budapesti si i dyshuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvend.

15 artikuj të ndërlidhur »