TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Përpjekja e fundit e Interit për Sanchez, detajet

Lajmi.net - parë: 21 orë

Dje, palët vazhduan të punojnë për një marrëveshje përfundimtare, pasi një marrëveshje në parim është arritur tashmë. Kiliani u la jashtë skuadrës së Man Utd për ndeshjen kundër Wolves të hënën në ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me njohjen e ndërsjellë

Lajmi.net - parë: 21 orë

Hoxhaj, përmes një shkrimi i rrjetin social Twitter, ka thënë se e mirëpret deklaratën e Sekretarit Pompeo lidhur me dialogun Kosovë-Serbi. “E mirëpres deklaratën e Sekretarit Pompeo për dialogun ...

106 artikuj të ndërlidhur »

Ekipet e beach volleyt që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë, arrijnë në Greqi

Lajmi.net - parë: 21 orë

Kosova do të marrë pjesë për herë të parë në Lojërat e tilla, të cilat organizohen nga Komiteti Ndërkombëtar i Lojërave Mesdhetare. Vendin tonë do ta përfaqësojnë katër volejbollistët: Faton Mustafa, ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Golashënuesi më i mirë në botë deri në moshën 23-vjeçare, por Interi e mban në huazim

Lajmi.net - parë: 21 orë

Siç raportohet nga Gazzetta Dello Sport, sulmuesi në pronësi të Interit është golashënuesi më i mirë në botë për lojtarët deri në moshën 23 vjet. 111 gola si profesionist, më i mirë se Dembélé i Lyon ...

Halil Kastrati merr oferta nga partitë politike për të garuar, i refuzon të gjitha

Lajmi.net - parë: 22 orë

Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se do të vazhdojë angazhimin e tij në shoqatën “Jetimat e Ballkanit”. Ai ka falënderuar subjektet politike për mundësinë e dhënë, duke shtuar se do të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Këngëtarja shqiptare ‘heq’ dorë nga rrjetet sociale pasi e futi babanë në telashe

Lajmi.net - parë: 22 orë

Bebe Rexha ka vendosur që të largohet nga rrjetet sociale për të mos e ‘turpëruar’ babanë e saj, shkruan lajmi.net. Në një intervistë që dha së fundi për “DailyStar”, këngëtarja tha se është mësuar ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj e pranon dështimin në sjelljen e njohjeve të reja për Kosovën

Lajmi.net - parë: 22 orë

Kryeministri në detyrë i falënderoi studentët për përzgjedhjen e tyre që ta vizitojnë Kosovën dhe mundësinë që të mësojnë më shumë, për kulturën, traditën dhe të arriturat e vendit.

15 artikuj të ndërlidhur »

Aeroporti në San Francisko ndalon shishet plastike të ujit

Lajmi.net - parë: 22 orë

Udhëtarët tani do të përjetojnë të tjera eksperienca si psh. të pijnë ujë nga një cesmë në formë shatërvani, të marrin me vete shishet e tyre shumë përdorimëshe, ose të përgatiten të blejnë një gotë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Pas tre viteve, Khalid dhe Prishtina ‘divorcohen’

Lajmi.net - parë: 22 orë

I ardhur nga FC Stars (ekip ganez) në vitin 2016, 23-vjeçari duket se ka vendosur të vazhdojë karrierën jashtë Kosovës. Khalid luajti tre vite me fanellën e Prishtinës ku pati 105 paraqitje, 30 gola ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Nait Hasani, ambasador i Kosovës në Shqipëri

Lajmi.net - parë: 22 orë

Kjo u bë e ditur përmes një postimi në Facebook nga deputeti i Nismës, Zafir Berisha, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se Hasani është intervistuar sot nga Komisioni për Punë të Jashtme.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ministria e Inovacionit do të investojë 200 mijë euro për hapjen e Qendrës Multifunksionale Inovative në Shtime

Lajmi.net - parë: 22 orë

Ministri Shala ka bërë të ditur se Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, do të investojë 200 mijë euro për rregullimin e kësaj qendre, e cila do të shërbejë për bizneset, të rinjtë dhe individët ...

6 artikuj të ndërlidhur »

ZYRTARE: Ribery nënshkruan me Fiorentinën, detajet e kontratës

Lajmi.net - parë: 22 orë

Ribery ka hedhur penën në letër për një kontratë dy-vjeçare me Fiorentinën, që raportohet se vlen 4 milionë euro në sezon plus bonuse. ‘Viola’ konfirmoi gjithashtu në një deklaratë se ai do të ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Nëse flini me gjatë se 8 orë, mund të përballeni me këto pasoja

Lajmi.net - parë: 22 orë

Thënë më thjesht, që të dyja – gjumi i tepërt apo mungesa e tij – mund të shkaktojnë dëme në shëndetin tonë. Më poshtë i keni disa prej problemeve me të cilat ballafaqohen ata që flenë më shumë 8 ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Përfundon greva në Aeroportin e Prishtinës, mirren masa ndaj nëntë punëtorëve

Lajmi.net - parë: 22 orë

Zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara, ka bërë të ditur se nuk ka pasur asnjë pengesë në realizimin e fluturimeve, shkruan lajmi.net. Ajo ka tëhënë se ka pasur problem në kryerjen e detyrave nga ...

69 artikuj të ndërlidhur »

Shembet përfundimisht restoranti i Mihal Kokëdhimës, që terrorizoi turistët spanjollë

Lajmi.net - parë: 22 orë

Rreth orës 13:00, dy fadromat e IKMT-së kanë shembur godinën në fjalë dhe më pas janë larguar. Siç mund ta shihni edhe nga videoja, aktualisht në këtë zonë ku ka vetëm rrënoja nuk ndodhet asnjë ...

79 artikuj të ndërlidhur »

E mrekullueshme: Kombëtarja e Kosovës do të jetë pjesë e lojës elektronike PES 2020

Lajmi.net - parë: 22 orë

FIFA 19 mori të drejtat ekskluzive ndaj UEFA-s vitin e kaluar, por Konami tani ka njoftuar se ndeshja e radhës në serinë PES do të jetë UEFA EURO 2020.

Edhe Aziz Salihu i hyn politikës, bashkohet ma partinë e Milaim Zekës

Lajmi.net - parë: 22 orë

Ai është bashkuar me Partinë Euroatlantike të Kosovës me kryetar Milaim Zekën, shkruan lajmi.net. Këtë e ka bërë të ditur Hysen Gecaj, që është pjesë e partisë së Zekës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Rona Nishliu emocionon me fjalët kushtuar vajzës

Lajmi.net - parë: 22 orë

Rona Nishliu ka ndarë me ndjekësit një fotografi të vogëlushes së saj, të cilës ia kushtoi disa fjalë plot dashuri, shkruan lajmi.net. Ajo preferoi që t’ia fshehë fytyrën vajzës, ndërsa mbishkrimi që ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shoqërohet në polici prokurorja speciale, Katica Janeva

Lajmi.net - parë: 22 orë

Paraprakisht forcat të shumta policore kanë rrethuar hyrje daljet e shtëpisë dhe më pas janë futur brenda, për ta shoqëruar në polici prokuroren Janeva.

261 artikuj të ndërlidhur »

Kosova emëron ambasadorë të karrierës në disa kryeqytete të botës

Lajmi.net - parë: 22 orë

Ambasadorët e emëruar të karrierës janë: Ilir Dugolli, ambasador në Turqi, Frymëzim Isufaj në Britani të Madhe, Lulzim Mjeku në Arabi Saudite, Lendita Haxhitasimi në Itali, Lulzim Pllana në Austri, ...

5 artikuj të ndërlidhur »