TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Veseli: Para 20 vitesh, Gllogjani do të hynte në hartën e krenarisë së atdheut

Lajmi.net - parë: 13 orë

Para 20 vitesh, Gllogjani do të hynte në hartën e krenarisë së atdheut, pas “Epopesë së Jasharajve”, në Prekaz, duke dëshmuar se lufta për çlirim, nuk do të ndalej, madje, do të merrte hov.

53 artikuj të ndërlidhur »

Ja sa vjeçare është bërë sot vajza e Shyhretës

Lajmi.net - parë: 13 orë

Këngëtarja Engjëllusha sot po feston ditëlindjen. Që nga ndërrimi i datës ajo ka filluar festën me shoqërinë e saj e të pakta në numër nuk kanë qenë as urimet nga familjarët, miqtë dhe fansat e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ji pozitiv: lumturia e jetës është çelësi i suksesit në punë

Lajmi.net - parë: 13 orë

Psikologjia pozitive na përdor në jetën e përditshme dhe në biznes. Ndjenja e lumturisë dhe kënaqësisë ndikon drejtpërdrejt në shëndetin tonë – zvogëlon stresin, na bën më kreativ dhe më efektiv.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kurti mesazhe Ahmetit: Arben Vitia nuk është mendjemadh, do dyfishojë VV’në në Prishtinë

Lajmi.net - parë: 13 orë

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë është mbledhur sot për herë të parë pa Shpend Ahmetin, i cili para disa javësh dha dorëheqje nga Vetëvendosja, nga partia me të cilën garoi në zgjedhjet e ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Sapo hapi derën e shtëpisë prezantuesja kosovare surprizohet për ditëlindje

Lajmi.net - parë: 13 orë

Sot po e feston ditëlindjen. Gazetarja dhe prezantuesja bukuroshe Maki Bajarami, pas ndërrimit të datave u surprizua nga kolegët e saj të punës, shkruan lajmi.net Ajo ka hedhur një video në Instagram ...

Irlandë – Kosovë, ky është rezultati i pjesës së parë

Lajmi.net - parë: 13 orë

. Irlanda është duke e fituar pjesën e parë ndaj Kosovës në ndeshjen e fazës së dytë kualifikuese për Euro 2019. Ndeshja e zhvilluar në Portugali, po fitohet 2:0 nga Irlanda pas pjesës së parë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Video ku zbulohet prania e minjve të ngordhur në fabrikën e mishit

Lajmi.net - parë: 14 orë

​Në një reportazh ekskluziv, i cili u transmetua këtë të premte, nga emisioni “Drejtësia në Kosovë” trajtoi temën e mishit të importuar nga Belgjika. Reportazhi solli rrëfimin nga prokurorët e ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Arsimit kujton kohën kur NATO i dha krahë Kosovës

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi ka kujtuar kohën kur NATO ka ndërhyrë ushtarakisht në Kosovë. Ai shprehet se para 19 viteve NATO dhe miqtë ndërkombëtarë i dolën në ndihmë vendit tonë.

Ibra me deklaratë të madhe te LA Galaxy

Lajmi.net - parë: 14 orë

Zlatan Ibrahimovic edhe zyrtarisht ka nisur një kapitull të ri në karrierën e tij. 36 vjeçari suedez një ditë më parë është zyrtarizuar te skuadra amerikane, Los Angeles, duke u larguar nga ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Reduktimet me energji, Lluka takon drejtuesit e institucioneve përgjegjëse

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, pas situatës së përkeqësuar energjetike, ka thirrur në takim urgjent përgjegjësit e sektorit të energjisë.

32 artikuj të ndërlidhur »

Enca i tregon Noizyt se është më e suksesshme se ai

Lajmi.net - parë: 14 orë

Rivaliteti mes tyre tashmë dihet. Reperi Noizy dhe këngëtarja Enca dikur ishin miq por tani raporti mes tyre ka ndryshuar, duke u kthyer në konkurrentë të fortë njëri me tjetrin, edhe pse nuk kanë të ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Bale largohet nga Reali, transferohet te gjiganti i Premierligës

Lajmi.net - parë: 14 orë

Edhe vera e vitit 2018 do të jetë me shumë zëra për yllin e Real Madridit, Gareth Bale. Skuadra kampione e Premierligës, Chelsea, mund të llogaritet si një alternativë për Bale, nëse vendosë të ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Një 80 vjeçar digjet në një shtëpi në Mitrovicë

Lajmi.net - parë: 14 orë

Një zjarr ka përfshirë një shtëpi në Mitrovicë, si pasoj ka vdekur një qytetarë i cili ishte në moshë të shtyre. Sipas të dhënave të para, viktima thuhet të jetë vetë pronari i shtëpisë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Schweinsteiger “tallet” me Ibrahimovicin pas transferimit në MLS

Lajmi.net - parë: 14 orë

Mesfushori gjerman Bastian Schweinsteinger, e ka uruar Zlatan Ibrahimovicin për transferimin në MLS. Suedezi ka lënë Manchester Unitedin për të nisur një aventurë të re te La Galaxy në ligën MLS.

34 artikuj të ndërlidhur »

Ministri i Tregtisë falënderon UÇK’në, SHBA’në dhe NATO’n për çlirimin e Kosovës

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani, ka falënderuar së pari Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës pastaj SHBA’në dhe NATO’në për çlirimin e Kosovës.

73 artikuj të ndërlidhur »

55-vjeçarja vdes pasi bie nga kati i tretë

Lajmi.net - parë: 14 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Tiranë ku një grua 55 vjeçare ka rënë nga kati i tretë dhe ka gjetur vdekjen, shkruan lapsi.al. “Ngjarja ka ndodhur rreth orës 14:30 në rrugen “Daniel Ndreka”, ...

16 artikuj të ndërlidhur »

24 orë në mbrojtje nga Policia, Ramiz Kelmendi flet pasi votoi pro Demarkacionit

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ishte emri më i përfolur përgjatë dy ditëve ku pritej të votohej Demarkacioni. Deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi shprehi dyshimet e tij për ta votuar këtë marrëveshje, pasi pretendonte se kishte ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Jashari e Lladrovci: Epopeja e Dukagjinit vijoi traditën më të ndritur të krenarisë kombëtare

Lajmi.net - parë: 14 orë

Sot, me rastin e shënimit të 20 vjetorit të “Epopesë së Dukagjinit”, kryetar i Skënderajt, Bekim Jashari dhe kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, morën pjesë në homazhe dhe vizituan familjen ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Limaj: Përulje për të gjithë ata që ranë për lirinë e Kosovës

Lajmi.net - parë: 14 orë

Ish-komandanti i UÇK-së, Fatmir Limaj, ka thënë se 20 vjet më parë në Gllogjan, në betejën e Dukagjinit, u zhvillua një nga betejat më të lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

2 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Intervenimi i NATO-s kundër regjimit gjenocidal të Millosheviqit përshpejtoi çlirimin e Kosovës

Lajmi.net - parë: 14 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar 19 vjetorin e intervenimit të NATO-s kundër regjimit serb. Veseli thotë, se ndërhyrja e NATO-s ka përshpejtuar çlirimin e Kosovës nga regjimi ...

73 artikuj të ndërlidhur »