TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Skivi feston ditëlindjen, kaq vjeç u bë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Skivi me këtë datë feston ditëlindjen, ai sot mbushi plot 34 vjet jetë, shkruan lajmi.net. Reperi, me rastin e ditëlindjes ka pranuar urime të shumta nga familjarë, miq, kolegë e fansa, të cilët ia ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo ka një motiv shtesë për t’i shënuar Bolognas

Lajmi.net - parë: 8 orë

Të shtunën, Juventus në shtëpi pret Bolognan, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tetë në Serie A. Juventus në këtë ndeshje hyn pas fitores 1:2 në udhëtim te Inter, gjë e cila i mundësoi kreun në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rektori Dema, pjesë e konferencës “Liritë dhe përgjegjësitë e universitetit: Përballja me sfidat e së ardhmes”, në ...

Lajmi.net - parë: 8 orë

Në konferencën e organizuar për shënimin e 31-vjetorit të Observatorit të Kartës së Madhe (MCO) u diskutua për rolin dominues të universiteteve, të cilat përmes zbatimit të vlerave themelore të ...

Noizy publikon bashkëpunimin me tre artistë të huaj

Lajmi.net - parë: 8 orë

Noizy ka publikuar projektin e ri muzikor me titull “Colpo Grosso”, të cilin e solli në duet me tre artistë të huaj, shkruan lajmi.net. Për këtë këngë, reperi bashkëpunoi me Snik, Capo Plaza dhe Gue ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Man Utd po monitoron yllin e Juventusit

Lajmi.net - parë: 8 orë

Është ‘Sky Sports’ që raporton se ‘Djajtë e Kuq’ kanë shfaqur interesim për mesfushorin gjerman, që në të kaluarën ka veshur edhe fanellën e Liverpoolit, përcjell lajmi.net.

16 artikuj të ndërlidhur »

10-vjetori i javës për të drejtat e viktimave të krimit në Kosovë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Këtë vit shënohet 10-vjetori i “Javës për të Drejtat e Viktimave të Krimit”, me ç‘rast do të organizohet konferencë ndërkombëtare me moton “Drejtësia rikthen dinjitetin e viktimave”.

5 artikuj të ndërlidhur »

Mesazhi që e emocionoi Luanën

Lajmi.net - parë: 8 orë

Luana Vjollca së fundi ka publikuar disa mesazhe që ia kanë dërguara fansat, të cilët i japin forcë të vazhdojë me suksese tjera në karrierë, shkruan lajmi.net.

5 artikuj të ndërlidhur »

Solskjaer flet për fotografinë e Pogbas me Zidanen në Dubai

Lajmi.net - parë: 8 orë

Pogba është takuar me Zinedine Zidanen në Dubai gjatë pushimit ndërkombëtar të ligave, ku po qëndronte për t’u stërvitur në mot të ngrohtë, si pjesë e rehabilitimit nga lëndimi.

16 artikuj të ndërlidhur »

Mozzik po vjen me “Dhelpër dinake”

Lajmi.net - parë: 8 orë

Mozzik përmes një postimi në Instagram, ka njoftuar fansat se po vjen me këngë të re, shkruan lajmi.net. Ai ka postuar një fotografi, të cilën e realizoi në Kroaci, ndërsa bëri të ditur se po vjen me ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Fitojnë Llapi dhe Dukagjini, Gjilani befason Feronikelin

Lajmi.net - parë: 8 orë

Në tri ndeshje të luajtura, nuk ka pasur asnjë barazim (Feronikeli 1:2 Gjilani; Dukagjini 1:0 Vushtrria; Llapi 4:1 Trepça 89), shkruan lajmi.net. Takimi i luajtur në Drenas, ndërmjet Feronikelit dhe ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Në xhamitë e Kosovës mbahen ligjerata për dukurinë e trafikimit të qenieve njerëzore

Lajmi.net - parë: 9 orë

Këtë e bënë të ditur nga Bashksia Islame e Kosovës (BIK) me anë të një njoftimi për media, transmeton Klan Kosova. “Tema e kësaj hytbeje ishte “Dukuria e trafikimit të qenieve njerëzore dhe dukuria e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Punësimi në institucione vazhdon të mbetet problem për personat me aftësi të kufizuara

Lajmi.net - parë: 9 orë

Temë diskutimi, e ngritur nga asistentja, Latife Neziri ishte ‘Planifikimi i aktiviteteve për vitin e ardhshëm’. Anëtarët e HANDIKOS-it shpalosën kërkesat dhe shqetësimet e tyre për integrimin më të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthim gjatë namazit të xhumasë në një xhami në Afganistan, 29 të vdekur dhe mbi 100 të lënduar

Lajmi.net - parë: 9 orë

Raportohet se të paktën 29 persona kanë vdekur dhe më shumë se 100 të tjerë janë plagosur. Numri i viktimave mund të rritet pasi ekipi i shpëtimit dhe njerëzit po punojnë për nxjerrjen e trupave nga ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Erdogan: Turqia do ta vazhdojë operacionin në Siri nëse SHBA nuk i mban premtimet

Lajmi.net - parë: 9 orë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se nëse SHBA nuk i mban premtimet e veta pas afatit prej 120 orësh për largimin e terroristëve të YPG/PKK-së nga zona e sigurt në Siri, Turqia me ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bayern planifikon të mbajë Martinezin në skuadër

Lajmi.net - parë: 9 orë

Sipas raportimeve të ‘TZ’, skuadra bavareze nuk do të heq dorë nga shërbimet e Javi Martinez, transmeton lajmi.net. Spanjolli ishte lidhur me një rikthim të mundshëm tek Athletic Bilbao gjatë verës ...

3 artikuj të ndërlidhur »

E vërteta rreth lajmit për dorëheqjen e kryeministrit Zaev pas dështimit për marrjen e datës

Lajmi.net - parë: 9 orë

Momentalisht, kryeministri Zaev ka thirr mbledhje të jashtëzakonshme në Qeveri dhe ka mbledhur gjithë formacionin e tij qeveritarë, për të diskutuar se çfarë hapash do të ndërmarrin tani pas ...

71 artikuj të ndërlidhur »

“JO” për Shqipërinë, pse refuzoi Macron

Lajmi.net - parë: 9 orë

Në një deklaratë për shtyp, fill pas fjalimit të Angela Merkelit ishte radha e presidentit francez Emmanuel Macron për të folur mbi mosdhënien e një PO-je sa i takon hapjes së negociatave mes BE-së ...

220 artikuj të ndërlidhur »

Negociatat me BE, Juncker: Gabim historik; Tusk: Mos u dorëzoni

Lajmi.net - parë: 9 orë

“Pata thënë në fillim të mandatit tim se nuk do të kishte zgjerim gjatë këtij mandati. Por çështja këtë herë nuk ishte kjo, çështja ishte nëse ato ishin apo jo kandidatë në nivelin e duhur për të na ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kënga e re nga Tayna më e dëgjuara në këtë vend

Lajmi.net - parë: 9 orë

Tayna momentalisht është prej artisteve më të pëlqyera në trojet shqiptare, shkruan lajmi.net. Reperja para disa ditësh kishte publikuar projektin më të ri muzikor, me të cilin arriti sërish të thyej ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Filmi ‘Zana’ në listën e mundshme për të fituar çmimin ‘Oskar’

Lajmi.net - parë: 9 orë

Parashikimet të cilat azhurnohen rregullisht, pasqyrojnë përshtypjet e fundit të Scott Feinberg informacione në dispozicion të publikut konsiderata historike, çmime pararendëse (disa grupe çmimesh ...

4 artikuj të ndërlidhur »