TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Çfarë i tha Astrit Dehari nënës së tij 3 javë para vdekjes?

Lajmi.net - parë: 6 orë

Nëna e Astrit Deharit ka thënë se Astriti i ka thënë asaj se nëse iu telefonon gruaja e Naser Makollit (njeriu i cili e ka parë i pari të vdekur Astrit Deharin dhe ka qenë në burg me të), ta dini se ...

69 artikuj të ndërlidhur »

Dua dhe Anwar bëjnë bashkë blerjet për Halloween

Lajmi.net - parë: 6 orë

Ata e bënë publike romancën e tyre në muajin korrik, shkruan DailyMail, transmeton lajmi.net. Tani, siç duken gjërat, Dua Lipa dhe i dashuri i saj, Anwar Hadid kanë çuar marrëdhënien e tyre në një ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Milan pas sulmuesit të Atletico Madrid

Lajmi.net - parë: 6 orë

Skuadra italiane është duke konsideruar një lëvizje për sulmuesin e Atletico Madrid, Angel Correa, raporton ‘Calciomercato’, përcjell lajmi.net. ‘Rossonerët’ pritet të gjatë afatit të janarit të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Tomë Gashi: Astrit Dehari është vrarë

Lajmi.net - parë: 6 orë

“Kështu kanë thënë edhe grupi i ekspertëve të pavarur dhe të njëjtin mendim e kanë edhe ekspertët në Hagë. Astrit Dehari ka pasur plagë të cilësuara si vetëmbrojtëse dhe mund të themi se ai është ...

69 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e Astrit Deharit reagon pas publikimit të pjesëve të ditarit

Lajmi.net - parë: 6 orë

Këtë reagim e ka publikuar kandidatja për deputete nga VV, Albulena Haxhiu, ku ka shpërndarë deklaratën e Artës. Përmes këtij postimi Arta i është drejtuar mediave duke I pyetur se nga kush I kanë ...

69 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: BE po u krijon hapësirë vendeve jodemokratike në rajon duke bllokuar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Lajmi.net - parë: 6 orë

Hoxhaj, përmes një shkrimi në rrjetin social Twitter, është shprehur se sot kredibiliteti i BE-së në Ballkanin Perëndimor ka rënë shumë poshtë. Ai ka shkruar se bllokimi i bisedimeve për Shqipërinë ...

351 artikuj të ndërlidhur »

Avni Dehari: Kryeprokurori Shala nuk na dha raportin, kjo është vrasja e dytë për Astritin

Lajmi.net - parë: 6 orë

Avni Dehari, prindi i Astriti, akuzoi kryeprokourorirn Admir Shala se nuk po ua jep me qëllim raportin në gjuhë origjinale, pasi që sipas tij, po dëshirojnë të manipulojnë me rastin.

69 artikuj të ndërlidhur »

Mahniti të gjithë me transformimin e trupit, shikojeni si ushtron në palestër Linda Halimi

Lajmi.net - parë: 7 orë

Linda Halimi kohë më parë befasoi me ndryshimin drastik që e bëri në linjat trupore, shkruan lajmi.net. Ajo largoi kilet e tepërta, ndërsa tani qëndron në top-formë, por nuk i ndalon ushtrimet në ...

Gerrard jep një parashikim të fortë për derbin Man Utd – Liverpool

Lajmi.net - parë: 7 orë

Skuadra e Jurgen Klopp është shfaqur favorite e hershëm në garën për titull, duke fituar tetë ndeshjet e para në Premierligë, për të mbajtur një distancë prej tetë pikësh me kampionët në fuqi, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Njoftime nga KEDS për punimet në rrjet, këto vende do të mesin pa rrymë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Njoftimi i KEDS: 19.10.2019 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prishtinë 1. Në NS 35/10kV Mazgiti do të ndërprehet: Dalja 10kV Lumi i Madh (kodi 15019008) nga ora 11:00 deri në ora 14:00.

3 artikuj të ndërlidhur »

Fillojnë problemet me ajrin e ndotur, qytetarët e Obiliqit ankohen për erë të rëndë dhe tym

Lajmi.net - parë: 7 orë

Musa Asllani i cili është banor në këtë komunë po thotë se dita-ditës është bërë e vështirë jetesa në këtë vend. Sipas tij, ditëve të fundit është vërejtur një tym më i theksuar.

6 artikuj të ndërlidhur »

Genta po shijon pushimet në Venedik, shfaqet në top-formë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Genta Ismajli përmes fotografive të fundit në Instagram, është lajmëruar nga Italia, shkruan lajmi.net. Këngëtarja postoi një imazh, në të cilin duket me shumë stil, e veshur e tëra në të zeza, teksa ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Jep dorëheqje trajneri i Bullgarisë, kjo është arsyeja

Lajmi.net - parë: 7 orë

Pasojat nga abuzimi racist që pësuan lojtarët e Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, kanë bërë që Balakov të jetë dorëheqja e dytë e profilit të lartë te Bullgaria, pas kreut të federatës, ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Dhjetëra të vrarë në një xhami në Afganistan

Lajmi.net - parë: 7 orë

Autoritetet thanë se nga sulmi i dyfishtë në qarkun Haska Mena mbetën të plagosur mbi 30 vetë. “Numri i viktimave mund të rritet, pasi ekipet e shpëtimit vazhdojnë të nxjerrin trupa nga rrënojat”, ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Videoja që po ‘çmend’ botën, i vdekuri flet nga arkivoli: Më nxirrini nga këtu, është shumë errët

Lajmi.net - parë: 7 orë

“Më nxirrni jashtë kësaj, kutie të mallkuar është shumë errët këtu”- u dëgjua nga arkivoli i Shay Bradley, i cili kishte vdekur me 12 tetor. Ai e kishte incizuar zërin e tij para se të vdiste.

83 vendvotime të rinumëruara deri tash në QNR

Lajmi.net - parë: 7 orë

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, për Ekonomia Online. “Sipas të dhënave të orës 16 (e premte, 18 tetor) numri i vendvotimeve të rinumëruara është 83 nga 530 vendvotimet për të ...

148 artikuj të ndërlidhur »

PPE pas vendimit për Shqipërinë: Kjo dëmton interesat rajonale

Lajmi.net - parë: 7 orë

Parisi i pranoi përpjekjet e Shkupit, veçanërisht pas marrëveshjes së ndryshimit të emrit me Greqinë, por në rastin e Shqipërisë, të tre vendet shprehën shqetësime mbi përparimin e reformave të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Dukej elegante në këtë paraqitje, ja sa i kushtoi kjo veshje Nora Istrefit

Lajmi.net - parë: 7 orë

Nora Istrefi është njëra prej këngëtareve tona, që i kushton kujdes të madh paraqitjeve publike, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo ka qenë e pranishme në sfilatën ku u paraqitën koleksionet e reja nga ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Zidane: E kam takuar Pogban dhe nuk do t’ju tregoj më shumë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Trajneri i Real Madridit dhe mesfushori i Manchester United janë takuar në Dubai, diçka që është zbuluar përmes një fotografie të postuar në medie. Zidane në konferencë për shtyp ka thënë se ky takim ...

16 artikuj të ndërlidhur »

“Qytetarët në Mbrojtje të Kalasë” kërkojnë anulimin e vendimit për Kalanë e Vushtrrisë

Lajmi.net - parë: 7 orë

Këtë vendim të IMMK-së, ky grup e quan skandaloz dhe në kundërshtim me vullnetin e qytetarëve, derisa i kanë bërë ftesë Prokurorisë së Shtetit që të nis hetimet në lidhje me marrjen e këtij vendimi.

16 artikuj të ndërlidhur »