TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

ZYRTARE: Përforcohet FC Prishtina

Lajmi.net - parë: 9 orë

Nënkampionët e Kosovës, përmes faqes zyrtare të klubit kanë njoftuar se kanë arritur marrëveshje për transferimin e Tun Bardhokut. Njoftimi i FC Prishtinës: Mirësevjen Tun Bardhoku Futbollisti i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vrasja e politikanit gjerman dyshohet se ka lidhje me ekstremin e djathtë

Lajmi.net - parë: 9 orë

Në fazën aktuale të hetimeve, ne nisemi nga parimi që ka dyshime për veprime të ekstremit të djathtë, për të zbardhur arsyet e vrasjes që tronditi opinionin publik, deklaroi për median zëdhënësi i ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ambasadori Scott takon Kamberin, diskutojnë për gjendjen e shqiptarëve në Bujanoc

Lajmi.net - parë: 9 orë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Kyle Scott, është takuar gjatë ditës së sotme me kryetarin e komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, shkruan lajmi.net.

11 artikuj të ndërlidhur »

Liga e Evropës: FC Prishtina njeh kundërshtarët e mundshëm

Lajmi.net - parë: 9 orë

Nënkampionët, edhe këtë vit do të jenë pjesë e garave evropiane, ku janë vendosur në vazon e katërt. Kryeqytetasit në fazën parakualifikuese do t’i masin forcat me skuadrën nga Gjibraltari, St.

Coutinho nuk transferohet te Man Utd, kjo është arsyeja

Lajmi.net - parë: 9 orë

Me siguri se do të largohet nga Camp Nou këtë verë dhe një nga destinacionet e mundshme është Manchester United. Megjithatë, sipas Sky Sports, kjo nuk do të ndodhë.

14 artikuj të ndërlidhur »

Adelina Ismaili dhe Rina Balaj sjellin bashkëpunimin këtë javë

Lajmi.net - parë: 10 orë

Rina Balaj javë më parë kishte konfirmuar se kënga e radhës do të jetë bashkëpunim me Adelina Ismailin, shkruan lajmi.net. Dy këngëtaret xhirimet e klipit i kanë filluar këtë javë dhe besohet se ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Zhytet në lum i lidhur me zinxhirë, 40-vjeçarit i dështon magjia dhe zhduket

Lajmi.net - parë: 10 orë

‘BBC’ ka njoftuar se Chanchal Lahiri, i njohur edhe me emrin e tij skenik ‘Jadugar Mandrake’ (Wizard Mandrake), u lëshua me çikrik në lumin në Kolkata të dielën, transmeton lajmi.net.

10 artikuj të ndërlidhur »

SHBA kërkon reagim ndërkombëtar ndaj ‘shantazhit bërthamor’ të Iranit

Lajmi.net - parë: 10 orë

Zëdhënësi i Këshillit për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, Garrett Marquis, i bëri komentet të hënën, pasi Irani tha se do të zmbrapset tutje nga zbatimi i marrëveshjes bërthamore me fuqitë ...

24 artikuj të ndërlidhur »

SHKK suspendon zyrtarin korrektues që u përfshi në rrahjen në LDK

Lajmi.net - parë: 10 orë

“Shërbimi Korrektues i Kosovës pas njoftimit nga policia e Kosovës se zyrtari korrektues me inicialet R. G është përfshirë në rrahje gjatë kuvendit zgjedhor të LDK-së, ka marr masa duke e suspenduar ...

109 artikuj të ndërlidhur »

Roberti e Mimoza lansojnë ‘Krejt i boj’

Lajmi.net - parë: 10 orë

Robert Berisha dhe Mimoza Shkodra kanë publikuar duetin e tyre që kishin paralajmëruar ditë më parë, shkruan lajmi.net. Bashkëpunimi titullohet ‘Krejt i boj’ dhe është e shoqëruar edhe me videoklip, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mercedesi që ka 3.4 milionë km të kaluara, pronari thotë se do ta vozisë deri në vdekje

Lajmi.net - parë: 10 orë

Makinat e vjetra nuk mund t’ju ofrojnë komoditetin apo sigurinë e një modeli modern, por sa i përket besueshmërisë dhe jetëgjatësisë mund të themi se periudha mes viteve 80′ – 90′ ishte epoka e artë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Mosha është vetëm një numër për Nicole Scherzinger

Lajmi.net - parë: 10 orë

Nicole Scherzinger ka publikuar disa fotografi t’i tregoj fansave të saj se mosha për të është vetëm një numër, shkruan Mirror, transmeton lajmi.net. Këngëtarja po shijon pushimet në ishujt e Italisë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Haziri: LDK-ja s’pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës Serbe

Lajmi.net - parë: 10 orë

“Ne nuk i kemi pranuar deri sot votat e Listës Serbe për rrëzimin e Qeverisë. Ne nuk i kemi ato vota në mocionin tonë. LDK-ja, Vetëvendosje dhe PSD-ja kanë përfaqësuesit e shumicës politike shqiptare ...

109 artikuj të ndërlidhur »

Reagimi i fëmijëve kur shohin Feron, fascinon reperin

Lajmi.net - parë: 10 orë

Fero është një artist që pëlqehet shumë thuajse nga të gjitha grup moshat, dashuria e fansave të tij vërehet më së miri në videon e publikuar nga Gjilanasi, shkruan lajmi.net.

Mjaft ia larguat lëkurën pulës, ja çfarë përfitimesh shëndetësore iu sjell

Lajmi.net - parë: 10 orë

Megjithatë, jo gjithmonë qëndron kjo. Madje, ekzistojnë supozime se lëkura e pulës mund të sjellë dobi të mëdha shëndetësore, transmeton lajmi.net. Amy Myrdal Miler, dijetar i regjistruar në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari gjerman i kundërpërgjigjet Ramës: Padi sepse kam fyer “lartmadhërinë”?

Lajmi.net - parë: 10 orë

Rama hap ‘luftë’ ligjore: Gazetarin e ‘Bild’ do e çoj në gjykatat gjermane Duke ironizuar Ramën nëse ‘madhëria e tij’ është fyer nga përgjimet, Tiede thekson se kasetat janë origjinale.

119 artikuj të ndërlidhur »

“Bisha” që pritet të sjellë ‘Bugatti’ vitin e ardhshëm

Lajmi.net - parë: 10 orë

Pavarësisht se ende nuk është publikuar një fotografi që tregon qartësisht se si ky model do të duket, artisti Rain Prisk ka publikuar një model përafrues, transmeton lajmi.net.

Rama hap ‘luftë’ ligjore: Gazetarin e ‘Bild’ do e çoj në gjykatat gjermane

Lajmi.net - parë: 11 orë

Sot u publikua edhe një audio-përgjim i Ramës me Arben Keshin, drejtor në Ministrinë e Brendshme. Por kryeministri shqiptar thotë se do e çoj në gjykatat gjermane gazetarin Tiede për të parë kush ka ...

119 artikuj të ndërlidhur »

Demhasaj: LDK po përpiqet që t’i shmangë përplasjet në mbledhjen e përgjithshme

Lajmi.net - parë: 11 orë

“Kur ndërrohet kupola kryesore e partisë atëherë pritet të ndodhë. Lidershipi aktual po përpiqet që përplasjen ta kalojë në nëndegë dhe mos ta bartë në mbledhjen e përgjithshme.

109 artikuj të ndërlidhur »

Ish-shefi i ushtrisë amerikane: Një qasje e re për Kosovën nënkupton rolin kryesor të SHBA-së në dialog

Lajmi.net - parë: 11 orë

Ish-shefi i ushtrisë së SHBA-së në Evropë, Ben Hodges, përmes një shkrimi autorial të tij, ka propozuar një qasje të re për zgjedhjen e çështjes së Kosovës.

4 artikuj të ndërlidhur »