TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Ja çfarë thotë Hekuran Kryeziu për fitoren e Kosovës

Lajmi.net - parë: 8 orë

. Hekuran Kryeziu është njëri nga shumë lojtarët e Kosovës që është deklaruar pas fitores 1:0 të Kosovës ndaj Madagaskarit. “Ndeshjet miqësore si këto që i quajmë të vogla janë shumë të rëndësishme.

Vendos Gjykata: 30 ditë paraburgim për biznesmenin që importoi mishin belg

Lajmi.net - parë: 8 orë

Gjykata në Prizren i ka caktuar masën e sigurisë biznesmenit Anton Jupa. Gjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar paraburgimin prej një muaji biznesmenit Anton Jupa.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshimi i orës: Avantazhet dhe disavantazhet

Lajmi.net - parë: 8 orë

Rikthimi i "orës zyrtare" do na heqë një orë gjumë, por do na "dhurojë" ditë më të gjata, shkruan tgcom. Nesër ora shkon 60 minuta para dhe kjo do të ndodhë ekzaktësisht në orën 3.00 të mëngjesit ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fotot që duhet t’i shikoni më shumë se një herë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Fotot e mëposhtme do të bëjnë që të fërkoni sytë dhe të vëzhgoni më me kujdes. Nga një fëmijë me dorë të rrituri e deri te një qen i sharruar në mes, këto iluzione optike do ju habisin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Në Serbi e mallkojnë NATO-n, Vuçiq vajton pavarësimin e Malit të Zi dhe Kosovës

Lajmi.net - parë: 8 orë

Ceremonia qendrore në Serbi me rastin e përvjetorit të bombardimeve të NATO-s ndaj caqeve dhe ushtrisë serbe është mbajtur në Aleksinac. Ceremonia e quajtur “Do të falin, nëse mundemi, do të ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Enca e dëshmon që është “KING”, theu rekordin me këngën “Dua”

Lajmi.net - parë: 8 orë

Emri i saj lakohet gjithmonë nga mediat kudo në trojet shqiptare. Që nga fillimi i karrierës, Enca Haxhia ka qenë këngëtarja që gjithmonë ka ditur si të jetë në qendër të vëmendjes, e gjithë kjo falë ...

28 artikuj të ndërlidhur »

A e mbani cila ka qenë hera e fundit kur Kosova nuk ka pranuar gol?

Lajmi.net - parë: 8 orë

Përfaqësuesja e Kosovës para dy mijë tifozëve në Francë, ka shënuar fitore minimale 1:0 në miqësoren ndaj Madagaskarit. Edhe pse kjo ndeshje ishte miqësore, dhe rezultati ishte 1:0, kjo fitore bartë ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Albin Kurti feston ditëlindjen e 43-të – zotohet se do ta forcojë Vetëvendosjen (VIDEO)

Lajmi.net - parë: 8 orë

Vetëvendosje mbajti sot një takim me strukturat e saj në Prishtinë. Kjo mbledhi ndodhi të mbahej në të njëjtën ditë kur lideri i partisë, Albin Kurti festoi ditëlindjen e 43, me ç’rast u zotua se do ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Ju garantoj se nuk kam hequr dorë nga Kulla e Çakorri

Lajmi.net - parë: 8 orë

Kryeministri Ramush Haradinaj u ka thënë qytetarëve të Kosovës se me ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi nuk ka heq dorë nga Kulla e Çakorri. Haradinaj, ka takuar ish-pjesëtarë të UÇK-së dhe ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Atifete Jahjaga flet rreth divorcit me bashkëshortin

Lajmi.net - parë: 8 orë

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka folur rreth raportimeve se po shkurorëzohet me bashkëshortin, Astrit Kuçi. Edhe sa ishte në pozitë dhe edhe pasi dorëzoi postin e të pares së vendit rreth Atifete ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa pret konfirmimin e mjekëve për tu kthyer në Kosovë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Janë bërë më shumë se dy muaj prej kur kryetari i LDK-së dhe ish-kryeministri, Isa Mustafa ka shkuar për trajtim në qendrën e rehabilitimit fizioterapeutik, e cila gjendet në qytetin jugperëndimor, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Trimat e Dukagjinit” publikohet nga Shkodran Tolaj

Lajmi.net - parë: 8 orë

Këngëtari Shkodran Tolaj ka publikuar këngën e tij të re. “Trimat e Dukagjinit” mban titullin projekti muzikor që u lansua sot nga ai, pikërisht në ditën kur shënohet 20 vjetori i nisjes së luftës së ...

Lëndohet keq Angela Martini

Lajmi.net - parë: 8 orë

Angela Martini ka pësuar një aksident. Ajo ka hedhur një video në Instastory ku shihe se këmba e saj ka marrë lëndime që nuk duken shumë të lehta, shkruan lajmi.net Angela është lënduar deri sa bënte ...

Anija 1 miliard dollarëshe gati për lundrimin e parë

Lajmi.net - parë: 8 orë

Përmban një park ujor dhe një fushë basketbolli bashkë me 2700 kabinat e saj. Po flasim për anijen më të madhe në botë, Simfoninë e Deteve, e cila shumë shpejt do të nisë lundrimin e saj të parë.

6 artikuj të ndërlidhur »

Franca nderon policin e vrarë në sulmin terrorist

Lajmi.net - parë: 8 orë

Franca ka nderuar sot zyrtarin policir i cili ka vdekur për të shpëtuar jetët e pengjeve të marra gjatë sulmit të një islamisti të armatosur të premten.

21 artikuj të ndërlidhur »

“Fitore e rëndësishme, të gjithë dhamë maksimumin”

Lajmi.net - parë: 8 orë

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani e ka vlerësuar shumë të rëndësishme fitoren në miqësoren ndaj Madagaskarit. “Ishte një fitore e rëndësishme për ne, në një ndeshje në të cilën ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Herolind Shala deklarohet shumë i lumtur për fitoren

Lajmi.net - parë: 8 orë

Edhe Herolind Shala i është gëzuar fitores së Kosovës në miqësoren ndaj Madagaskarit. Kosova me një paraqitje të mirë, ka arritur të mposht 1:0 Madagaskarin në miqësoren e zhvilluar në Francë, me ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Zhegrova: Të luash për shtetin është emocion i veçantë, golin ua dedikoj gjithë kosovarëve

Lajmi.net - parë: 8 orë

. Edon Zhegrova ka thënë se është një emocion i veçantë të luash për shtetin tënd. 18 vjeçari që paraqitet për Genkun në Belgjikë, ka debutuar me gol në ndeshjen që Kosova e fitoi 1:0 ndaj ...

31 artikuj të ndërlidhur »

Challandes: Jam shumë i kënaqur me ekipin, të gjithë kanë luftuar

Lajmi.net - parë: 8 orë

Bernard Challandes është deklaruar shumë i kënaqur me debutimin me fitore te Kosova. Kosova ka mposhtur 1:0 Madagaskarin në miqësoren e zhvilluar në Francë, me golin e shënuar nga Edon Zhegrova.

33 artikuj të ndërlidhur »

Kosova me shkallë të lartë të papunësisë – këta janë sektorët ku ka më shumë të punësuar

Lajmi.net - parë: 9 orë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka publikuar rezultatet e Anketës së Fuqisë Punëtore për tre mujorin e katërt 2017. Sipas këtij publikimi dy të tretat e popullsisë në Kosovë janë popullsi ...