TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Çfarë marrëveshje po synon Kosova në dialogun me Serbinë?

Lajmi.net - parë: 19 orë

Normalizimi i raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është i pashmangshëm, ka deklaruar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Këto komente ai i bëri gjatë një konference me temën: “Zëri i Popullit ...

56 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria: Nuk u arrestua avokati Gazmend Halilaj, është intervistuar

Lajmi.net - parë: 19 orë

Sot avokati Gazmend Halilaj, tha se është arrestuar nga si shenjë hakmarrje për raportimin se hetuesit e IPK-së i kanë dhënë një gazetareje dëshmi mbi privatësinë e 16 vjeçares nga Drenasi .

38 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Të skuqemi për gjendjen e Trepçës

Lajmi.net - parë: 19 orë

Në Stantërg të Mitrovicës është shënuar 30 vjetori i grevës së minatorëve. Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë, në ceremoninë që u mbajt nën patronatin e tij, se greva e viti 1989 që kishte ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhen anëtarët e rinj të Komisionit të Granteve për vitin 2019

Lajmi.net - parë: 19 orë

Nën udhëheqjen e ministrit të Financave Bedri Hamza, sot u mbajt takimi i Komisionit të Granteve, ku u bë përzgjedhja e anëtarëve të rinj të këtij Komisioni për vitin 2019.

5 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Me bursa studimore, MCC-ja po zbutë pabarazinë në sektorin e energjisë

Lajmi.net - parë: 19 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në konferencën e MCC-së “Women in Energy Scholarship Program”, ku për vajza u hapë periudha e aplikimit për bursa studimore në SHBA, në sektorin e ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Keisi konfirmon martesën me Stresin

Lajmi.net - parë: 19 orë

Keisi është martuar zyrtarisht me Stresin dhe këtë e konfirmoi nëpërmjet një postimi të fundit. Lidhja e reperit Stresi me Keisin fillimisht u mbajt e fshehtë nga çifti e më pas gjatë një interviste ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Gjashtë federatave të sportit u ndahen gjysmë milioni euro

Lajmi.net - parë: 19 orë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, në kuadër të mbështetjes financiare për federatat e sportit, ka nënshkruar sot memorandume bashkëpunimi me gjashtë federata.

7 artikuj të ndërlidhur »

Shkollat në Durrës pranë makinave, prindërit: Merrni masa

Lajmi.net - parë: 19 orë

Ndërtimi i godinave të reja shkollore në Bashkinë e Durrësit po bëhet në bazë të modeleve të Bashkimit Europian, po kjo lë të paadresuar një çështje të rëndësishme, siç siguria e nxënësve, pa ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zaharova: Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Lajmi.net - parë: 19 orë

Zëdhënësja e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Rusisë, Marija Zaharova, ka thënë se Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës. Moska nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës, ka thënë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Alves e refuzon kontratën e re të PSG-së, e do kalimin te kjo skuadër

Lajmi.net - parë: 19 orë

Dani Alves është jashtë kontratës në fund të sezonit. Dani Alves do të jetë lojtari lirë në fund të sezonit. PSG po tenton ta bind mbrojtësin brazilian që të qëndrojë në skuadër, por ai ka vendosur ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Djali i Naser Kelmendit nën ritmin e këngëve patriotike gjuan me armë nga vetura

Lajmi.net - parë: 19 orë

Konflikti mes familjeve Elshani dhe Kelmendi nga Peja nuk duket në horizont se do të përfundojë. Djali i Naser Kelmendit, ky i fundit konsiderohet ‘bos’ i drogës, Elvisi, vazhdimisht në rrjetet e tij ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ramë Lahaj iu kundërpërgjigjet mediave serbe me videon e parakalimit të Ushtrisë

Lajmi.net - parë: 19 orë

Në ditëlindjen e 11-të të Kosovës, Ramë Lahaj publikoj një videoklip i cili alarmoi serbët. Më 17 shkurt, në 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, tentori Ramë Lahaj, publikoi këngën “Rrjedh në këngë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Inter zbulon se Icardi nuk vuan nga asnjë lëndim

Lajmi.net - parë: 19 orë

Mauro Icardi zhvilloi sot testet mjekësore për lëndimin në gju, por Interi ka bërë të ditur se nuk ka asgjë. “Mauro Icardi iu nënshtrua testeve në klinikën Humanitas në Rozzano për shkak të dhembjes ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq takohet me Fabrizion, i tregon se çfarë pret nga Bashkimi Evropian

Lajmi.net - parë: 19 orë

Aleksandar Vuçiq është takuar sot me shefin e Delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadorin Sema Fabrizio. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me shefin e Delegacionit të ...

22 artikuj të ndërlidhur »

May vazhdon përpjekjet për një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it

Lajmi.net - parë: 19 orë

Kryeministrja britanike, Theresa May, tha se do të dërgojë për votim në parlament një marrëveshje të rishikuar të Brexit-it, sa më parë që të jetë e mundur.

29 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq, BE-së: Detyrojeni Kosovën ta heq taksën ndaj Serbisë

Lajmi.net - parë: 20 orë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuar sot me shefin e delegacionit të Bashkimit Evropian, ambasadorin Sam Fabrici. Vuçiq i ka thënë Fabricit se shpreson që BE-ja do të bëj përpjekje ...

22 artikuj të ndërlidhur »

I arrestuari për vrasjen në Ferizaj është një 17-vjeçar

Lajmi.net - parë: 20 orë

Një person është vrarë sot në qytetin e Ferizajt. Viktima, sipas policisë së Kosovës është një mashkull i moshës 25 vjeçare, raporton lajmi.net. E nga detajet e reja të Policisë së Kosovës, është ...

60 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Marrëveshja finale me Serbinë do të jetë hap pozitiv për zhvillimin e Kosovës

Lajmi.net - parë: 20 orë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në ngjarjen “Women in Energy Scholarship Program”, organizuar nga Korporata e Sfidës së Mijëvjeçarit–MCC.

19 artikuj të ndërlidhur »

Pas problemeve me zemër, zbulohet se sa do të mungojë Khedira

Lajmi.net - parë: 20 orë

Juventus ka marrë një lajm aspak të mirë nga Samir Khedira. Sami Khedira ka patur probleme me zemër pas stërvitje te Juventus. Mesfushori gjerman pas stërvitjeve ka shkuar në qendrën mjekësore të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Financohet asfaltimi i rrugës për bizneset e Zonës së Harilaqit

Lajmi.net - parë: 20 orë

Prezantimi dhe përkrahja e projektit infrastrukturor prej 1km, për bizneset e Zonës së Harilaqit të përgatitur nga OAK, ishte arsyeja kryesore e takimit të delegacionit të Odës së Afarizmit të ...

6 artikuj të ndërlidhur »