TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Fero dhe e dashura e tij më të dashuruar se kurrë, publikojnë këtë foto

Lajmi.net - parë: 12 orë

Fero dhe Arbenita janë çift shumë i komentuar në shtypin rozë. Arbenita Ismajli ditën e sotme e nisi me një fotografi ku shfaqet në prehrin e Feros, shkruan lajmi.net.

14 artikuj të ndërlidhur »

Modelja e njohur provokon ndjekësit, fotografon nga afër të pasmet në pasqyrë

Lajmi.net - parë: 12 orë

Emily Ratajkowski ka habitur të gjithë me imazhin që e postoi në InstaStory. Emily Ratajkowski ka ndarë me ndjekësit një fotografi, në të cilën shfaqi nga afër të pasmet, shkruan lajmi.net.

13 artikuj të ndërlidhur »

Ylli i madh i thotë ‘JO’ Juventusit

Lajmi.net - parë: 12 orë

Marcelo duket se ka vendosur rreth të ardhmes së tij. Marcelo është duke u kërkuar me ngulm nga Juventus, gjersa Real Madrid po refuzon shitjen e tij.

11 artikuj të ndërlidhur »

Të akuzuarit për grabitje i zbutet dënimi

Lajmi.net - parë: 12 orë

Gjykata e Apelit, ka vendosur që të dyshuarit për grabitje t’ia zbus dënimin. Gjykata e Apelit të Kosovës, duke vendosur sipas ankesave të avokatëve mbrojtës ka marr vendim në rastin e të akuzuarit ...

7 artikuj të ndërlidhur »

A mundet frizura juaj t’ju shkaktojë humbje të flokëve?

Lajmi.net - parë: 12 orë

Gratë afrikane në turpin e humbjes së flokëve. Vitet e stilit me gërsheta, flokët e tërhequra, zbutës dhe qepje kanë lënë një 31-vjeçare me synim të bëhet modele e Afrikës së Jugut me një kokë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dita botërore e librit, leximi bën mirë për trupin e shpirtin

Lajmi.net - parë: 12 orë

Dita botërore e librit shënohet pikërisht sot. Leximi është gjimnastikë për trurin, na mban të rinj dhe lufton stresin: me rastin e ditës botërore të librit, që shënohet pikërisht sot; ekspertët kanë ...

43 artikuj të ndërlidhur »

Vdekja e punëtorit në Mitrovicë, Pacolli kërkon përgjegjësi

Lajmi.net - parë: 12 orë

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli e ka quajtur të dhimbshëm lajmin e vdekjes së të riut si pasojë e shembjes së një pjese të ish-hotelit Adriatik në Mitrovicë.

74 artikuj të ndërlidhur »

Erërat e forta shkaktojnë prishje në Anamoravë dhe Mitrovicë

Lajmi.net - parë: 12 orë

Erërat e forta kanë shkaktuar prishje në Ferizaj, Mitrovicë dhe Gjilan. Erërat e forta kanë shkaktuar 11 prishje në rajonin e Ferizajit dhe 3 të tjera në Mitrovicë dhe dy në Gjilan, duke bërë që të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Komuniteti turk, urë lidhëse mes Kosovës dhe Turqisë

Lajmi.net - parë: 12 orë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në shënimin e ditës së komunitetit turk të Kosovës, ka thënë se ky komunitet gjithmonë ka luajtur rol konstruktiv dhe ishte në krah të përpjekjeve për ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Njihuni me vajzën nga Kosova që është këshilltare e ministrit të një shteti të fortë evropian

Lajmi.net - parë: 12 orë

Shqiptarët janë të suksesshëm në vendet ku jetojnë, derisa tashmë janë integruar mjaft mirë atje, duke marrë edhe poste politike. Njëra ndër to është edhe Blerta Hoti, e cila po bën karrierë politike ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ermal Fejzullahu nis ditën me videon më të ëmbël

Lajmi.net - parë: 12 orë

Ermal Fejzullahu ditën e sotme e nisi bashkë me vajzën e tij. Ermal Fejzullahu mëngjesin e sotëm ka publikuar një video në veturë bashkë me vajzën, Erën, shkruan lajmi.net.

2 artikuj të ndërlidhur »

Kjo nuk pritej: Pochettino, trajner i Chelseas?

Lajmi.net - parë: 12 orë

Barazimi i mbrëmshëm ndaj Burnleyt, e ka lëkundur edhe një herë pozitën e Maurizio Sarrit te Chelsea. Chelsea barazoi me Burnleyn në Stamford Bridge, 2:2, në kuadër të javës së 36-të në Premierligës.

43 artikuj të ndërlidhur »

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Lajmi.net - parë: 13 orë

Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8, me thellësi 10 km nën tokë. Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar paraditen e kësaj të marte, në orën 09:58 Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8, me ...

63 artikuj të ndërlidhur »

Sot i jepet lamtumira e fundit 27 vjeçarit që humbi jetën në Mitrovicë

Lajmi.net - parë: 13 orë

Visar Behrami, 27 vjeçar nga fshati Vidimriq i Mitrovicës është gjetur i vdekur mbrëmë pas shembjes së objektit të ish-hotelit Adriatik në Mitrovicë. Pas gjashtë orësh kërkim, ekipi arrit të gjejë ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Kosova dhe Serbia nën presion të madh nga BE në takimin e Berlinit

Lajmi.net - parë: 13 orë

Për shkak të dialogut, Kosova dhe Serbia priten të përballen me presion të madh nga Bashkimi Evropian në takimin e Berlinit. Më 29 prill, në Berlin do të mbahet Takimi i Liderëve të Ballkanit ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Kështu argëtohet Xhensila me këngën e reperit të “OTR”

Lajmi.net - parë: 13 orë

Xhensila Myrtezaj teksa po shoqërohej nga Besi në veturë, argëtohej me këngën e një prej anëtarëve të labelit "OTR". Xhensila Myrtezaj së fundi ishte e ftuar në emisionin “BE Coffe” të partnerit të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Vaksina inovative kundër malaries te fëmijët do të testohet në Malavi

Lajmi.net - parë: 13 orë

Rastet e malaries duket të jenë në rritje përsëri pas një dekade suksesi në luftimin e sëmundjes vdekjeprurëse. Një kërkim në shkallë të gjerë i asaj që është quajtur vaksina e parë kundër malaries ...

29 artikuj të ndërlidhur »

‘Ciao’ Gattuso, Milan gjen super trajnerin e ri

Lajmi.net - parë: 13 orë

Gennaro Gattuso po i shijon ndeshjet e fundit si trajner i Milanit. Gennaro Gattuso do të shkarkohet nga Milani me të përfunduar ky sezon. Trajneri italian nuk ka arritur t’i bindë drejtuesit e ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Pas tragjedisë në Dardani, flet djali që humbi tre anëtarët e familjes

Lajmi.net - parë: 13 orë

Hendbollisti, Kreshnik Krasniqi ka shkruar për ngjarjen tragjike që ndodhi dje në Dardani ku humbën jetën tre anëtarët e familjes së tij. Krasniqi në një postim në Facebook, ka shkruar se dje ...

51 artikuj të ndërlidhur »

Ariana Grandes i ndodh e papritura në “Coachella”, fansi hyn në skenë dhe…

Lajmi.net - parë: 13 orë

Ariana Grane është goditur me limon gjatë performancës në "Coachella". E nominuara për katër çmime “Grammy”, Ariana Grande është goditur me një limon derisa po këndonte në Festivalin e Muzikës dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »