TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Leku forcon pozitat me euron, zhvlerësohet ndaj dollarit

Lajmi.net - I sapo botuar

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbhet sot me 121.15 lek ose 0.03 lekë më pak se një ditë më parë, ndërsa dollari amerikan këmbhet me 109.26 lekë ose 0,12 lekë më shumë se ditën e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Ministrja Zivic takoi kryetarin e komunës së Klinës, Zenun Elezaj

Lajmi.net - I sapo botuar

Ministrja Zivic, ka rikonfirmuar gatishmërinë e saj për të thelluar bashkëpunimin me këtë komunë, me qëllim të zhvillimit të mëtejmë të sektorit të bujqësisë në këtë rajon.

Veseli nënshkruan vendimin për shpërndarje, ia procedon Presidentit

Lajmi.net - I sapo botuar

Pak minuta pas votimit të deputetëve për shpërndarje të Kuvendit, kreu i legjislaturës së gjashtë Kadri Veseli e ka nënshkruar këtë vendim. Atë ia ka nisur Presidentit Hashim Thaçi i cili më pas mund ...

124 artikuj të ndërlidhur »

Aktakuzë ndaj ish-drejtorit të Administratës në Prizren

Lajmi.net - parë: 25 min

Sipas aktakuzës, i akuzuari I.B., prej datës 13.05.2018 e deri me datën 22.05.2018, në Prizren, duke vepruar në cilësi të personit zyrtar – Drejtor i Administratës së Komunës së Prizrenit, me qëllim ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Irani rrit tensionet teksa prezanton sistemin e ri raketor për mbrojtje

Lajmi.net - parë: 25 min

Presidenti iranian, Hassan Rohani ka thënë në një fjalim më 22 gusht se sistemi raktor, tokë-ajër është krijuar meqenëse “armiqtë e Iranit nuk e kuptojnë logjikën, as ne nuk do të përgjigjemi me ...

Pasi dha lajmin se po bëhet baba, këngëtari shqiptar nis përgatitjet e dasmës

Lajmi.net - parë: 25 min

Këngëtari i njohur shqiptar, Skerdi Ago, pritet që shumë shpejtë ta kurorëzoj dashurinë me martesë, shkruan lajmi.net. Pasi u fejua me Vesa Ramën, ai ditë më parë ka treguar se dyshja po presin që të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Daçiq e ka sërish me Mogherinin: Pse e ke ftuar Kosovën, kjo është vetëm një lojë

Lajmi.net - parë: 25 min

Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq ka komentuar raportimet e fundit se shefja në largim e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, ftoi zyrtarisht krerët e diplomacisë të Kosovës ...

Hetimi i krimeve elektorale, Dosja 184 i kalon prokurorisë së Dibrës

Lajmi.net - parë: 25 min

Vendimi është marrë nga prokurori i çështjes, Klodian Braho, menjëherë pas ndryshimit të veprës penale në këtë dosje nga “grup i strukturuar kriminal” në “bashkëpunim të thjeshtë”.

39 artikuj të ndërlidhur »

Arta Nitaj ua heq ‘merakun’, pas një kohe të gjatë pozon joshëse në bikini

Lajmi.net - parë: 25 min

Arta Nitaj për dallim nga viti i kaluar, sivjet nuk ka postuar edhe aq foto me bikini, shkruan lajmi.net. E duke qenë se jemi në fund të kësaj vere, bukuroshja zeshkane ka vendosur që mos ti lë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bashkimi Evropian uron ratifikimin e IPA 2018

Lajmi.net - parë: 25 min

BE thotë se ky vendim siguron se do të vazhdojnë të mbështesin reformat në qeverisje të mirë, sundim të ligjit, ambient, energji, edukim e punësim. “Urime Kuvendit në largim të Kosovës për ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Rivaldo: Coutinho e kishte të vështirë te Barcelona për shkak të Messit

Lajmi.net - parë: 26 min

27-vjeçari kërkon të rikthejë formën e tij të vjetër, pasi kompletoi huazimin e tij te ‘Bavarezët’. Koha e Coutinhos në Barcelonë nuk kaloi ashtu siç ishte planifikuar, përcjell lajmi.net.

22 artikuj të ndërlidhur »

Instagram tani vjen me një opsion të shumë kërkuar nga përdoruesit

Lajmi.net - parë: 26 min

Platforma ku ndahen me miliona fotografi çdo ditë, në pronësi të Facebook-ut tha në një deklaratë se kjo vegël e re do të jetë në dispozicion të të gjithë përdoruesve deri në fund të këtij muaji.

3 artikuj të ndërlidhur »

Princesha Charlotte është më e pasur se Princi George

Lajmi.net - parë: 46 min

Nga momenti i lindjes Princesha e vogël po ndjek gjurmët e nënës për sa i përket stilit të veshjes dhe numrin e fansave që ka arritur dhe vlera e saj monetare e tregon atë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Nitaj i mllefosur: Mos pafsha kësi legjislature

Lajmi.net - parë: 1 orë

Madje përmes një postimi në Facebook, ka thënë se është mirë që Kosovës mos t’i bije më përbërje e tillë e Kuvendit, shkruan lajmi.net. Në fund, ai e ka lavdëruar pak shefin e tij, Ramush Haradinajn, ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Macron rrëzon pritshmëritë e Londrës për një marrëveshje

Lajmi.net - parë: 2 orë

Shefi i Elizesë, Emanuel Macron i rrëzoi pritshmëritë e Londrës për një marrëveshje duke deklaruar hapur se nuk do të ketë rinegocijim të paktit. Kryeministri i ri britanik, Boris Johnson kërkon që ...

55 artikuj të ndërlidhur »

”Do ishte e mrekullueshme që Ronaldo ta ketë Neymarin te Juve”

Lajmi.net - parë: 2 orë

Për pjesën më të madhe afatit kalimtar të verës, një rikthim në La Liga është kundërshtuar për sulmuesin që dëshiron largimin nga Paris Paris-Germain.

59 artikuj të ndërlidhur »

Kurti poston selfie me ish-deputetët e tij, Haradinajt ia përmend Demarkacionin

Lajmi.net - parë: 2 orë

Kryetari i saj, Albin Kurti në postimin e tij ka thënë se tani po shkon qeveria e borxhlinjve, shkruan lajmi.net. Sipas tij, Kosova nuk e përballon dot një Qeveri e cila rehaton sipas tij militantët ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Bashkësia Islame e pranon se kishte shpërndarë mishin e prishur të kurbanëve

Lajmi.net - parë: 2 orë

Kjo e fundit, përmes një komunikate për media ka sqaruar sot skandalin në fjalë, teksa ka thënë se mishi i dyshimtë ishte shpërndarë, e më pas tërhequr, shkruan lajmi.net.

19 artikuj të ndërlidhur »

Veseli: Kauza ime lufta kundër korrupsionit dhe aleanca me SHBA-të

Lajmi.net - parë: 2 orë

Para gazetarëve, Veseli ka thënë se ka ndërmarrë të gjitha iniciativat ligjore për vendimmarrje në shpalljen e zgjedhjeve, shkruan lajmi.net. Ka shtuar se ai do të jetë kandidat për kryeministë, dhe ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Modelja shqiptare heq bikinit në pjesën e sipërme, foton e publikon në rrjet

Lajmi.net - parë: 2 orë

Modelaja e njohur shqipare, njëherësh ish-Miss Shqipëria, Trejsi Sejdini, aktualisht ndodhet me pushime në Ibiza, shkruan lajmi.net. Nga atje ajo me ndjekësit në Instagram ka ndarë foto të ndryshme, ...

11 artikuj të ndërlidhur »