TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajmi.net

Dy fytyrat e Barcelonës: Jofunksionale si mysafire, ‘vdekjeprurëse’ në shtëpi

Lajmi.net - parë: 1 orë

Në ndeshjen hapëse të ligës kundër Athletic Bilbaos, Ernesto Valverde vendosi Carles Alena, Frenkie de Jong dhe Sergi Roberto në mesfushë dhe ‘Blaugranët’ dukeshin të shkëputur gjatë gjithë ndeshjes, ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Hisen Berisha: LDK tashmë është shndërruar në një surrogat, s’përfaqëson frymën rugoviane

Lajmi.net - parë: 2 orë

“Nuk është çështje zhgënjimi, edhe partia ku kam aderuar është e djathë dhe konservative, pra është në përputhje me bindjet e mia. Nuk e bëra kalimin në PDK nga zhgënjimi i LDK-së.

15 artikuj të ndërlidhur »

Abraham në dyshim se cilën kombëtare ta përfaqësojë, Nigerinë apo Anglinë?

Lajmi.net - parë: 2 orë

Gareth Southgate do të djersitet të humbasë lojtarin të cilin e ftoi në nëntor 2017, por ka luajtur vetëm në ndeshje miqësore, gjë që i lë Abrahamit mundësinë për të ndërruar skuadrën kombëtare.

20 artikuj të ndërlidhur »

Ndryshon moti, ja çfarë temperatura na presin javën e ardhshme

Lajmi.net - parë: 2 orë

Temperaturat minimale do të ulën dukshëm krahasuar me javën e fundit, duke bërë që minimalet të bien deri në 7 gradë Celsius, e gjatë fundjavës deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës do të ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Jennifer Lopez dëshiron fëmijë me Alex Rodriguez

Lajmi.net - parë: 2 orë

Edhe pse Jennifer Lopez është ende duke u përgatitur për t’u martuar me Alex Rodriguez, ajo tashmë po mendon për atë që vjen më pas, shkruan Popsugar, transmeton lajmi.net.

11 artikuj të ndërlidhur »

Basha: Rama nuk bëri shëndetësinë falas, bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë euro

Lajmi.net - parë: 2 orë

Në një postim në Facebook, Basha ka thënë se Rama nuk e bëri shëndetësinë falas, por bashkë më oligarkët vodhi 385 milionë euro. “Premtoi shëndetësi falas por bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Ndeshja e Championship që u shndërrua në ‘luftë’ me policinë, tifozë të gjakosur e të arrestuar

Lajmi.net - parë: 3 orë

Problemi shpërtheu në stadiumin ‘Oakwell’ të Barnsley, pasi Leeds kaloi epërsinë përmes të huazuarit nga Arsenali, Eddie Nketiah, në minutën e 84′. Festimet u përhapën në disa pjesë të stadiumit, ...

Dënohet me burg artistja e njohur

Lajmi.net - parë: 3 orë

Aktorja e njohur e serialit “Shtëpiake të Dëshpëruara”, Felicity Huffman është dënuar me 14 ditë burg për dhënien e 15 mijë dollarëve në vitin 2017, që notat e vajzës së saj të përmirësoheshin dhe si ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa zbulon të brendshmet, ua bën të pamundur gjumin

Lajmi.net - parë: 3 orë

Dua Lipa po edhe pse jo në muzikë po qëndron shumë aktive në rrjete sociale ku vazhdimisht po publikon imazhe dhe video nga më të ndryshmet, shkruan lajmi.net.

16 artikuj të ndërlidhur »

Lufta kundër korrupsionit e Kadri Veselit, Kuçi: Ide inovative

Lajmi.net - parë: 3 orë

“Dy çështje që unë i besoj në vizionin e tij – e para orientimin e qartë properëndimor dhe e dyta me e pas menaxhimin në raport me vendin, me qasje të barabartë pa marrë parasysh subjektet politike”.

24 artikuj të ndërlidhur »

Dështimi ndaj Watford, ja fjalët e kapitenit Xhaka

Lajmi.net - parë: 3 orë

‘Topçinjtë’ morën një epërsi prej dy golave në pjesën e parë falë një dopiete nga Pierre-Emerick Aubameyang. Dy gabime mbrojtëse në periudhën e dytë bën që ndeshja të përfundonte baras 2-2, me ...

40 artikuj të ndërlidhur »

Veseli pret qytetarët për Ditën e Demokracisë

Lajmi.net - parë: 3 orë

Sipas një njoftimi nga Kuvendi, të hënën, 16 shtator, do të hapen dyert për qytetarët e Kosovës për të shënuar këtë ditë për herë të 11-të rresht. Organizimi për Ditën e Demokracisë do të bëhet nën ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Milan me vështirësi merr tre pikë te Verona, Piatek kthehet te goli

Lajmi.net - parë: 3 orë

‘Rossonerët’ fituan me rezultat minimal, me ekipin vendas në krye me Rrahmanin dhe Kumbullën në mbrojtje që i rezistuan ekipit të Giampolos me një lojtar më pak.

30 artikuj të ndërlidhur »

Veseli pritet si Kryeministër në Polac të Skënderajt

Lajmi.net - parë: 3 orë

Veseli shpalosi planin e ti kundër korrupsionit, i cili siç tha ai do ti hapë vendit perspektivë të re dhe hov të madh në zhvillimin ekonomik. “Në fshatin Polac dhe qytetin e Skenderajt u takova me ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Kuçi: PDK lokomotivë e proceseve, askush s’mund ta zhdukë nga skena politike

Lajmi.net - parë: 3 orë

Kuçi ka theksuar që veprimet e tilla nuk i pranojnë qytetarët e Kosovës, ndërsa u shpreh i bindur se PDK do të dalë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit.

24 artikuj të ndërlidhur »

Andy Ruiz godet Furyn: Pas asaj përformance, ai nuk ka shanse të më mposhtë mua

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ruiz, i cili do ta ketë rimeçin me Anthony Joshuan në Arabinë Saudite në dhjetor, në dukje nuk ishte i impresionuar nga fitorja me pikë e Fury. Duke postuar një cicërimë në Twitter menjëherë pas ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Kosovarët i mbesin besnikë Durrësit edhe në shtator

Lajmi.net - parë: 4 orë

Edhe pse temperaturat kanë nisur të bien dhe të ketë freski, sipas “tch”, në fundjavë plazhi i Durrësit ka qenë i mbushur me pushues nga Kosova, por edhe të huaj.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ermal Mamaqi pyet: Më mirë një burrë me lek apo një që të bën të qeshësh, kjo është preferenca e Encës

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ermal Mamaqi dhe bashkëshortja e tij Amarda Toska ishin dje të ftuar në dasmën e Jonida Vokshit dhe Besnik Krapit, shkruan lajmi.net. Moderatori shqiptar orë më parë ka publikuar një fotografi në ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Lajmi i mirë për Milanin, lojtari i Veronas ndëshkohet me të kuq pas kësaj ndërhyrje horror

Lajmi.net - parë: 4 orë

Teksa po zhvillohet minuta e 30′ në ndeshjen mes Veronas dhe Milan, rezultati është i barabartë pa gola, shkruan lajmi.net. Ndërkohë në minutën e 21′ sulmuesi polak është ndëshkuar me karton të kuq ...

Spanja hidhet në sulm, e natyralizon Ansu Fatin?

Lajmi.net - parë: 4 orë

Ylli i Barcës është me origjinë nga Guinea-Bisau, por spanjollët janë duke punuar fortë që ta bindin lojtarin të zgjedh ‘Stuhinë e Kuqe’. Kjo u konfirmua nga Robert Moreno, trajneri aktual i ...