TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

“Zhdukini nga ekranet këta palaço! Arti mizerje, ligj për “genocid” muzikor”

LajmiFundit - 19.10.2018

Një këngëtar (nëse mund të quhet kështu), u arrestua për të disatën herë në Tiranë, i kapur me armë dhe drogë. Kësaj radhe policia thotë se Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi, është pjesë e një ...

Hipi në Range Rover me dy badigardë dhe i parruar, nga kush ruhet Saimir Tahiri?

LajmiFundit - 19.10.2018

Gazetarit Armand Maho i ka bërë përshtypje mënyra se si është shfaqur ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, kohët e fundit. Ai thotë se e ka parë disa herë në disa ambiente të ndryshme ...

Shkencëtarët japin paralajmërimin: Ja pse “kutitë” e fëmijëve nuk janë aspak të sigurta

LajmiFundit - 19.10.2018

Shumë prindër nga e gjitha bota, kohët e fundit kanë filluar që t’i ndërrojnë krevatët tradicionalë të fëmijëve me disa kuti kartoni. Këto kuti, të përshtatura për të mbajtur një fëmijë të vogël, ...

2 artikuj të ndërlidhur »

“Forca e ligjit” arreston pesë persona në Tiranë, policia publikon akuzat

LajmiFundit - 19.10.2018

Goditen dy raste të armëmbajtjes pa leje dhe katër raste të shpërndarjes së lëndëve narkotike. Sekuestrohen në cilësinë e provës materiale armë zjarri pistoletë, automatikë, krehëra, disa fishekë, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Nënë Tereza e Skraparit” tregon ndihmën ndaj të tjerëve dhe prekjen nga kanceri i gjirit

LajmiFundit - 19.10.2018

Orgesa Zaimi është nga ato këngëtare që nuk del shpesh në skenë, ama kur rrëmben mikrofonin në dorë nuk di të ndalet. Ajo ka treguar një pjesë ndryshe të vetes së saj, të cilën ndoshta shumë njerëz ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Një burrë i futet në shtëpi, Kendall Jenner e revoltuar me mediat: Më rrezikuat jetën!

LajmiFundit - 19.10.2018

Motra modele e Kim Kardashian, Kendall ka akuzuar së fundmi gjithë mediat se i kanë rrezikuar jetën. Mediat rozë kanë publikuar foto të rezidencës së saj në Beverly Hills, ç’ka ka bërë që shumë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

200 mijë lekë për një provim, del para gjykatës infermieri në Korçë

LajmiFundit - 19.10.2018

Infermieri në Korçë i cili u arrestua katër ditë më parë nga policia ka dalë sot para gjykatës. 31-vjeçari Alku Gjalli u merrte para studentëve në këmbim të notës kaluese në provime.

15 artikuj të ndërlidhur »

Aktori i famshëm italian: Kam djegur 7 miliard në drogë, tani jetoj në azil!

LajmiFundit - 19.10.2018

Aktori i famshëm italian, Flavio Bucci në një intervistë për “Corriere della Sera” rrëfen se si përfundoi duke jetuar në një azil pleqsh. Aktori i filmit dhe i televizionit, producent dhe aktor me ...

‘20 mijë lekë për një provim’, lihet në arrest infermieri sekser në Korçë

LajmiFundit - 19.10.2018

Gjykata e Korçës ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për infermierin e spitalit të këtij qyteti, i cili akuzohet se u merrte para studentëve në këmbim të notës kaluese në provim.

15 artikuj të ndërlidhur »

SMS nga qelitë e 313-ës, ish-ministri ka dy pyetje publike për Edi Ramën

LajmiFundit - 19.10.2018

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ngre dy pyetje pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se luftën për mos mbylljen e basteve po e bëjnë ata që janë në burg duke folur për mesazhe kërcënuese të ...

Unikatili thumbon Noizyn pas sherrit me Encën, ja postimi që u fshi menjëherë

LajmiFundit - 19.10.2018

Një javë më parë këngëtarja e njohur Enca dhe reperi Don Phenom publikuan bashkëpunimin e tyre të parë “Kujt po i han”, i cili u prit shumë mirë nga fansat dhe brenda pak ditësh ka mbledhur plotë 1.8 ...

Koha kur Linda Rei kërcente belly dance para publikut

LajmiFundit - 19.10.2018

Linda Rei është sot një nga personazhet më të komentuar në media e rrjete sociale dhe historia e saj bëri bujë vitin e kaluar. Publiku ka kuriozitet të dijë më shumë mbi jetën e Lindës dhe vetë ajo ...

I mori jetën shokut të ngushtë, dëshmitarët: 16-vjeçari eci pak metra me thikën në gjoks

LajmiFundit - 19.10.2018

Një 16-vjeçar është vrarë me thikë në zemër pas një sherri me shokun e tij të ngushtë. Ngjarja e rëndë ku humbi jetën Dionis Vrenozi ka ndodhur pasditen e djeshme në qendër të qytetit të Fierit.

6 artikuj të ndërlidhur »

Nëna kapet në kamerë duke braktisur djalin dy vjeçar

LajmiFundit - 19.10.2018

Një nënë në Texas është kapur nga kamerat e sigurisë duke braktisur djalin e saj para derës së një shtëpie. Gruaja është incizuar në kamerat e shtëpisë më 17 nëntor në Spring të Texasit.

Ministri turk në Tiranë: Organizata FETO në çdo institucion shqiptar, sollëm emrat, largojini!

LajmiFundit - 19.10.2018

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka deklaruar se Shqipëria duhet të mbyllë të gjithë institucionet, të cilat kanë lidhje me organizatën e FETO-s.

26 artikuj të ndërlidhur »

Mediat e huaja: Kanabisi – sekreti i rinimit të trurit?

LajmiFundit - 19.10.2018

Kanabisi – deri më tani një drogë me nam të keq, mund të kthehet në një bimë mjekësore të shumëanshme. Si mjet kundër dhimbjeve kanabisi ndërkohë është pranuar.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kujdes me kartmonedhën 500 euro, po qarkullojne prerje false në treg

LajmiFundit - 19.10.2018

Dje në sheshin “Nëna Terezë”, në Prishtinë nga policia janë arrestuar tre persona, shtetas të Shqipërisë, pse gjatë kontrollit u është gjetur një kartëmonedhë prej 500 euro.

Makina përplaset me motorin, ndërron jetë 65-vjeçari

LajmiFundit - 19.10.2018

Një aksident me pasojë vdekje është regjistruar sot në Shkodër. Ngjarja e rëndë ndodhi në njësinë Guri i Zi. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për ‘BalkanWeb’ se nga aksidenti ka humbur jetën ...

39 artikuj të ndërlidhur »

Foto me cifte në rrjetet sociale, policia u vë prangat tre personave në Korcë

LajmiFundit - 19.10.2018

Policia ka reaguar lidhur me foton e publikuar në rrjetet sociale, ku shfaqen 6 shtetas me një mjet tip fuoristradë, me dy armë gjahu dhe kafshë të egra të vrara, informojmë se shërbimet e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“Shpërthejnë” komentuesit tek fotoja e Stresit: Dëgjo këtu ti, u kape me 20-vjeçaren në hotel!

LajmiFundit - 19.10.2018

Ka ngjallur polemika të shumta tek komentuesit në rrjetet sociale arrestimi i reperit të njohur Stresi. Ndërkohë që disa i kanë shprehur mbështetje, të tjerë e kanë kritikuar dhe kanë degjeneruar ...

135 artikuj të ndërlidhur »