TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Ishemi në tru, ish-ministri i PS në gjendje të rëndë në spital

LajmiFundit - 23.03.2018

Luan Hajdaraga, ish-ministër i Mbrojtjes dhe ish-deputet e nënkryetar i Partisë Socialiste për shumë vite, ka pësuar sot në mëngjes një hemoragji masive në tru, teksa kthehej nga Struga ku kish ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Trendi më i “çmendur” i bukurisë, vetulla-këpucë!

LajmiFundit - 23.03.2018

Ka patur një sërë tendencash të vetullave që shfaqen në mediat sociale kohët e fundit duke nxitur një sërë komentesh nga përdoruesit e internetit. Trendi, i cili sjell një këpucë të vizatuar në vend ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Vettingu, reagon Shkëlzen Berisha: Kërcënimet e Ramës i ulin brekët procesit

LajmiFundit - 23.03.2018

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni e interpreton reagimin e kryeministrit Edi Rama për shkarkimin e gjykatësit të Kushtetueses Fatos Lulo ngha KPP, si kërcënim.

Eno Popi rrëfen pasionin e fshehur prej kohësh

LajmiFundit - 23.03.2018

Duket se Eno Popi përvec televizionit, ka edhe një hobi tjetër që e gëzon herë pas here. Ai pëlqen udhëtimet.dhe për këtë ka folur i ftuar në “Pasditja Ime” në “RTSH”.

Xhafaj në SHBA takon Zëvëndës Koordinatoren për Antiterrorizmin

LajmiFundit - 23.03.2018

Takimi i radhës në Departamentin e Shtetit, i Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe drejtuesve kryesorë të Policisë së Shtetit, ishte me Zv/ Koordinatoren për Antiterrorizmin, Alina Romanowski dhe ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Nëna e Genta Ismajlit si 20 vjeçare!

LajmiFundit - 23.03.2018

Këngëtarja e njohur Genta Ismajli është shumë e lidhur me familjen e saj dhe këtë e potencon në shumë paraqitje televizive. Së fundmi në rrjetet sociale ajo ka publikuar foton e nënës së saj e cila ...

Raporti i KLSH: Skandal me matjet e cilësisë së ajrit në Tiranë

LajmiFundit - 23.03.2018

Instituti i Shëndetit Publik dhe Agjensia Kombëtare e Mjedisit, janë dy institucione që shpesh herë konfuzojnë opinionin publik për përgjegjësitë që kanë lidhur me çështjet e mjedisit.

Bëri gabimin e pafalshëm, burri rreh publikisht me rrip lëkure gruan (VIDEO)

LajmiFundit - 23.03.2018

Ky është momenti tronditës kur një grua u fshikullua 100 herë me rrip nga burri i saj si dënim për kurorëshkelje para se të rrëzohej para një turme – e cila pastaj e sulmoi seksualisht atë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Humbi në konkurs, Ermioni Cekani sot në krye të zyrës Arsimore Kamëz

LajmiFundit - 23.03.2018

Ermioni Cekani mban sot postin e kreut të zyrës Arsimore në Kamëz, por mënyra si ka arritur duket të jetë në shkelje të plotë me ligjin. Kjo për faktin se Cekani u bë pjesë e një konkursi të hapur ...

Kurrë mos pini kafe me stomakun bosh

LajmiFundit - 23.03.2018

Pjesa më e madhe e njerëzve pinë kafe menjëherë sapo zgjohen, pa ngrënë akoma mëngjes. Për më tepër e shoqërojnë atë me një cigare, duke i bërë kështu shumë dëm organizmit të tyre.

6 artikuj të ndërlidhur »

Reshjet e dendura të shiut, malësia e Kurbinit prej pesë ditësh pa energji elektrike

LajmiFundit - 23.03.2018

Reshjet e dendura të shiu që kanë pushtuar territorin e vendit ditët e fundit, duket se kanë shkaktuar probleme serioze edhe në furnizmin me energji elektrike në malësinë e Kurbinit.

Denoncimi/ Rama shpërblen hajdutin e pronave në Vlorë, ja në çfarë posti e ka emëruar

LajmiFundit - 23.03.2018

Ndryshe nga sa pati deklaruar kryeministri Edi Rama kur erdhi në pushtet lidhur me emërimet në administratë, ai po bën krejt të kundërtën Rama deklaroi se administrata do të pastrohet nga personat e ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Noizy kërcënohet publikisht, Oriola Marashi e mbështet

LajmiFundit - 23.03.2018

Ditët e fundit kryefjalë e mediave rozë ka qenë sulmi i 4 personave ndaj reperit Fero. Një çështje kjo që po diskutohet ende pas hakmarrjes që Fero ka bërë ndaj 4 personave që e rrahën.

22 artikuj të ndërlidhur »

Gazetari pas takimit me Berishën: Lulzim Basha largohet para zgjedhjeve lokale

LajmiFundit - 23.03.2018

69 MINUTA ME BERISHËN… Nga Agim Xhafka Çdo njeri, në e adhuron apo jo,ka kureshtje të takojë Sali Berishën. Aq më teper një gazetar që synon të bëjë një shkrim apo një intervistë.

18 artikuj të ndërlidhur »

Armina Mevlani dedikim emocionues për Shkëlzenin: Në duart e mashkullit të duhur

LajmiFundit - 23.03.2018

Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha tërheqin gjithmonë vëmendjen e publikut. Kohët e fundit çifti i njohur është përfolur se së shpejti do të shkojnë në altar dhe të gjithë jemi kurioz për detajet e ...

Parkimi pa pagesë nëpër lagje, rezidentët duhet të pajisen me kartën e re

LajmiFundit - 23.03.2018

Të gjithë banorët që jetojnë në një prej 4 zonave administrative ku aplikohet parkimi pa pagesë duhet të pajisen me Pullën e Rezidentit. Tirana Parking ka njoftuar në faqen e saj zyrtare në internet ...

Ndodh çudia! Blendi Fevziu në TCH, publikohet foto

LajmiFundit - 23.03.2018

E kishit menduar ndonjëherë moderatorin historik të Tv Klan, Blendio Fevziun në Top Channel? Ai do të jetë i ftuari special në ‘Dua të të bëj të lumtur’ krah moderatores Arbana Osmani këtë të shtunë.

12 artikuj të ndërlidhur »

LRI protestë para Ministrisë së Arsimit: Jo drogë në shkolla, duam libra

LajmiFundit - 23.03.2018

LRI organizoi përpara Ministrisë së Arsimit një protestë kundër përhapjes së drograve në shkolla. Qindra protestues mbanin banderola në të cilat thuhej: “Duam Libra, Jo Drogë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shpenzon 500 mijë dollarë për t’u dukur si Kim Kardashian

LajmiFundit - 23.03.2018

Ajo ka shpenzuar 500.000 dollarë, duke transformuar pothuajse çdo pjesë të trupit të saj, duke hequr katër brinjë si edhe injektoi yndyrë në të pasme për t’i pasur si modelja e famshme.

9 artikuj të ndërlidhur »

Pas largimit nga “Dancing With The Stars”, Amarda Toska bën një urim

LajmiFundit - 23.03.2018

Mbrëmjen e sotme fillon spektakli i shumëpritur i kërcimit “Dancing ëith the Stars Best” në Vizion Plus. Vite më parë prezantuese në këtë spektakël ka qënë Amarda Toska.