TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

20 vjeçari në Fier u vra me një plumb në kokë, xhaxhai tërheq trupin nga morgu

LajmiFundit - 23.03.2018

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e rëndë që ndodhi mëngjesin e kësaj të premte në Fier, ku një 20-vjeçar u vra ndërsa një tjetër u plagos, gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë.

32 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada jep njoftimin, Turqia i dërgon 60 ton ushqime të përmbyturve në Shkodër

LajmiFundit - 23.03.2018

Ka kaluar vetëm një ditë nga vizita e kryeministrit Rama në Turqi, ku u takua me presidentin Erdogan e sot shteti turk ka marrë vendimin të ndihmojë Shqipërinë e rrethuar nga uji.

Shehi: Vetingu, Rama të ruajë qetësinë

LajmiFundit - 23.03.2018

Deputeti Dashamir Shehi, kryetar i LZHK-së, ka shprehur rezervat e tij për vendimin e parë të vettingut ku u skualifikua gjyqtari Fatos Lulo, anëtar i Gjykatës Kushtetuese.

Gruaja humb jetën gjatë terapisë me helm blete

LajmiFundit - 23.03.2018

Një grua 55 vjeçare ka gjetur vdekjen pas trajtimit dy vjecar me “helmin e bletës”, e njohur ndryshe si apiterapia. BBC raporton se gruaja trajtohej një herë në muaj në një klinikë private në Madrid ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Keni plane për fundjavën? Mësoni më parë si do të jetë moti

LajmiFundit - 23.03.2018

Para se të bëni plane për fundjavën hidhini një sy parashikimit të motit. Për të gjithë ju që keni planifikuar të udhëtoni, meteorologët kanë lajme jo të kënaqshme.

36 artikuj të ndërlidhur »

Arjan Çani shfaqet ndryshe pas 15 vitesh emision Zonë e Lirë

LajmiFundit - 23.03.2018

Ndoshta nuk e vutë re, por sonte Arjan Çani u shfaq disi ndryshe në emisionin e tij “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Në ndryshim nga herët e tjera, moderatori kishte veshur atlete të kuqe, duke i kombinuar ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Rruga e duhur për të luftuar pagjumësinë

LajmiFundit - 23.03.2018

Çdokush që vuan nga gjumi i keq, e di se po bën një jetë të mjerueshme. Dhe shifrat po rriten me shpejtësi. Sipas botimit të fundit të një ankete në Britani më shumë se 51% prej nesh tani luftojnë ...

Konflikt i momentit, të shtëna me armë zjarri në Tiranë

LajmiFundit - 23.03.2018

Të shtëna me armë zjarri jane raportuar në zonën e Laknasit në kryeqytet mbremjen e se premtes. Mësohet se ka ndodhur një sherr për motive banale në një loakl mes dy të rinjve të cilët më pas kanë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Iku me të dashurin, fshikullohet 100 me rrip dhe më pas tentojnë ta përdhunojnë

LajmiFundit - 23.03.2018

Një grua ka marrë një ndëshkim të egër, pasi është akuzuar se ka shkelur kurorën dhe ka ikur me të dashurin. Ajo është qëlluar më shumë se 100 herë në trup me një rrip lëkurë nga bashkëshorti i saj.

4 artikuj të ndërlidhur »

Flet mjeku-ligjor grek: Konstandina Anagnostit iu hoqën organet vitale

LajmiFundit - 23.03.2018

Mediat greke kanë rikthyer në vëmendje rastin e vdekjes së 16-vjeçares shqiptare Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën në taksi duke u udhëtuar nga Saranda në Janinë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Aksidenti në Gjirokastër, ky është i riu që humbi jetën

LajmiFundit - 23.03.2018

I riu që shihni në fotografi është 25-vjeçari Klajdi Ngjelina, i cili mbeti i vdekur në aksidentin e ndodhur këtë pasdite në Gjirokastër, te “Ura e Kardhiqit”, ku një makinë u përplas me një zetor.

18 artikuj të ndërlidhur »

Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit

LajmiFundit - 23.03.2018

Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ulje, sipas një studimi të madh.

6 artikuj të ndërlidhur »

Ngjarje e rëndë, nëna vret me gurë foshnjën e porsalindur

LajmiFundit - 23.03.2018

Një ngjarje ë rëndë është shënuar në qytetin e Gjakovës, ku një 32 vjeçare raportohet të ketë vrarë me gurë foshnjën e saj një ditëshe. Nëna monstër e identifikuar si Lauresha Maliqi, e cila kishte ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Tolga shkruan shqip, i bën gruas publicitet te 1,4 milionë fansat e tij

LajmiFundit - 23.03.2018

Ish-miss Shqipëria Almeda Abazi, e cila u martua me aktorin me famë në Turqi, Tolgahan Sayışman, do të jetë prezantuesja e sezonit të ri të emisionit të kërcimit “Dancing with the stars”.

23 artikuj të ndërlidhur »

Personat që vuajnë nga këto sëmundje nuk duhet të hanë qepë

LajmiFundit - 23.03.2018

Qepa është disi e sigurt kur merret nga goja në sasi të gjendura zakonisht tek ushqimet ose kur aplikohet ekstrakti i qepës në lëkurë. Ekstrakti i qepës është ndoshta i sigurt për shumicën e njerëzve ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Mos e humbisni! Këto janë 11 sekretet e mëdha që fsheh trupi juaj

LajmiFundit - 23.03.2018

Njerëzit kanë punuar për të njohur natyrën e tyre për shekuj, por në fund, ne ende nuk dimë gjithçka për ne. Shkencëtarët zbulojnë zbulime të reja rreth trupit njerëzor pothuajse çdo ditë, por nuk ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja e aktorit të njohur poston foto e shpërfytyruar, akuzon burrin

LajmiFundit - 23.03.2018

Për aktorin e “Savasci”, Berk Okay nuk kanë të ndaluar skandalet së fundmi. Vetëm dy ditë më parë atij i postuan fotot lakuriq që bën xhiron e rrjeteve sociale.

“Shteti në krye të detyrës”, Rama akuzon opozitën: Po përdor foto të përmbytjeve në 2010

LajmiFundit - 23.03.2018

Kryeministri Edi Rama thotë se opozita mashtron për përmbytjet në Shkodër, duke përdorur foto dhe video të përmbytjeve të 2010-ës. Përmes një statusi në Facebook, Rama poston disa foto nga vizita e ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Rama akuza opozitës: Propagandë në Shkodër me fotot e 2010. Komentuesit kundër kryeministrit

LajmiFundit - 23.03.2018

Kryeministri Edi Rama në rrjeti social facebook ka komentuar situatën në Shkodër duke kërkuar të mohojë akuzat se qeveria nuk i është përgjigjur situatës.

54 artikuj të ndërlidhur »

Ish ylli i “Playboy” flet për lidhjen me Trump: Bëmë seks në takimin e parë, si u ndjeva kur ai më ofroi para…

LajmiFundit - 23.03.2018

Karen McDougal, ish-Playboy e cila pretendon se kishte një lidhje me Presidentin Donald Trump, thotë se kishte rënë dashuri me yllin televiziv të asaj kohe, me të cilin ajo ‘kishte bërë seks të ...

7 artikuj të ndërlidhur »