TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Policia jep detajet: Si u mbyt vajza 25-vjeçare nga Lushnja në kanionet e Holtës

LajmiFundit - 14.07.2019

Personat qe kishin humbur kontaktet ne kanionet e Gramshit jane gjetur nga Policia dhe Zjarrfikesit. Ne dalje te kanionin nje vajze rreth 25 vjece nga Lushnja eshte gjetur e pa jete si pasoje e ...

93 artikuj të ndërlidhur »

E FUNDIT/ U mbyt në kanionin e Holtës, identifikohet 24-vjeçarja

LajmiFundit - 14.07.2019

Identifikohet trupi i vajzës së mbytur pasditen e sotme në kanionet e Holtës. Sipas burimeve bëhet me dije se viktima është Tila Sallaku nga Lushnja, 24 vjeçe.

93 artikuj të ndërlidhur »

Përplasja e makinave i merr jetën në moshë të re moderatores së njohur

LajmiFundit - 14.07.2019

Ylli i njohur i televizionit dhe i Youtube-s, Emily Hartridge, ka ndërruar jetë në një aksident rrugor në Londrën Jugore. Sipas BBC, ajo besohet të jetë viktimë e aksidentit që përfshin një skuter ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet trupi i një 25-vjeçareje të mbytur në Kanionin e Holtës

LajmiFundit - 14.07.2019

Trupi i një vajze 25 vjeçe është gjetur e mbytur në Kanionin e Holtës në Gramsh. Trupi i saj u gjet i vdekur në dalje të kanionit. Viktima është shtetasja me inicialet E.S.

93 artikuj të ndërlidhur »

Pija magjike me të cilën do humbisni kilet e tepërta

LajmiFundit - 14.07.2019

Kilet e tepërta janë gjithmonë problem, sidomos gjatë stinës së verës. Kjo pije, sipas ekspertëve, djeg qindra kalori sepse e shpejton metabolizmin dhe rrjedhimisht kontribuon në procesin e humbjes ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Bllokimi i turistëve në Holtë/ Çako: Nuk ka fëmijë dhe as të lënduar

LajmiFundit - 14.07.2019

Drejtori i Emergjencave Civile Haki Çako në një lidhje telefonike për mediat bëri të ditur se mes grupit të personave të cilët mbetën të bllokuar në Kanionet e Holtës këtë pasdite nuk ka fëmijë.

93 artikuj të ndërlidhur »

U bllokuan 2 vjet, kur votohen dy ligjet që finalizojnë Reformën në Drejtësi

LajmiFundit - 14.07.2019

Ditën e enjte, Kuvendi i Shqipërisë pritet që të votojë dy ligjet e mbartura të reformës në drejtësi. Bëhet fjalë për ligjin “Për statusin e gjyqtarëve dhe prokurorëve” dhe “Për organet e qeverisjes ...

9 artikuj të ndërlidhur »

ITALI/ Përplasja e makinave i merr jetën 4 personave

LajmiFundit - 14.07.2019

Një ngjarje tragjike e cila do të shokonte opinionin publik ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Itali, ku një aksident i rëndë u ka marrë jetën 4 personave.

4 artikuj të ndërlidhur »

Neymar tregon kujtimin më të bukur por irriton drejtuesit

LajmiFundit - 14.07.2019

Telenovela e kësaj merkatoje vere, është padyshim Neymar. Dëshira e brazilianit është të rikthehet te Barcelona, madje ai nuk është paraqitur në stërvitje me skuadrën dhe klubi parisien njoftoi pak ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Gjendet grupi i turistëve të bllokuar në Holtë: Mes tyre 4 fëmijë

LajmiFundit - 14.07.2019

Detaje të reja mësohen për fatin e turistëve të bllokuar në kanionet e Holtës. Sipas burimeve, ekipet e kërkim shpëtimit kanë mbërritur në vendngjarje disa orë pasi turistët kishin mbetur të bllokuar.

93 artikuj të ndërlidhur »

Ky detaj zbulon të ardhmen e Jose Mourinhos

LajmiFundit - 14.07.2019

Jose Mourinho duket se do të kalojë një tjetër vit si i papunë, pasi deri tani nuk ka pasur asnjë ofertë joshëse, për t’u rikthyer në “futbollin që vlen”, ndërsa milionat kineze i ka shtyrë për në ...

15 artikuj të ndërlidhur »

E FUNDIT/ Bllokohen në kanionet e Holtës grupi i turistëve shqiptar

LajmiFundit - 14.07.2019

Një grup turistësh shqiptarë kanë mbetur të bllokuar pasditen e sotme në kanionet e Holtës, në Gramsh. Ndërkohë që nuk dihet ende gjendja e tyre, për t’ju ardhur në ndihmë në vendngjarje kanë shkuar ...

93 artikuj të ndërlidhur »

Edhe LSI del kundër Metës: Zgjedhjet jo më 13 tetor

LajmiFundit - 14.07.2019

Lëvizja Socialiste ndryshon tërësisht kurs politik. Nuk dihen arsyet, por deklaratat e disa eksponentëve të kësaj partie sidomos në ditët pas protestës së 8 korrikut, të krijojnë përshtypjen e një ...

Pamjet/ E moshuara sapo kishte blerë ushqimet kur një makinë e përplasi

LajmiFundit - 14.07.2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Vlorë, ku një e moshuar rreth moshës 75 vjeçare është goditur nga një makinë e tipit bezn me targa të Tiranës.

14 artikuj të ndërlidhur »

Biznesmeni italian tregon sesi falimentoi brenda 3 muajve në Shqipëri

LajmiFundit - 14.07.2019

Gjatë një konference për mediat në Romë në 11 tetor 2017 në prani të ish kryeministri Paolo Gentiloni, shefi i qeverisë shqiptare Edi Rama i ftoi biznesmenët italianë të vinin dhe të investonin në ...

Berisha dhe Mediu takim me këshilltarin e Donald Trump

LajmiFundit - 14.07.2019

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu dhe ish-kryeministri Sali Berisha, kanë takuar sot Këshilltarin e Presidentit të SHBA, Donald Trump, ish-kryetarin e bashkisë së New York Rudi Guiliani, ...

Kosova rrezikon të mbetet jashtë INTERPOL-it

LajmiFundit - 14.07.2019

Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it ka vendosur të dërgojë dosjen e Policisë së Kosovës për votim në Asamblenë e Përgjithshme të kësaj organizate, që sivjet do të mbahet në Kili.

14 artikuj të ndërlidhur »

Hellbanianz/ Si banda shqiptare rekruton njerëz përmes videoklipeve

LajmiFundit - 14.07.2019

Këngët e tyre të dhunshme dhe jeta e shtrenjtë, mes makinave luksoze do të sillte edhe njëherë në qendër të vëmendjes grupin muzikor Hellbanianz në Londër.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rreshjet e dendura përmbytin vendin, 43 persona humbin jetën

LajmiFundit - 14.07.2019

Të paktën 43 persona kanë vdekur në Nepal nga e premtja e shkuar dhe 24 të tjerë rezultojnë të humbur për shkak të motit të keq që ka goditur vendin duke shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu.

19 artikuj të ndërlidhur »

Në spitale mungon serumi antitetanik? Reagon Agjencia e Barnave

LajmiFundit - 14.07.2019

Pas deklaratës së ish-deputetes së PD Albana Vokshi se në spitalet tona mungon sëmuri antitetanik, ka ardhur reagimi nga ana e Operatorit të Kujdesit Shëndetësor dhe Agjencisë Kombëtare të Barnave ...