TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Ja si ndikon ndryshimi i orës në organizmin e njeriut

LajmiFundit - parë: 18 orë

Mesnatën e sotme, duke gdhirë e diela e 25 marsit, do të rikthehet ajo që quhet ndryshe edhe si “ora ligjore”. Ndryshimi do të ndodhë në orën 02:00 pas mesnate, kur akrepat do të avancojnë me 60 ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Droga në Fier, vajza me dy thika në çantë bën “të fortën” me efektivët e FNSH-së

LajmiFundit - parë: 18 orë

Për arrestimin e pronarëve të lokalit “New York” në lagjen “Apollonia” në qytetin e Fierit, të cilët shpërndanin kokainë gjatë një “Party”, ndërhyri edhe FNSH-ja.

9 artikuj të ndërlidhur »

Vdes polici hero, shkëmbeu veten me pengjet në Francë

LajmiFundit - parë: 18 orë

Autoritetet franceze kanë thënë sot se polici që ka shkëmbyer veten për një peng, ka vdekur nga plagët e marra në një sulm terrorist në jug të Francës.

21 artikuj të ndërlidhur »

Vendimi i PE, ja si ndryshon ora të dielën

LajmiFundit - parë: 18 orë

Parlamenti Evropian ka propozuar heqjen e llogaritjes verore dhe dimërore të kohës, por duket se edhe këtë vit do të vijojë e njëjta përllogaritje, si deri tani.

22 artikuj të ndërlidhur »

“Pse jeta është kaq e padrejtë”, kush është i riu që u shua në aksident të premten

LajmiFundit - parë: 18 orë

Klajdi Ngjelina, vetëm 25-vjeç gjeti vdekjen të premten në një aksident automobilistik. Ngjarja e rëndë ndodhi gjatë orëve të pasdites pranë urës së Kardhiqit, në rrugën Gjirokastër-Tepelenë.

18 artikuj të ndërlidhur »

Reforma në drejtësi, Xhafaj në SHBA: Ka nisur të japë rezultate

LajmiFundit - parë: 18 orë

Në ditën e tretë të vizitës në Uashington, ministri Xhafaj u prit në Departmentin e Shtetit nga Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe përgjegjës për Narkotikët dhe Çështjet e Zbatimit të Ligjit, James A.

35 artikuj të ndërlidhur »

Ushqimet që duhet të konsumoni për të reduktuar stresin

LajmiFundit - parë: 19 orë

Jo vetëm joga, masazhe dhe gjimnastikë. Nervozizmi, acarimi dhe tensioni fizik luftohen edhe në tavolinë, mjafton të zgjidhni ushqimet e duhura. Bëni një jetë të thjeshtë mes zyrës dhe shtëpisë, ...

Si nisi sherri në lokalin në Kamëz, kush qëlloi i pari me armë. Emrat e 7 të arrestuarve

LajmiFundit - parë: 19 orë

7 persona kanë rënë në pranga në lidhje me sherrin e ndodhur dje në një lokal në zonën e Kamzës në Tiranë. Arrestimi i këtyre personave u bë pasi mbrëmjen e djeshme në Laknas të Kamzës, në një lokal ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vdekja e shqiptares në taksi nga Saranda në Janinë, autopsia zbulon detaje tronditëse: I hoqën…

LajmiFundit - parë: 19 orë

E denje per nje skenar filmash horror eshte autopsia per vdekjen misterioze te 16-vjecares shqiptare Konstandina Anagnosti, e cila humbi jetën duke udhetuar me nje taksi nga Saranda në Janinë ne 2014.

7 artikuj të ndërlidhur »

I riu që u kap me arsenal armësh në “listën e zezë” të Policisë, në vitin 2011 terrorizoi Durrësin

LajmiFundit - parë: 19 orë

Personi i arrestuar nga policia në Shijak për mbajtje armësh dhe municione luftarake është emër i njohur për blutë e Durrësit. 31-vjeçari Ervin Çizmja është autor i një ngjarjeje të ndodhur në mars ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptarët shpenzime rekord për “pushime” jashtë në 2017-n, ikin miliarda euro

LajmiFundit - parë: 19 orë

Vitin e kaluar, Shqipëria ishte “zbulimi” i të huajve, që u dyndën në vend, nga jugu në veri, duke shfrytëzuar alternativat e turizmit malor, detar, aventuresk e kulturor.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kontrolli i beftë i policisë, 31-vjecari nga Shijaku kapet me arsenal armësh

LajmiFundit - parë: 19 orë

Policia e Durresit njoftoi se në territorin e Shijakut është ushtruar kontroll për kapjen e personave që posedojnë armë pa leje, me precedentë penalë dhe që shpërndajnë lëndë narkotike.

7 artikuj të ndërlidhur »

Policia kap ‘mat’ trafikantët duke shkëmbyer drogë, pranga kroatit dhe dy shqiptarëve

LajmiFundit - parë: 19 orë

Një kroat dhe dy kosovarë janë kapur me 20 kilogram marihuanë, shkruajnë mediat zvicerane. Ngjarja ka ndodhur në Gjermani, ku policia kriminale i ishte vënë në ndjekje një kroati 44 vjeçar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shoferi i BMW tejkalon dy herë shpejtësinë, nuk i ndalon policisë: S`ju pashë, po flisja në telefon!

LajmiFundit - parë: 19 orë

Qytetaret shqiptare kryejne shkelje skandaloze ne drejtimin e mjetit. E tille eshte ajo qe eshte publikuar nga policia e shtetit ne faqen zyrtare ku drejtuesi i nje mjeti ka tejkaluar shpejtesine dhe ...

6 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë, familja shqiptare me dy fëmijë të mitur hidhet në rrugët e Francës

LajmiFundit - parë: 19 orë

Një familje azilkërkuesish shqiptarë me dy fëmijë të mitur po përjeton momente tmerri në Francë, teksa është hedhur në rrugët e Nicës. Familja Zebi ka dy fëmijë të moshës 20-muajshe dhe 6-vjeçare ...

26 familje të evakuuara në Shkodër, bie niveli i ujit

LajmiFundit - parë: 19 orë

Niveli i ujit mëngjesin e kësaj të shtune është ulur me 10 – 15 centimetra në Shkodër. Në një njoftim për mediat, Ministria e Mbrojtjes thotë se sipërfaqja e përmbytur në këtë Bashki aktualisht është ...

54 artikuj të ndërlidhur »

I dehur dhe pa patentë, i riu tenton të mashtrojë policinë por e pëson keq

LajmiFundit - parë: 20 orë

Policia Rrugore ka ndërmarrë një sërë masash për ndalimin dhe gjobitjen e të gjithë drejtuesve të mjeteve që janë nën ndikimin e alkoolit. Ndaj edhe sot përgjatë natës, policia ka qenë në terren për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

EMRAT/ Goditet grupi i drogave të forta në Fier, 3 të arrestuar, mes tyre një femër

LajmiFundit - parë: 20 orë

Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “Mesnata” ku ka sekuestruar 36 doza kokainë dhe ka arrestuar 3 persona. Në pranga kanë rënë shtetasit Shkëlzen Gjata, 24 vjeç, Mariglen (Renato) ...

9 artikuj të ndërlidhur »

“Ndalesa Fundit”, ishte shpallur në kërkim për trafik drogë, bie në pranga 30-vjeçari

LajmiFundit - parë: 20 orë

Në vijim të operacionit të koduar “Ndalesa Fundit”, Policia e Shkodrës në bashkëpunim me atë të Krujës kanë bërë të mundur arrestimin e një personi të shpallur në kërkim.

4 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Incident i papritur, Eneda Tarifa rrëzohet live në skenë

LajmiFundit - parë: 20 orë

Këngëtarja Eneda Tarifa është përfshirë në një incident të vogël, pasi është rrëzuar live në emision. Anëtarja e jurisë së “The Voice Kids”, Tarifa u mrekullua nga performanca e Denisit dhe teksa u ...

10 artikuj të ndërlidhur »