TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

I shoqi përfundon në spital, Almeda Abazi braktis Shqipërinë

LajmiFundit - parë: 16 orë

Momente paniku për Almeda Abazin. Menjëherë pas spektaklit “Dancing With The Stars”, bukuroshja Almeda Abazi ka braktisur Shqipërinë, pasi bashkëshorti i saj ka përfunduar në spital.

23 artikuj të ndërlidhur »

Partnerja e yllit të futbollit: Mos e bëni kurrë gjoksin operacion

LajmiFundit - parë: 16 orë

Disa vite më parë ajo iu nënshtrua operacionit për zmadhimin e gjoksit, por sot shprehet se është penduar shumë. Bëhet fjalë për Rebeka Vardy, partnerja e sulmuesit të Anglisë, Jamie, e cila gjatë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zaev pas takimit me Tsipras: Koha për kompromis të pranueshëm Maqedoni-Greqi

LajmiFundit - parë: 16 orë

Për dallim nga Ministri i Jashtëm, Dimitrov i cili bëri të ditura pozicionet e kundërta me Greqinë për emrin, kryeministri Zaev është më optimist për zgjidhjen e kotenstit shumëvjeçar.

Grabitësit e Fierit profesionistë, cfarë i shtyu të sulmojnë ciftin e moshuarve “kanë djalin në Meksikë”

LajmiFundit - parë: 17 orë

Pas tentativës së grabitjes në banesën e Minella Muçës në Fier, ku mbeti i vrarë një nga 4 grabitësit, policia ka të dhëna se ky është një grup i sofistikuar kriminal.

46 artikuj të ndërlidhur »

Dëmtohet mesfushori Sabjen Lilaj, Panuçi e zëvendëson me talentin e Shpresave

LajmiFundit - parë: 17 orë

Mesfushori i Skënderbeut, Sabjen Lilaj, për shkak të një dëmtimi të pësuar, nuk do të jetë i gatshëm për trajnerin Panuçi, për miqësoren ndaj Norvegjisë, ndaj është larguar nga grumbullimi.

17 artikuj të ndërlidhur »

Fier, bie në pranga 27-vjecari i shpallur në kërkim për korrupsion

LajmiFundit - parë: 17 orë

Nje i ri i shpallur ne kerkim eshte vene ne pranga diten e sotme ne Fier. Burimet zyrtare thane se specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ...

Basha me banorët e përmbytur në Shkodër: Edi Rama ti japë fund heshtjes fajtore

LajmiFundit - parë: 17 orë

Kryedemokrati Lulzim Basha ndohet qysh nga dita e djeshme në Shkodër. Ai teksa vizitoi banorët e përmbytur në Shkodër i bën apel të fortë qeverisë dhe kryeministrit Rama të shpallë gjendjen e ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Përballjet e Champions, Juventus në alarm, dëmtohet edhe Khedira

LajmiFundit - parë: 17 orë

Nuk kanë të ndalur dëmtimet në radhët e Juventusit, ndërsa shqetësimet për teknikun e bardhezinjve, Massimiliano Allegri, sa vjen e shtohen. Listës së lojtarëve të dëmtuar, krahas Bernandeschit, ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Dule godet Ramën: 5 vjet peng i Greqisë, pakti i detit i 2009 më i mirë

LajmiFundit - parë: 17 orë

Kryetari i PBDNJ-së Vangjel Dule nga Korça deklaroi te shtunen se marrëveshja e 2009 është më e mirë se ajo që po negociohet aktualisht. Sipas Dules, Rama në këto pesë vite e ka mbajtur peng ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kontrolli në lokal “fundos” biznesmenin shqiptar, çfarë bënte “nën hundën” e policisë

LajmiFundit - parë: 17 orë

Një 35-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë në Venecia të Italisë pasi shpërndante lëndë narkotike në barin që menaxhonte. Shtetasi me iniciale I.M menaxhonte lokalin Luna Rossa në rrugën ...

Përplasja me armë me policinë në Fier, ja kush i orientoi grabitësit

LajmiFundit - parë: 17 orë

Grabitësit të cilët tentuan të vidhnin me armë banesën e Minella Mucës në Fier, dyshohet se kishin bashkëpunuar prej kohesh me njeri-tjetrin. Mësohet se ka dyshime që të paktën një prej tyre është ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Serbia e ka marrë përgjigjen në të dy 24 marsët

LajmiFundit - parë: 17 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, një nga komandantët më të lartë të ish-UÇK-së, Ramush Haradinaj në emisionin ‘Alo Mirëmëngjesi’ të Radio Dukagjinit ka sjellë shkëputje dhe momente nga koha e ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Pësoi hemorragji në tru, mjekët japin lajmin e keq: Ja gjendja shëndetësore e Luan Hajdaragës

LajmiFundit - parë: 17 orë

Luan Hajdaraga, ish-ministër i mbrojtjes, ish-deputet dhe një nga eksponentët e Partisë Socialiste për shumë vite, pësoi dje në mëngjes një hemorragji masive në tru, teksa kthehej nga Struga, ku ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Lufta me policinë në Fier, grabitësi i vrarë e dinte për paratë e të moshuarve

LajmiFundit - parë: 17 orë

Një ditë pas tentativës së grabitjes në Fier Hetuesit dyshojnë se agresorët kishin marrë informacion se në shtëpinë e familjes Muçi kishte shuma të mëdha parash.

46 artikuj të ndërlidhur »

Gjonaj nis vetingun e Shërbimit të Provës, shkarkime masive

LajmiFundit - parë: 18 orë

Në kuadër të verifikimit ligjor të dokumentacionit lidhur me rekrutimin dhe detyrimet kontraktuale të personelit, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Provës (DPSHP) në muajin shtator 2017 ka ...

FOTO/ Zhvishet Olta Gixhari, aktorja pozon topless në dëborë

LajmiFundit - parë: 18 orë

Aktorja Olta Gixhari ka realizuar një set fotografik në këto ditë të ftohta me dëborë. Gixhari ka vendosur këto ditë të fundit të Marsit, përpara se t’i themi “lamtumirë” për këtë sezon dimrit, që të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

“Tepsia u kalb”, deputeti i LSI: Rama emëroi pa konkurs 2 drejtorë, çështja në Prokurori

LajmiFundit - parë: 18 orë

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari denoncoi sot nga selia e kësaj partie emërimin, siç tha, në në kundërshtim me ligjin e Shërbimit Civil të dy drejtorëve të rëndësishëm.

8 artikuj të ndërlidhur »

Ja çfarë zbulon data e dasmës për martesën tuaj

LajmiFundit - parë: 18 orë

Shkenca e numerologjisë thotë se data e martesës flet shumë për vetë martesën dhe përcakton fatin e saj. Llogarisni tani numrin tuaj të martesës dhe zbuloni më tepër.

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohen arësyet pse italianët zgjedhin të jetojnë në Shqipëri

LajmiFundit - parë: 18 orë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vazhduar me promovimin e Shqipërisë, duke publikuar një artikull të medias italiane për disa nga arsyet pse italianët zgjedhin të jetojnë në Shqipëri.

7 artikuj të ndërlidhur »

Rusia në alarm pas vendimit të Trump: Do e sfidojmë SHBA-në

LajmiFundit - parë: 18 orë

Zëvendës-ministri rus për Industri dhe Tregti, Viktor Evtukhov, ka thënë se Rusia do të sfidojë ashpër në Organizatën Botërore të Tregtisë, tarifat e reja të vëna nga Shtetet e Bashkuara për aluminin ...

32 artikuj të ndërlidhur »