TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Ndahet nga jeta në lule të rinisë kryetarja e FRESH në Tiranë

LajmiFundit - parë: 10 orë

Ndahet nga jeta në lule të rinisë aktivistja e PS, saktësisht kryetarja e FRESH Njësia 6 Rajselda Hamza. Lajmin e kanë bërë me dije miq e shokë të saj në rrjetet sociale.

13 artikuj të ndërlidhur »

Rrudha dhe lëkurë të thatë? Provoni maskën me pjepër

LajmiFundit - parë: 10 orë

Stina e verës sjell me vete një sërë problemesh, ku për shkak të rrezeve të diellit dhe temperaturave të larta, dëmet e shkaktuara në lëkurë janë mjaft të mëdha.

3 artikuj të ndërlidhur »

Policia jep detajet: Si ndodhi ngjarja në ish-Bllok, 4 të lënduar

LajmiFundit - parë: 10 orë

Diten e sotme zona e Ish-bllokut eshte tronditur nga nje shperthim i madh i cili ka lenduar 4 persona. Njoftimi i policise: Rreth orës 13:15 në rrugën “Vaso Pasha” në ambientet e një dyqani eventesh ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Shkarkimi i Metës/ Zbardhet plani paraprak i hetimit si dhe hapat që do të ndiqen

LajmiFundit - parë: 10 orë

Komisioni Hetimor “Për kontrollin e ligjshmërisë së veprimeve të kryera nga ana e Presidentit të Republikës së Shqipërisë, në kuadër të ushtrimit të kompetencave të tij lidhur me zhvillimin e ...

32 artikuj të ndërlidhur »

48 orë pas notit babai humb jetën

LajmiFundit - parë: 10 orë

Një burrë humbi tragjikisht jetën 48 orë pasi ra në kontakt me një bakter mishngrënës teksa notonte në det. Dave Bennet kishte qenë duke shijuar xhiro me xhet ski në Gjirin e Meksikës me vajzën ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Zbardhen detajet nga ngjarja në ish-Bllok: 4 persona të lënduar

LajmiFundit - parë: 10 orë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-bllokut ne nje biznes. Mësohet se nga shpërthimi ka mbetur e lënduar një vajzë, e cila ka marrë trajtim mjekësor.

55 artikuj të ndërlidhur »

E FUNDIT/ Shpërthim në zonën e ish-Bllokut, ka të lënduar

LajmiFundit - parë: 10 orë

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar pak minuta më parë në zonën e ish-Bllokut në Tiranë. Dyshohet se ka shpërthyer një bombul gazi pranë një biznesi kreperie, dhe nga ngjarja dy persona kanë ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Deputeti i opozitës së re: Kush është drejtori që nuk pyet për ministren?!

LajmiFundit - parë: 10 orë

Nga Lefter Maliqi Burgjet drejt degradimit. Skandalet, arroganca, paaftesia po shkaterron eliten drejtuese, profesionalizmin, perkushtimin, ndershmerine e punonjesve qe kane dekada qe punojne ne ...

4 artikuj të ndërlidhur »

PD: Me ardhjen në pushtet ulim e çmimin e naftës me 300 lekë

LajmiFundit - parë: 10 orë

Partia Demorkatike thotë se sapo të vijë në pushtet do të ulë çmimin e naftës me 300 lek për litër. Në një deklaratë për media, Enno Bozdo u shpreh se PD do marrë masa për të ulur çmimin e naftës.

22 artikuj të ndërlidhur »

Panariti: Ja si ta dalloni nëse shalqiri e pjepri kanë nitrate

LajmiFundit - parë: 11 orë

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti ka reaguar për denoncimet e fundit në media për sasinë e lartë të nitratit tek pjepri. Ai thotë se qytetarët duhet të bëjnë vete kujdes me metoda ...

10 artikuj të ndërlidhur »

U paralajmërua protestë për çmimin e naftës, shihni çfarë ndodh në rrugët e Shqipërisë (VIDEO)

LajmiFundit - parë: 11 orë

Ishte paralajmëruar se një protestë e gjerë kombëtare do të zhvillohej ditën e sotme në shumë qytete të vendit në shenjë të mosbindjes civile ku drejtuesit e mjeteve do ti fiknin këto të fundit nëpër ...

Lleshaj urdhër prefektëve: Ja ç’duhet të bëni për lirimin e Bashkive

LajmiFundit - parë: 12 orë

Ka përfunduar takimi i ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj me prefektët, ku u diskutua mbi konstituimin e organeve të qeverisjes vendore. Në fundin e këtij takimi, Lleshaj u shpreh se ekziston ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Sezoni i mbjelljes së ‘barit’! Forcat e FNSH-së zbarkojnë në Krujë

LajmiFundit - parë: 12 orë

Ndërkohë që paraditen e sotme, ministry i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me prefektët e 12 Qarqeve në vend, në Fushë-Krujë kanë zbarkuar mjete të shumta të Policisë.

11 artikuj të ndërlidhur »

Edi Rama ‘fshikullon’ drejtuesit e Tatimeve: Kush e mban përgjegjësinë për këtë?

LajmiFundit - parë: 12 orë

Në një takim që po zhvillohet në këto momente në sallën e hartave në kryeministri, Rama është treguar shumë i ashpër me drejtorinë e Tatimeve, duke thënë se dhënia dhe marrja e kuponeve është ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Një muaj pasi fitoi lirinë, Stresi ndahet nga gruaja?

LajmiFundit - parë: 12 orë

Një lajm i trishtë po qarkullon sot në media në lidhje me dyshen më të njohur të showbiz-it! Bëhet fjalë për Stresin dhe Keisin, për të cilët thuhet se i kanë dhënë fund martesës vetëm një muaj pas ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Bulevardi i ri, shemben me policë katër banesa në Kashar, pronarët nuk kundërshtojnë

LajmiFundit - parë: 12 orë

Katër banesa private që preken nga ndërtimi i bulevardit të ri që lidh Yzberishtin me Unazën e re janë shembur ditën e sotme. Në vendin e ngjarjes për të shmangur incidentet kanë shkuar policë ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Rama emëron drejtoreshën e re të Tatimeve Delina Ibrahimaj

LajmiFundit - parë: 12 orë

Kryeminitsri Edi Rama ka vendosur emërimin e re të drejtorit të përgjithshëm të Tatimeve. Delina Ibrahimaj merr këtë detyrë pak kohë pas shkarkimit të drejtorit të mëparshëm Enton Duro.

23 artikuj të ndërlidhur »

E FUNDIT/ Shtyhet seanca për grupin ‘Shullazi’

LajmiFundit - parë: 12 orë

Shtyhet për të disatën herë seanca gjyqësore për grupin “Shullazi” në Gjykatën për Krime të Rënda. Shkak është bërë mungesa e avokatëve kryesisht të caktuar nga gjykata dhe avokatëve të zgjedhur, të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

E ke një emër tjetër për president pas shkarkimit të Metës? Rama: Jam 3 lëvizje para

LajmiFundit - parë: 13 orë

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë komunikimit me gazetarët pas përfundimit të mbledhjes me kryesinë është pyetur nga gazetarët lidhur me deklaratat e bëra nga Preidenti Meta dhe kryetarje e ...

8 artikuj të ndërlidhur »

E FUNDIT/ Ndryshime në qeveri? Edi Rama flet për gazetarët

LajmiFundit - parë: 13 orë

Kryeministri Edi Rama ka pasur një komunikim me gazetarët pas daljes nga asambleja e Kryesisë së PS-së. “Unë nuk kisha ndërmend të flisja, po meqë po rrini këtu në diell… “, iu drejtua Rama ...

26 artikuj të ndërlidhur »