TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Heqin dorë 21 kandidatë të BD-së për Këshillin Bashkiak, ja cila është arsyeja

LajmiFundit - parë: 5 orë

Bindja Demokratike presopozohej të kandidonte me një listë prej 21 kandidatësh për anëtarë këshilli në Bashkinë e Fierit por dokumenti i mëposhtëm provon një rast të paprecedentë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Tradhtoi Kryemadhin, Lefter Koka e thotë hapur: Ja pse e mbeshteta Astrit Patozin

LajmiFundit - parë: 5 orë

“Sot njerëz që për pushtet e për të shpëtuar veten janë të gatshëm të bëjnë pakt edhe me djallin.”, kështu iu është drejtuar deputeti Lefter Koka opozitës duke vënë ish-kryeministrin Berisha si ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Me emër dhe mbiemër/ I shumëkërkuari bën dasëm kurse policia bën sehir…

LajmiFundit - parë: 6 orë

Një i shumëkërkuar nga policia jo vetëm që nuk i trembet këtyre të fundit, por organizon edhe ceremoninë martesore nën mbrojtjen e tyre. Ky është denoncimi i ardhur në adresën e ish kryeministrit ...

2 artikuj të ndërlidhur »

3 turistë anglezë humben në Theth, shpëtohen në kohë rekord nga policia

LajmiFundit - parë: 6 orë

Policia e Shkodrës dhe banorët e zonës u vijnë në ndihmë turistëve anglezë në zonat turistike malore të Thethit. Tre turistë anglezë, të cilët ishin duke eksploruar zonat turistike malore të Thethit, ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Lëndohen 2 gra që po udhëtonin në makinë, dërgohen me urgjencë në spital

LajmiFundit - parë: 6 orë

Një tjetër aksident ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Fier-Patos Një automjet ka dalë nga rruga në afërsi të kthesës së Portëzës Nga aksidenti mësohet se janë plagosur dy gra që ndodheshin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Fushata elektorale nis me “sëpatë të madhe” në Gjirokastër, shkarkohen dy punonjës

LajmiFundit - parë: 6 orë

Fushata elektorale ka nisur me “sëpatë të madhe”, duke dhënë reagimet e veta politike mbi punonjësit në disa institucione në Gjirokastër. Rasti më konkret i denoncuar sot është ai në Drejtorinë e ...

Pa dokumenta dhe i dënuar: Arrestohet shqiptari në Itali

LajmiFundit - parë: 6 orë

Një shtetas shqiptar i dënuar për krime kundër trashëgimisë është vënë në prangat e policisë italiane, mbrëmjen e djeshme. Mediat fqinje shkruajnë se shqiptari, i cili rezultonte i parregullt në ...

Meta ia merr këngës me Kozma Dushin: Po ku ka si ti moj…

LajmiFundit - parë: 7 orë

Presidenti Ilir Meta ka qenë i pranishëm gjatë ditës së sotme në një aktivitet në kuadër të “Ditës Ndërkombëtare të Jetimëve. Në shoqërinë e këngëtarit Kozma Dushi, aktores së njohur, Mariana Kondi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Policia evakuon Kullën Eifel, një nga vizitorët nisi ngjitjen…

LajmiFundit - parë: 7 orë

Kulla Eifel në Paris është evakuuar pasi një njeri u pa duke u ngjitur lart në 324 metra (1,063 ft). Raportet e mediave lokale tregojnë se turistët po largohen nga baza e kullës ndërsa të tjerët ...

24 artikuj të ndërlidhur »

Erion Isai përgjigjet si një politikan: A do bësh më humor nëse zgjidhesh kryebashkiak?

LajmiFundit - parë: 7 orë

Aktori i humorit Erion Isai prej disa ditësh ka zyrtarizuar kandidaturën e tij për bashkinë e Kolonjës. Së fundmi, ai ka qenë i ftuar në emisionin ‘Ftesë në pesë’, ku ka pohuar se do të shpërngulet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Këpucën e Artë/ Mbappe tregon çfarë bëri mbrëmë kur Messi shënoi 2 gola

LajmiFundit - parë: 7 orë

Pas dopjetës që shënoi dje kundër Eibarit në barazimin 2-2, Lionel Messi ka shkuar në kuotën e 36 golave në La Liga dhe është pranë fitimit të “Këpucës së Artë” për herë të gjashtë në histori.

19 artikuj të ndërlidhur »

Ushtarakët shqiptarë i rikthehen detyrës pas incidentit në Letoni

LajmiFundit - parë: 7 orë

Grupi i ushtarakëve shqiptarë që ndodhen me detyrë në Letoni i është kthyer aktivitetit normal pas incidentit me dy të vdekur disa ditë më parë. Komandat e vendeve të NATO-s që shërben në Letoni ka ...

2 artikuj të ndërlidhur »

AKU bllokon 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme në Divjakë

LajmiFundit - parë: 7 orë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 2.3 ton qumësht pluhur dhe 21 ton vaj palme. Siç bëhet e ditur nga ky institucion, i cili ndryshe nga herët e tjera, ka bërë të ditur emrin e subjektit, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja i helmoi nënën, Oltion Lame dëshmon si e mora vesh për ngjarjen

LajmiFundit - parë: 7 orë

Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi ndaj Marjana Çmeta, ku një vit më parë helmoi me fostoksinë vjehrrën e saj, Lirie Lami. Në Gjykatën për Krime të Rënda, Oltion Lami ka dëshmuar në seancën e sotme ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Xhaka bën urimin emocionues në gjuhën shqipe: I dashur bab…

LajmiFundit - parë: 7 orë

Granit Xhaka është një nga futbollistët shqiptarë më të njohur në arenën europiane të futbollit. Aktualisht mesfushori është pjesë e Arsenal dhe ka fituar një numër të madh tifozësh që e ndjekin dhe ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Berisha: Italiani pozon mes plantacioneve të hashashit në Shkodër

LajmiFundit - parë: 7 orë

“Pranverë e njomë. Malli elektoral si asnjëherë më parë”. Kështu shkruan ish kryeministri Sali Berisha, teksa poston në profilin e tij në Facebook foton dhe mesazhin e një shtetasi italian, i cili ...

E FUNDIT/ Anullohen fluturimet ajrore drejt Italisë, ja shkaku

LajmiFundit - parë: 7 orë

Ditën e nesërme pasagjerët që kanë prerë bileta për të udhëtuar drejt Italisë do të duhet ti shtyjnë fluturimet e tyre për një ditë tjetër. Shkak është bërë greva e aviacionit civil në Itali, që ka ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari ‘pushton’ mediat italiane: Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës

LajmiFundit - parë: 7 orë

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha “PO” dashurisë së jetës së tij dhe po ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ç’po ndodh? Ronaldo i propozon Juventusit emrin e trajnerit të ri

LajmiFundit - parë: 7 orë

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar Juventusit ta emërojë Jose Mourinhon në postin e trajnerit, pas largimit të Massimiliano Allegrit ditë më parë. Superylli portugez ka punuar me bashkatdhetarin Mourinho ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari çudit Kanadanë, shpik aplikacionin në ndihmë të qytetarëve

LajmiFundit - parë: 8 orë

Shqiptarët gjithmonë kanë ditur të “habisin” botën falë zgjuarsisë dhe shkathtësisë së tyre. Shqiptari Dardan Isufi, është një prej sipërmarrësve të suksesshëm në fushën e teknologjisë së ...

3 artikuj të ndërlidhur »