TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Aksidenti me vdekje në Gjirokastër, identifikohet viktima

LajmiFundit - 23.03.2018

Një burrë rreth 35 vjeç ka mbetur i vdekur në aksidentin e ndodhur këtë pasdite në Gjirokastër: Klajdi Ngjelina. Incidenti ka ndodhur te “Ura e Kardhiqit”, ku një makinë është përplasur me një zetor.

18 artikuj të ndërlidhur »

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë, 7 në pranga në Siena, hiqeshin si punëtorë e vidhnin banesa

LajmiFundit - 23.03.2018

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptare në Siena të Italisë. Mëngjesin e sotëm karabinierët kanë konkluduar në një operacion që coi në ndalimin e 7 personave, një grup criminal I dedikuar për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ish-ministri socialist pëson infarkt, dërgohet urgjent me helikopter drejt Tiranës

LajmiFundit - 23.03.2018

Ish-ministri i Mbrojtjes, Luan Hajdaraga mësohet se ditën e sotme ka pësuar një sulm kardiak gjatë kohës që ndodhej në Maqedoni. Sipas informacioneve, ish-ministrit socialist i është dhënë ndihma e ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Aksident i rëndë në Gjirokastër, 1 person humb jetën, tjetri në luftë me vdekjen

LajmiFundit - 23.03.2018

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite te “Ura e Kardhiqit” në Gjirokastër, ku një makinë është përplasur me një zetor. Sipas të dhënave paraprake, një person ka mbetur i vdekur, ndërsa një tjetër ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Bylykbashi ironizon Veliajn: Këpucët me baltë si çorapet e grisura të Enverit

LajmiFundit - 23.03.2018

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka ironizuar Kryebashkiakun e Tiranës, Erjon veliaj, lidhur me mbjelljen e pemëve. “Kjo puna e 100.000 pemëve të Erionit është si ajo e gënjeshtrës së 28.000 ...

Gangsterrët e drogës, britanikët: Kemi 726 shqiptarë nëpër burgje, kushtojnë 53 milionë paund

LajmiFundit - 23.03.2018

Gangsterrët shqiptarë të drogës, janë trefishuar në burgjet britanike, shkruan sot The Guardian. Ministria e Drejtësisë publikon shifrat sipas të cilave janë 726 të burgosur nga shteti ballkanik për ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Përplasen keq makinat në autostradën Tiranë-Durrës, rëndohet trafiku

LajmiFundit - 23.03.2018

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën Tiranë-Durrës. Siç shikohet në pamje, dy makinat janë përplasur, ndërsa mësohet se nuk ka persona të dëmtuar.

2 artikuj të ndërlidhur »

Pas largimit nga detyra të gjyqtarit Fatos Lulo, ja kush e ka rradhën

LajmiFundit - 23.03.2018

Një zyrë 172 metra katrorë në rrugën e Durrësit, 100 mijë euro në bankë dhe një shumë prej 480 mijë dollarësh kanadezë kanë larguar nga detyra gjyqtarin Fatos Lulo, pjesë e trupës së Gjykatës ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shfrytëzon përmbytjet dhe bën rolin e gazetarit, Basha nxjerr telefonin mes shiut dhe interviston banorët

LajmiFundit - 23.03.2018

Shfaqje e pazakontë kjo e kreut të PD Lulzim Basha i cili ka shfrytëzuar situatën e përmbytjeve në Shkodër për të bërë gazetarin. Kryedemokrati, mes shiut e ujit në Dajç, ka nxjerrë telefonin, është ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Dopingu trondit sërish peshëngritjen shqiptare, Evangjeli Veli me klenbuterol

LajmiFundit - 23.03.2018

Peshëngritja shqiptare është goditur sërish nga një tjetër skandal dopingu, pasi një tjetër sportiste ka rezultuar pozitive për përdorimin e substancave të ndaluara.

12 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në Vlorë, kapet me 36.5 kg Cannabis Sativa, ja emri

LajmiFundit - 23.03.2018

Policia e Vlorës arreston shtetasin Bari Lamaj, 58 vjeç. Bëhet me dije nga policia se Bari Lamajt iu sekuestruan një sasi lënde narkotike Cannabis Sativa me peshë 36.5 kg.

5 artikuj të ndërlidhur »

Lumi Ishëm del nga shtrati, përmbyten dy fshatra në Krujë

LajmiFundit - 23.03.2018

Situata nga reshjet e shiut në vend, duket se sa vjen dhe përkeqësohet, ndërkohë që ditën e sotme raportohen përmbytje të tjera. Sipas informacioneve, lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke përmbytur dy ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Pengmarrja në Francë, shkon në 3 numri i viktimave, ekzekutohet autori

LajmiFundit - 23.03.2018

Ka shkuar në 3 numri i viktimave dhe në 2 numri i të plagosurve nga grabitja e ndodhur sot në një supermarket në Francë. Policia e Francës ka ekzekutuar autorin, që mori peng 10 persona.

46 artikuj të ndërlidhur »

Sërish dopingu godet peshëngritjen, Evangjeli Veli del pozitive

LajmiFundit - 23.03.2018

Sërish doping në peshëngritje. Evangjeli Veli është gjetur pozitive në testin e fundit antidoping të kryer. Nuk kanë të sosur rastet e rënda të përdorimit të subtancave të ndaluara të dopingut nga ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Policia zbardh detajet, ja kush ishte koka e bandës që drejtonte trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali e Zvicër

LajmiFundit - 23.03.2018

Policia italiane ka zbardhur sot disa nga detajet e operacionit “Shqiponja e Zezë” i cili çoi në shkatërrimin e një bande narkotrafikantësh shqiptarë që vepronin në rajonin e Lombardisë.

Nuk ndalet Rama, jepen edhe 10 koncesione të tjera, pas 223 kontratave në 4 vite

LajmiFundit - 23.03.2018

Edhe pse Fondi Monetar Ndërkombëtar në raportin e pak ditëve më parë për Shqipërinë ripërsëriti thirrjen ndaj qeverisë që të ndalojë aplikimin e skemës së PPP-ve (Partneritet Publik Privat), Rama ...

Qëllohet për vdekje nga policia franceze, kërkonte lirimin e terroristit të Parisit

LajmiFundit - 23.03.2018

Qëllohet për vdekje nga policia franceze, marokeni 30-vjeçar, që mori peng disa persona në Francë duke kërkuar lirimin e terroristit të Parisit. Policia i ka dhënë fund kështu, një tjetër historie të ...

Vrasja e hajdutit në Fier, momenti kur e dashura mëson lajmin, edhe babai i dënuar për grabitje

LajmiFundit - 23.03.2018

Nje video e rende po qarkullon ne internet, ne te cilen duket e dashura e Xhuljano Sollakut, 20 vjeçarit te vrare gjatë përplasjes me armë me policinë ne Fier.

32 artikuj të ndërlidhur »

Flet gruaja e njërit prej grabitësve, çfarë iu gjet në shtëpi: Ja ku fjeti mbrëmë

LajmiFundit - 23.03.2018

Gruaja e njerit prej hajduteve qe tentuan te grabisin nje banese ne Fier, Arben Muçës, 37-vjeçari i plagosur, i cili jetonte në lagjen nr.13 tek ‘Rota e Kuqe’ në zonën e plazhit në Durrës ka treguar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Hyn me tank brenda në dyqan vetëm për të vjedhur një shishe verë

LajmiFundit - 23.03.2018

Në Moskë një burrë futi tankun brenda një dyqani për të vjedhur një shishë vere. Ngjarja ndodhi të mërkurën në mëngjes sipas videove dhe fotove të shpërndara në rrjetet sociale.

4 artikuj të ndërlidhur »