TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

U qëllua me plumb në kokë nga policia, akuza e fortë: Grabitësi hetohej për vrasje në Elbasan

LajmiFundit - parë: 6 orë

Xhuljano Sollaku, grabitësi që u qëllua për vdekje nga policia e Fierit, pas përplasjes me armë në tentative vjedhje të një banese mëngjesin e së premtes, ishte një person me rekorde kriminale edhe ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Po afron “Hanibali”, i nxehti i pazakontë pritet të prekë Shqipërinë

LajmiFundit - parë: 6 orë

Po mbërrijnë konfirmime gjithnjë e më të shpeshta nga agjencitë kryesore të parashikimit të motit lidhur me ndryshimin drastik të temperaturave në ditët e fundit të marsit dhe ato të para të prillit.

E frikshme, studentja shqiptare ka mbi një muaj e zhdukur në SHBA

LajmiFundit - parë: 6 orë

Dalin detaje të tjera për studenten shqiptare e raportuar e zhdukur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Atje ajo studionte për aktore. Hetimet kanë treguar së fundmi se ajo mund të jetë vrarë.

20 artikuj të ndërlidhur »

Ish-presidentja e Kosovës flet për herë të parë për divorcin nga bashkëshorti

LajmiFundit - parë: 7 orë

Ish-presidentja Atifete Jahjaga ka folur rreth raportimeve se po shkurorëzohet me bashkëshortin, Astrit Kuçi. Edhe sa ishte në pozitë dhe edhe pasi dorëzoi postin e të pares së vendit rreth Atifete ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja shqiptare e zhdukur prej një muaji, dyshohet të jetë vrarë. Nuk gjendet trupi

LajmiFundit - parë: 7 orë

Aktorja nga Maqedonia, Adea Shabani, e cila u zhduk në mënyrë misterioze në apartamentin e saj në Hollivud muajin e kaluar, besohet se është vrare. I dyshuar per krimin ishte edhe i dashuri i saj, i ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Blendi Fevziu shpërthen në lot, ja çfarë shkruhej në letrën që e preku kaq shumë gazetarin

LajmiFundit - parë: 7 orë

Përveç surprizës së bukur që i bëri minatorit, Blendi Fevziu mori edhe vetë një surprizë shumë të bukur në programin “Dua të të bëj të lumtur”, që erdhi në formën e një letre.

12 artikuj të ndërlidhur »

“Qaj pak”/ Ermal Mamaqi tallet rëndshëm me emisionin e Arbana Osmanin, e imiton keqazi

LajmiFundit - parë: 8 orë

Ndërkohë që në Top Channel transmetohej emisioni i Arbana Osmanit “Dua të të bëj të lumtur”, Ermal Mamaqi ka tentuar të “godasë” kolegen e tij për të cilën gjithnjë është shprehur me superlativa.

Pas shkarkimi të Fatos Lulos, flet për herë të parë ministrja Gjonaj

LajmiFundit - parë: 8 orë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj flet për herë të parë për shkarkimin e gjyqatarit Fatos Lulo. Të kthyer tashmë në një rutinë Gjonaj dha intervistë për ERTV, ku ndër të tjera kjo e fundit e ...

67 artikuj të ndërlidhur »

Sulm me bombë në Egjipt disa ditë përpara zgjedhjeve, raportohen të paktën dy të vdekur

LajmiFundit - parë: 8 orë

Një sulm me bombë raportohet të ketë ndodhur pasditen e sotme në Egjipt, ku dy persona kanë mbetur të vdekurdhe katër të tjerë janë plagosur. Sipas policisë, makina bombë ka shpërthyer në qytetin e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Emigrimi ilegal i shqiptarëve në Angli e SHBA, del nga moda falsifikimi i fotove, tashmë operacione plastike

LajmiFundit - parë: 8 orë

Hetimi i Prokurorisë për Krimet e Rënda lidhur me falsifikimin e dokumentave dhe trafikimin e të shqiptarëve drejt SHBA-së, Kanadasë e Anglisë kanë ka nxjerrë në dritë të tjera metoda të sofistikuara ...

Rruga e Kombit nga nesër me pagesë, tarifa 5-10 euro për çdo mjet që kalon

LajmiFundit - parë: 8 orë

Nga dita e nesërme pritet që çdo automjet i cili do kalojë në Rrugën e Kombit të bëjë pagesën nga 5 deri në 10 euro vajtje-ardhje. Paralajmërimet për taksën rrugore në “Rrugën e Kombit”, që përbën ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vizita e kryeministrit në Turqi, Ngjela zbulon “arsyen madhore” të takimit mes Ramës dhe Erdogan

LajmiFundit - parë: 8 orë

Avokati Spartan Ngjela komenton vizitën e kryeministrit Rama nëTurqi. Ngjela këtë e quan korrupsion kryeministror, pasi thekson se Rama po përpiqet të pengojë Reformën në Drejtësi.

Meta në Firence: Shqipëria dhe Italia bashkëpunim të mëtejshëm në kulturë

LajmiFundit - parë: 9 orë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i shoqëruar nga Kardinali, Ernest Troshani, ka vizituar ditën e sotme një nga ndërtesa më të vjetra dhe historike në Firence.

4 artikuj të ndërlidhur »

Vizita në SHBA/ Berisha: Xhafa shkoi për të nxjerrë vetullat po la dhe sytë!

LajmiFundit - parë: 9 orë

Ish-kryeministri Sali Berisha, e ka cilësuar intervistën e dhënë nga Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa për ‘Zërin e Amerikës’, si pranim të provave se droga e kapur në portin e Durrësit i përket ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Shefe Mona, gëzuar shpirto!” Veliaj uron Kryemadhin për Novruz, ja si i përgjigjet ajo

LajmiFundit - parë: 9 orë

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe kreu i Bashkisë Erion Veliaj janë shfaqur të përshëndeten krejt ndryshe, të zhveshur nga kostumi zyrtar i politikës.

8 artikuj të ndërlidhur »

“Rikthimi i Berishës i rrezikshëm”, habit ish anëtari i PD

LajmiFundit - parë: 10 orë

Ish anëtari i Partisë Demokratike, Neritan Ceka shprehet se rikthimi i Berishës në krye të Partisë Demokratike mund të jetë i rrezikshëm. Ceka ka sjellë në vemendje edhe rastin e zgjedhjeve në Itali, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Video e frikshme, balena gëlltit luanin e detit vetëm në 3 sekonda

LajmiFundit - parë: 10 orë

Një kajak kanadez kapi momentin e tmerrshëm kur një balenë vrastare sulmoi një luan deti. Në klip, mund të shihet një luan i detit, duke parë punën e tij, duke lundruar në kanalin e Lambert, kur një ...

Tenderi me vlerë 60 milionë lekë, KQZ nën hetim

LajmiFundit - parë: 10 orë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mësohet se është vendosur nën hetim për shkak të një tenderi të firmosur në vlerën e 60 milion lekësh në kohën e zgjedhjeve të 2017.

5 artikuj të ndërlidhur »

Merr fund marrëdhënia treshe, Egla Harxhi ndahet nga partnerja

LajmiFundit - parë: 10 orë

Egla Harxhi është një nga femrat e njohura shqiptare më të komentuara. Ajo bëri publike kohë më parë lidhjen e saj treshe në nje mashkull Ale de Bassevile dhe një femër, Alesia.

7 artikuj të ndërlidhur »

Muzikanti i njohur shqiptar kapet me 5 kg drogë

LajmiFundit - parë: 10 orë

Një sasi prej rreth 5 kg hashash është sekuestruar paraditen e 20 Marsit në Rodos të Greqisë dhe dy persona u arrestuan si transportues të kësaj sasie lënde narkotike.

2 artikuj të ndërlidhur »