TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

LajmiFundit

Kjo është aktorja shqiptare që do kalonte një natë me Lorik Canën

LajmiFundit - I sapo botuar

Lorik Cana është një nga meshkujt që preferohet më së shumti nga vajzat shqiptare. Së fundmi, Arjola Demiri, aktorja e njohur në rolin e “Xhbanja” nga seriali “O sa mirë” ishte e ftuar në emisionin ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Akuza e ish-ministrit/ ‘Prokurorin Ramadan Troci sot e shkarkoi mafia’

LajmiFundit - I sapo botuar

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka hedhur akuza të forta ndaj KPK-së pas shkarkimit të prokurorit, Ramadan Troci. Sipas tij, ‘vendimi i sotëm i KPK është goditja tjetër e rëndë e procesit të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Parashikimi i NASA-s: Në këtë vit njerëzit do të “zbarkojnë” në Mars

LajmiFundit - parë: 25 min

Agjencia amerikane e hapësirës, NASA beson se t’i çojë njerëzit në Mars brenda 25 viteve, por pengesat teknologjike dhe mjekësore janë të pafundme. Rrezatimi vdekjeprurës nga kozmosi, humbja ...

Makinën plot me mall/ I riu humb kontrollin shuhet në aksident

LajmiFundit - parë: 35 min

I hidhur ka qenë fati i një të riu nga Lezha, i cili ka humbur jetën gjatë një aksidenti rrugor, ndërkohë që në mjet ka pasur edhe drogë. Ngjarja në fjalë ka ndodhur gjatë natës.

8 artikuj të ndërlidhur »

Qeni masakroi vogëlushen shqiptare, zbulohet kush ishte pronarja dhe përgjegjësitë që do mbajë

LajmiFundit - parë: 45 min

Vogëlushja shqiptare, Granita Berisha, vetëm 7 vjeç, u kafshua nga një qen në Rickenbach LU, Zvicër, në muajin shtator. Ajo u gjet në rrugë nga disa kalimtarë të rastit, të cilët e çuan Granitën tek ...

Firmosi arrestimin për Fullanin dhe Gjikën, KPK shkarkon nga detyra prokurori Ramadon Troci

LajmiFundit - parë: 1 orë

KPK ka shkarkuar sot nga detyra prokurorin Ramadan Troci, të cilit i janë gjetur disa shkelje në deklarimin e pasurisë. Ka nisur seanca dëgjimore në KPK për prokurorin e prokurorisë së përgjithshme ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Shashka, flakë e përplasje me policinë/ Protestuesit qëllojnë bashkinë me vezë

LajmiFundit - parë: 1 orë

Ka përshkallëzuar dita e 12-të e protestës së banorëve të zonës së “Astirit” në kryeqytet. Në një numër të madh, ata janë bërë bashkë duke protestuar para bashkisë me tonë të forta.

110 artikuj të ndërlidhur »

Nuk pastroi shtëpinë, “yllin” e Barcelonës e gjen beleaja

LajmiFundit - parë: 2 orë

Talenti i Barcelonës, Ousman Dembele po përballet me një telash të çuditshëm i cili ka lidhje me kohën kur ai u transferua te Barcelona në gusht të vitit 2017.

18 artikuj të ndërlidhur »

Dita e 12, nis protesta e banorëve të Unazës së Re para zyrave të Veliajt

LajmiFundit - parë: 2 orë

Ka nisur protesta e banorëve të Unazës së Re me kërkesën për dëmshpërblim 100% të pronave të tyre përpara bashkisë së Tiranës. Ata jane kunder shkaterrimit te banesave te tyre pa kompensimin e ...

110 artikuj të ndërlidhur »

“U vesh si grua dhe iku me makinë”, dalin detaje për arrestimin e Gruevskit

LajmiFundit - parë: 2 orë

Detaje të reja janë zbuluar nga arratisja e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski. Ai u strehua në Hungari ku kërkoi azil politik pasi një gjykatë maqedonase e dënoi me dy vite burg për rastin ...

364 artikuj të ndërlidhur »

Armand Duka hedh në gjyq Erion Braçen

LajmiFundit - parë: 2 orë

Debuteti socialist Erjon Braçe, njihet nga të gjithë edhe si një tifoz i flaktë i futbollit. Ai prej kohësh ka dalë hapur kundër kreut të FSHF-së, Armand Dukës, madje duke lëshuar herë pas here edhe ...

17 të rrezikshmit e Fierit/ Policia publikon skedat e personave në kërkim

LajmiFundit - parë: 3 orë

Ja 17 personat në kërkim me rrezikshmëri shumë të lartë, në qarkun Fier, të dënuar me burgim të përjetshem, dhe me 25 vjet burg. Policia e Shtetit fton cilindo që ka djeni mbi vendndodhjen e tyre të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

“Don’t f*ck them”, Kumbaro replikon me gazetaren: Më habisni me cektësinë tuaj

LajmiFundit - parë: 3 orë

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka replikuar me moderatoren e “Top Channel”, Ori Nebija për statusin e saj në Twitter, ku përdori një shprehje të regjisorit dhe aktorit amerikan, John Wates, për ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Atentati ndaj Ferracakut, zbarkojnë në Shkodër prokurorë e zyrtarë të lartë policie

LajmiFundit - parë: 3 orë

Zyrtarë të lartë të policisë së shtetit dhe një prokuror i Krimeve të Rënda mësohet se kanë shkruan ë Shkodër pas ngjajres së djeshme që tronditi qytetin ditën e djeshme.

73 artikuj të ndërlidhur »

Incidenti në varrimin e Mid’hat Frashërit, Rama: Ne komunistët jemi të poshtër

LajmiFundit - parë: 3 orë

Gjatë ceremonisë zyrtare që u zhvillua dje në Kodrat e Liqenit në Tiranë, një incident ndodhi me përfaqësuesit e Ballit Kombëtar. Të gjithë të pranishmit në varrim ishin me listë e për këtë arsye ...

92 artikuj të ndërlidhur »

Shqipëria, me vdekjet më të larta në Europë për shkak të diabetit

LajmiFundit - parë: 3 orë

Dita Ndërkombëtare e Sëmundjes së Diabetit, sëmundje e cila vlerësohet se është shkaktari i shtatë i vdekjeve në botë. Të dhënat tregojnë se në Shqipëri, numri i vdekjeve të shkaktuara nga kjo ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Gruevski kërkoi azil politik, opozita hungareze thirrje qeverisë: Arrestojeni menjëherë!

LajmiFundit - parë: 3 orë

Arratisja e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski nga Maqedonia ka vënë në lëvizje shtetin fqinj dy ditët e fundit. Lajmi u zbulua pasi policia shkoi në shtëpinë e Gruevskit të hënën dhe nuk e gjeti aty.

56 artikuj të ndërlidhur »

Protestave masive në tym e flakë/ Reagon Gjiknuri: Pronarët shpronësohen 100%, ata pa leje do marrin…

LajmiFundit - parë: 3 orë

11 ditë në protestë para Bashkisë dhe duke bllokuar rrugë të kryeqytetit në lidhje me shembjen e mbi 300 banesave në kuadër të projektit të “Unazës së Madhe”, ka ardhur përgjigja për banorët e zonës ...

110 artikuj të ndërlidhur »

“Nëse një person e vlerëson më shumë se ç’duhet, një ditë ai do të të shesë shumë lirë”

LajmiFundit - parë: 3 orë

Frymëzohuni me Georgle Clooney, Al Pacino, Meryl Streep, Julia Roberts, Matt Damon, Johnny Depp, Denzel Washington dhe të tjerë. Disa thënie të fuqishme për jetën, nga njerëz që kanë njohur ulje ...

Lajm shumë i keq për Kosovën në lidhje me liberalizimin e vizave!

LajmiFundit - parë: 4 orë

Kosova i ka humbur pothuajse të gjitha gjasat që ta fitojë liberalizimin e vizave me Bashkimin Evropian (BE) gjatë këtij viti pavarësisht premtimeve të vazhdueshme të drejtuesve të institucioneve ...

35 artikuj të ndërlidhur »