TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Komandant Qufa e godet keq Qeverinë e Zaevit

Lajm - parë: 22 orë

Zulfi Adili Pasi që arratisen Nikollat, ministria e punëve të brendshme lëshon fletarrest ndërkombëtar, sa e cuditshme…! Sa të sigurt duhet të ndihen qytetarët e këtij vendi, kur dhunesit të dënuar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kjo është distanca që duhet të mbani nga personi i sëmurë me grip

Lajm - parë: 22 orë

Sezoni i gripit me të madhe po zgjat dhe të gjithë kërkojnë zgjidhje se si në këtë kaos të mos sëmuren, transmeton Telegrafi. Njerëzit madje bëhen paranojakë, andaj mjafton që dikush të kollitet në ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Enca po martohet? – Ajo sapo na tregoi fustanin e nusërisë…

Lajm - parë: 22 orë

Përmes një postimi të fundit, Enci ka lënë shumë dyshime… Ajo postoi një material me shumë xixa mbi të cilin shkroi se është fustani i saj i nusërisë.

23 artikuj të ndërlidhur »

​BE heq Brexit?

Lajm - parë: 22 orë

Zyrtarët e BE-së po konsiderojnë një plan për të shtyrë Brexit deri në vitin 2020, raporton British Times. Kjo ndodhi pasi Gjermania dhe Franca treguan gatishmëri për të rifilluar negociatat për ...

221 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: Taksa 100 për qind nuk hiqet, për vendime të mëdha vendos PDK

Lajm - parë: 22 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë që taksa 100 për qind për mallrat e Serbisë, nuk do të hiqet, njofton Gazeta Blic.Hoxhaj në RTV Dukagjini, ka deklaruar se kanë pasur diskutime ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Isa Mustafa, telegram ngushëllimi për vdekjen e ish-ambasadorit slloven

Lajm - parë: 22 orë

Kreu i LDK-së Isa Mustafa, i ka shprehur popullit slloven ngushëllime për vdekjen e ish-ambasadorit Miljan Majhen. Mustafa në një telegram ngushëllimi, tha Majhen do të mbetet model i një diplomati ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Ismaili: Interesat e Amerikës, interesa të Kosovës

Lajm - parë: 22 orë

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, ka deklaruar se interesat amerikane në Rajon janë interesa të Kosovës.Këto komente ai i ka bërë në Emisionin “Monitor” të RTK-së, duke ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Deputetja e AAK’së: Asnjë cent për Serbinë

Lajm - parë: 22 orë

Donika Kadaj ka thënë se Qeveria e Kosovës me vënien e taksës ndaj shtetit serb ka shpërfaqur atë për du dekada ka gulçuar në ne, dhe përveç kësaj, na ka çuar në dështime të lloj-llojshme si shtet ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Ambasada Amerikane përsërit qëndrimin rreth taksës: Pezullojeni menjëherë!

Lajm - parë: 22 orë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, në një deklaratë për KosovaPress ka njoftuar se pozicioni amerikan nuk ka ndryshuar në lidhje me taksen, duke pohuar se SHBA-të në ...

114 artikuj të ndërlidhur »

Gruaja nga Istogu e sëmurë nga gripi, dyshohet se vdiq pas kontrolles nga mjeku: Kur u kthye filluan t’i nxihen veshët

Lajm - parë: 22 orë

Një grua nga Istogu ishte sëmurë nga gripi, ajo ndërroi jetë pas tretmanit mjekësor, familja akuzon mjekët. Familja Maxharraj nga Vrella e Istogut, ka hapur të pame për familjaren e tyre, Florije ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Bilall Kasami takim vëllazëror me Edi Ramën (FOTO)

Lajm - parë: 22 orë

Bilall Kasami në vizitën e tij në Shqipëri kishte takime të shumta me krerë shtetërorë. Pas takimit me Sali Berishën ai u takua edhe me Edi Ramën , ku në rrjetin e tij social facebook shkruajti: ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Tregtarët të irrituar për licencat, paralajmërojnë protestë për të premten

Lajm - parë: 22 orë

Shitësit e “Tregut të gjelbër” të irrituar paralajmërojnë grevë. Ata kanë dalë si çdo ditë tjetër për të punuar, por sot thonë se janë të nevrikosur dhe të dëshpëruar me kërkesat e ligjit të ri për ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Kamenos: Shpallni menjëherë referendum për Marrëveshjen e Prespës

Lajm - parë: 23 orë

Ky propozim për mocionin e besimit është i lidhur me atë nëse pajtohemi apo jo me Marrëveshjen e Prespës, prandaj jemi të detyruar që të mos e japim votën për mocionin e besimit, tha lideri i Grekëve ...

100 artikuj të ndërlidhur »

Ka edhe shumë punë që gjuha shqipe të jetë zyrtare në Maqedoninë Veriore

Lajm - parë: 23 orë

Gjysmë shekulli kthim prapa, pazare politike dhe sorollatje për gjuhën shqipe zyrtare! Shkruan, Prof.Dr Abdulla Mehmeti Kur të publikohet Gazeta zyrtare e Republikës së Maqedonisë Veriore si botim i ...

50 artikuj të ndërlidhur »

Të hënën pritet ratifikimi i Marrëveshjes së Prespës në Kuvendin e Greqisë

Lajm - parë: 23 orë

Kuvendi grek sonte në mesnatë do të votojë për votëbesimin e Qeverisë “Cipras”. Edhe në ditën e dytë pushteti dhe opozita kanë zhvilluar debat të ashpër, posaçërisht për Marrëveshjen e Prespës.

100 artikuj të ndërlidhur »

Arrihet pajtim për Ligjin për Anti-korrupsion

Lajm - parë: 23 orë

Pas përplasjeve dhe mosmarrëveshjeve të shumta, pushteti dhe opozita arritën marrëveshje për Komisionin kundër korrupsionit. LSDM është pajtuar që të pranojë 20 amendamente nga gjithsej 40 të ...

44 artikuj të ndërlidhur »

Shprehitë e këqija të shpenzimit që pasanikët i shmangin

Lajm - parë: 23 orë

Pasi ka studiuar qindra njerëz – të varfër e të pasur – autori Tom Corley thotë se ka disa shprehi të këqija të shpenzimit të parave që pasanikët gjithmonë i shmangin.

6 artikuj të ndërlidhur »

Rënia dhe shkëlqimi i Kodrës së Diellit

Lajm - parë: 24 orë

Kodra e Diellit, një nga vendet më të përshtatshme për sportet dimërore jo vetëm në Maqedoni, por edhe në rajon, dekadën e fundit është lënë pas dore.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ligji i gjuhëve, VMRO fton institucionet të bojkotojnë dygjuhësinë. LSDM: asgjë s’mund të ndalojë bashkëjetesën

Lajm - parë: 24 orë

VMRO-DPMNE fton institucionet të bojkotojnë zbatimin e Ligjit të gjuhëve në nivel qendror dhe vendor. Sipas opozitës, ligji është i dëmshëm për shoqërinë, por edhe në kundërshtim me Kushtetutën.

43 artikuj të ndërlidhur »

Riatdhesohen 100 shqiptarë, kërkuan azil në vendet e BE-së

Lajm - 16.01.2019

Pasditen e sotme janë riatdhesuar në vendin tonë 100 qytetarë shqiptarë nga Franca dhe Gjermani të cilët kishin kërkuar azil në vendet e Bashkimit Europian.

11 artikuj të ndërlidhur »