TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

“Zgjedhjet”, ekspertët rekomandojnë votimin elektronik

Lajm - parë: 8 orë

Votimi elektronik dhe baza biometrike e të dhënave të votuesve duhet të jenë dy risitë teknologjike të cilat do të duhet së shpejti të aplikohen nga KSHZ-ja në ciklet zgjedhore.

7 artikuj të ndërlidhur »

Mihrije Braha tregon se si e fillon ditën

Lajm - parë: 8 orë

Tanimë dihet që shumë nga fytyrat publike janë të angazhuar nëpër mbrëmje të ndryshme, për çka edhe detyrohen të mos zgjohen deri në orët e vona të mëngjesit.

2 artikuj të ndërlidhur »

Banorët dhe qindra turistë bllokohen nga bora e madhe në alpet zvicerane

Lajm - parë: 8 orë

Më shumë se 2 mijë njerëz kanë mbetur të bllokuar të hënën në alpet zvicerane, pas reshjeve të mëdha të borës që bllokuan rrugët dhe lidhjet hekurudhore në gjithë rajonin.

7 artikuj të ndërlidhur »

Cipras ka në duar dokumentin për ndryshimin e emrit të Maqedonisë

Lajm - parë: 8 orë

Ashtu siç edhe pritej, mbrëmjen e së mërkurës ka mbërritur në Athinë dokumenti zyrtar i qeverisë së Shkupit, ku njoftohet se Parlamenti i Maqedonisë së Veriut ka aprovuar ndyshimin e emrit të vendit.

100 artikuj të ndërlidhur »

Greta i jep përgjigjen epike fansit

Lajm - parë: 8 orë

Dikush prej fansave e ka pyetur Greta Koçin nëse do martohej me të nëse do të ishte më i pasuri në botë dhe sigurisht se përgjigja e saj nuk ka pasur se si të mungoj.

10 artikuj të ndërlidhur »

Engji, halla më e dashur e Matinit deri tani

Lajm - parë: 8 orë

Që ka një lidhje të papërshkruar me të, imazhet e saj në rrjetet sociale flasin më së miri. Bëhet fjalë për Engjin, e cila nuk ka mbetur intervistë pa e treguar,se Matini ka qenë gëzimi i radhës i ...

Turqia kërkon ekstradimin e basketbollistit të New York Knicks

Lajm - parë: 8 orë

Prokurorët turq po kërkojnë ekstradimin e basketbollistit të Nju Jorkut Knicks, Enes Kanter, i cili akuzohet për lidhjet e tij me klerikun me bazë në Uashington, Fetullah Gulen, i akuzuar për ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Fyu islamin dhe myslimanët, dënohet politikani suedez

Lajm - parë: 8 orë

SUEDI Një politikan në qytetin Sodertalje të Suedisë, anëtar i një partie të ekstremit të djathtë, është dënuar me 40 ditë burg pasi ofendoi Islamin dhe muslimanët.

7 artikuj të ndërlidhur »

Warriors të papërballueshëm me Curry-Durant, Rockets nuk u vlejnë 58 pikët e Harden

Lajm - parë: 8 orë

Golden State Warriors duket se kanë gjetur ritmin e duhur, duke mposhtur çdo kundërshtar që u dalin përpara. Kështu radhën për t’u dorëzuar para kampionëve në fuqi e kishin New Orleans Pelicans, që ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Pas votëbesimit të Qeverisë, Parlamenti grek të hënën ratifikon Marrëveshjen e Prespës?

Lajm - parë: 8 orë

Në votimin e djeshëm të besimit në Parlamentin grek, kryeministri grek Aleksis Cipras me 151 vota për dhe 148 kundër tij fitoi mbështetjen e nevojshme për qeverinë e tij.

100 artikuj të ndërlidhur »

POPOVSKI PËR BREGZITIN: Maqedonia duhet të ketë kujdes, por nuk duhet të shqetësohet

Lajm - parë: 8 orë

Deputetët britanikë dje në mbrëmje hodhën poshtë marrëveshjen e Brexit të negociuar me Brukselin nga kryeministrja Theresa May. Kjo gjë nuk ka kënaqur ata që duan ende të qëndrojnë në BE, përkrahës ...

222 artikuj të ndërlidhur »

Armëpushimi në Jemen, OKB dërgon 75 vëzhgues

Lajm - parë: 8 orë

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara, në mënyrë unanime miratoi rezolutën për dërgimin e 75 vëzhguesve në qytetin Hodeidah të Jemenit për të vëzhguar armëpushimin dhe zhvendosjen e forcave ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Rouhani: Irani do të nisë një satelit në hapësirë, pas pak muajsh

Lajm - parë: 8 orë

Irani do të jetë gati për një lançuar një satelit të ri pas disa muajsh, pas një përpjekjeje të dështuar këtë javë, tha të mërkurën presidenti Hassan Rouhani duke injoruar paralajmërimet e SHBA-ve ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Inteligjenca e brendshme do ta hetojë partinë e ekstremit të djathtë në Gjermani

Lajm - parë: 8 orë

Agjencia e spiunazhit në Gjermani do ta hetojë partinë e krahut të djathtë ekstrem, Alternativa për Gjermaninë (AfD) për të verifikuar nëse politikat anti-imigrante të partisë bien ndesh me garancitë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Negociata për një takim të dytë Trump-Kim Jong un

Lajm - parë: 8 orë

Tre zyrtarë të Koresë së Veriut, duke përfshirë të dërguarin e lartë të përfshirë në bisedimet me Shtetet e Bashkuara, kanë rezervuar në një fluturim në Uashington, njoftoi media e Koresë së Jugut të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Senati nuk miraton legjislacionin për vazhdim të sanksioneve ndaj kompanive ruse

Lajm - parë: 8 orë

Senati amerikan ka kundërshtuar të mërkurën legjislacionin për të vazhduar aplikimin e sanksioneve në kompanitë e lidhura me manjatin rus, Oleg Deripaska, duke përfshirë kompaninë e aluminit, Rusal, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Momenti dramatik i shpërthimit të bombës në Siri (VIDEO)

Lajm - parë: 8 orë

Një bombardim i ISIS në Siri ka vrarë dy ushtarë amerikanë dhe ka plagosur dy të tjerë, po shtetas të Amerikës. Në video shihet sesi shpërthen bomba pranë restorantit, shkruan media e njohur ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj flet për vizitën e sotme të Johannes Hahn

Lajm - parë: 8 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot rreth vizitës së Komisionerit për Zgjerim të Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, që do t’i bëjë sot Kosovës.

76 artikuj të ndërlidhur »

Këto janë 26 marrëveshjet që Putin dhe Vuçiq do t’i nënshkruajnë sot në Beogrd

Lajm - parë: 8 orë

Presidenti rus Vladimir Putin gjatë ditës së sotme do të qëndrojë në Serbi dhe sipas njoftimeve, me përfaqësuesit e qeverisë serbe do të nënshkruajnë 26 marrëveshje dhe një memorandum mirëkuptimi, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

BREGZIT/ RUZHIN: Maqedonia nuk duhet të lejoj vakum të raporteve tregtare me Britaninë

Lajm - parë: 8 orë

Parlamenti britanikë mbrëm hodhi poshtë marrëveshjen e Brexit të negociuar nga kryeministrja Theresa May, kurse sonte kryeministra britanike fitoi betejën e mocionit të mosbesimit.

222 artikuj të ndërlidhur »