TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Pse po vonohet zbatimi i ligjit për fuqinë punëtore në Gjermani?

Lajm - parë: 20 orë

Punë në Gjermani? Me ligjin për fuqinë punëtore kjo do të jetë mundur, sikur të mos ishin disa pengesa. Ekspertja Carola Burkert mbi problemet e ligjit, vonesat në ambasada e punëdhënësin që mund ta ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Autobusët e NQP-së do të qarkullojnë sipas orarit të zakonshëm dimëror

Lajm - parë: 20 orë

Nga sot autobusët e Ndërmarrjes së Qarkullimit Publik do të qarkullojnë sipas rendit të zakonshëm dimëror, pavarësisht vazhdimit të pushimit dimëror, për shkak ë cilit në tre javët e kaluara kishte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Pas thashethemeve për lidhje me Jonida Vokshin, Sardi sqaron të vërtetën

Lajm - parë: 20 orë

Sardi ishte i ftuar së fundi në emisionin “Familja”, ku ndër të tjera foli edhe lidhur me këto lajme, shkruan lajmi.net. Meqë deri tani nuk kanë preferuar asnjëri të deklarohen për këtë lidhje, Sardi ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Në Miss New York USA shpallet fituese bukuroshja shqiptare

Lajm - parë: 20 orë

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur finalja e kompeticionit të rëndësishëm të bukurisë në SHBA, Miss New York USA, 2019. Vajza që arriti të rrëmbejë kurorën ishte bukuroshja me origjinë shqiptare, ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Kurrë nuk do ta mendonte që Gjyste Vulaj një ditë do ti këndonte në dasëm

Lajm - parë: 20 orë

Talenti, pozitiviteti dhe efekti në muzikë, janë vetëm disa nga gjërat që e karakterizojnë atë, dhe kjo e ka bërë këngëtaren më të kërkuar anë kënd botës.

Nora e lë vajzën me Robertin, nuk do ta besoni ҫfarë i ka bërë ai

Lajm - parë: 20 orë

Roberti tashmë është këngëtar shumë i njohur në vendin tonë. Së pari ai u bë i njohur si burri i Nora Istrefit, pastaj si muzikant, e tani si këngëtar, shkruan ORAinfo.

2 artikuj të ndërlidhur »

Javën e ardhshme Gjykata e Apelit do të vendos për dënimin me burg të Jankulloskës

Lajm - parë: 20 orë

Të hënën (28 janar) në orën 09:30 Gjykata e Apelit do të mbajë seancë, në të cilën do të shqyrtojnë aktgjykimin për procedurën e ndarë në lëndën “Tanku”, ku ish-ministrja e Punëve të Brendshme u ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Liderët anuluan pjesëmarrjen në samit, hotelet zvicerane do të kenë dyfish më pak fitime në Davos

Lajm - parë: 21 orë

Për shkak të vendimit të disa udhëheqësve botërorë që të mos marrin pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, hotelet do të kenë fitime dyfish më pak për shkak të anulimit të dhomave.

Kënga e Era Istrefit, e xhiruar në Kishë Ortodokse serbe dhe reagimi i Ivica Daçiqit

Lajm - parë: 21 orë

Edhe veprimet e artistëve, ishin përdorur për konsume politike nga ana e serbëve, lidhur me Kishën Ortodokse, në qendër të Prishtinës. Vite më parë, artistja kosovare, Era Istrefi, kishte xhiruar ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Shala: Taksa s’i prishë raportet e Kosovës me Amerikën

Lajm - parë: 21 orë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Nisma, Haxhi Shala, e ka quajtur taksën 100% ndaj produkteve serbe si temë të konsumuar. Ai ka thënë se kjo taksë nuk mund të ndikojnë në prishjen e raporteve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Para këmbimit të territoreve duhet zgjidhur “disa çështje më të thjeshta”

Lajm - parë: 21 orë

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq iu ka përgjigjur presidentit të Kosovës Hashim Thaçi i cili dje kishte thënë se këmbimi i territoreve ndërmjet dy vendeve është zgjidhje më e mirë për përparim ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Halil Kastrati në konak të Taravarit

Lajm - parë: 21 orë

“Një takim vëllazëror për një bashkpunim të ardhshëm të përbashkët.”, ka shkruar kryetari i Gostivarit, Arben Taravari në një takim që ka pasur me hoxhën dhe bamirësin Halil Krasniqi.

17 artikuj të ndërlidhur »

Vret qenin, arrestohet serbi

Lajm - parë: 21 orë

Është arrestuar një i dyshuar serb për shkak se kishte shtënë me armë dhe e kishte vrarë një qen endacak. “Nga i dyshuari është konfiskuar një pushkë e gjuetisë e markës Zastava 8X57mm.

2 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdojnë martesat ndërmjet shqiptareve dhe serbëve, shikoni ku është mësiti

Lajm - parë: 21 orë

Nuk janë të pakta rastet e shqiptareve që për martesë zgjedhin burra serb. Madje, tash kjo po bëhet përmes agjencive që aktivitetin e tyre e publikojnë edhe nëpër rrjete sociale.

4 artikuj të ndërlidhur »

Shovinizmi statistikor në Maqedoni

Lajm - parë: 21 orë

NGA: PROF. DR. ABDULLA MEHMETI Një shoviniste me emrin Tanja Karakamisheva, profesoreshë e së drejtës kushtetuese dhe sistemeve politike në Universitetin e Shkupit dhe funksionare e lartë e partisë ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Serena Williams e pandalshme, eliminon numrin 1 në botë

Lajm - parë: 21 orë

Serena Williams ka siguruar një biletë për në çerekfinalet e grand slam të Australian Open pas fitores 2-1 (6-1, 4-6, 6-4) në raundin e katërt ndaj Simona Halep, numrit 1 në botë për femra.

11 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Presidenti Rugova ishte njeri i dialogut dhe angazhimeve unifikuese

Lajm - parë: 21 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka bërë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova në 13 vjetorin e vdekjes. Presidenti Thaçi ka thënë se ish-presidenti Rugova ka qenë një prej arkitektëve ...

136 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi dhe komandanti i KFOR-it flasin për situatën politike dhe të sigurisë në Kosovë

Lajm - parë: 21 orë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka takuar sot komandantin e KFOR-it, Lorenzo D’Addario, me të cilën ka biseduar për situatën politike dhe të sigurisë në Kosovë.

8 artikuj të ndërlidhur »

Soni sapo i la nën hije koleget, tregon barkun seksi me këtë bluzë të shkurtër

Lajm - parë: 21 orë

Soni Malaj po vjen çdo herë e më seksi. Këngëtarja Soni Malaj po i lë nën hije koleget këngëtare dhe kjo pasi posedon linja trupore për të cilat kujdeset mjaft shumë, shkruan lajmi.net.

11 artikuj të ndërlidhur »

Pacers dominojnë Hornets, Clippers në zonën play off, Rose nderon Timberwolves

Lajm - parë: 21 orë

U luajtën vetëm tre takime në NBA, ku munguan skuadrat e mëdha, kryesuese në konferencat respektive, por sigurisht jo spektakli mbi parket. Indiana Pacers dominuan përballjen e Lindjes me Charlotte ...

8 artikuj të ndërlidhur »