TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Çavusoglu: Zona e sigurisë e rëndësishme në luftën kundër terrorit

Lajm - parë: 4 orë

Ministri i jashtëm i Turqisë Mevlüt Çavuşoğlu tha se zona e sigurisë në Siri është e rëndësishme për stabilitetin, kthimin e sirianëve dhe luftën kundër terrorit dhe se vendi i tij do të vazhdojë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Nuk ka marrëveshje të nënshkruar, do ta takoj Ekipin negociator

Lajm - parë: 5 orë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një përgjigje për Radion Evropa e Lirë ka deklaruar se nuk ekziston asnjë marrëveshje e nënshkruar me Serbinë, siç përflitet në deklaratat e disa politikanëve në ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Rënie e ndjeshme e eksporteve të armëve në Gjermani

Lajm - parë: 5 orë

Eksportet gjermane të armëve ranë me pothuajse një të katërtën në 2018 krahasuar me vitin e kaluar, sipas një deklarate nga Ministria e Ekonomisë, e cila iu përgjigj kërkesës së një ligjvënësi.

12 artikuj të ndërlidhur »

Atomi kuqezi

Lajm - parë: 5 orë

Talenti i skuadrës së futbollit Vardar nga Shkupi, Atom Fazliu, është ftuar nga Kombëtarja U-19 e Shqipërisë, shkruan gazeta Lajm. Ka qenë seleksionuesi Nevil Dede që i ka bërë ftesë sulmuesit nga ...

Bujar Osmani e nisi, gjithë dokumentet e SÇE-së edhe në gjuhën shqipe (DOKUMENT)

Lajm - parë: 5 orë

Zv/kryeministri, Bujar Osmani nisi me implementimin e gjuhës shqipe në SÇE. Ai në profilin e tij në Facebook, ka publikuar edhe një dokument ku shihet dy gjuhësia, me këtë tregon se zyrtarisht gjuha ...

54 artikuj të ndërlidhur »

Google vendos masa të ashpra për aplikacionet që përdorin SMS dhe regjistrin e telefonatave

Lajm - parë: 5 orë

Google thotë se vetëm “një aplikacion i cili është përzgjedhur si i preferuar nga përdoruesit për të kryer thirrje dhe dërguar mesazhe duhet të ketë akses në SMS dhe regjistrin e thirrjeve.

12 artikuj të ndërlidhur »

“Putini në Beograd vjen për ta forcuar Serbinë”

Lajm - parë: 5 orë

Milazim Krasniqi, profesor në Universitetin e Prishtinës, autor dhe gazetar, në një postim në rrjetin social Facebook, shkruan se presidenti rus Vladimir Putini në Beograd vjen për të forcuar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Profesoresha Gjyla Çeliku thumbon Grubin, shko e rregullo…

Lajm - parë: 5 orë

“…nëse je aq patriot shko rregullo statusin e ish ushtarëve të UÇK-së, unë i kam me emra dhe mbiemra që ju ndihmoj dhe mundem të të udhëzoj, por i kemi edhe nëpër media duke kërkuar ndihma për ...

Acarohet keq Genc Prelvukaj

Lajm - parë: 5 orë

Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi po i kalojnë pushimet në Tajlandë. Këngëtarët Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi kanë zgjedhur Tajlandën për të pushuar dhe nga atje me fansat po ndajnë fotografi të ndryshme, ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Remenski: LSDM-ja akoma nuk ka biseduar për kandidatin presidencial (video)

Lajm - parë: 5 orë

Koalicioni qeveritarë LSDM-BDI akoma është në fazën e konsultimeve dhe analizave lidhur me atë se si do të del në zgjedhjet e ardhshme presidenciale. Ndërsa në LSDM akoma nuk është hapur as tema e ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Majlinda dhe Majku model i fjalës: Herë po du e herë spo du

Lajm - parë: 5 orë

Një nga temat më të diskutuara gjatë këtyre viteve, padiskutim që ka qenë relacioni ndërmjet reperit Majk, dhe ish të dashurës së tij, Majlindës. Ndonëse lidhja e tyre përfundoi më shpejt se që ...

Gruaja e Lumi B rrëfen si funksionon një çift i martuar

Lajm - parë: 5 orë

Bashkëshortja e Lumi B, Miranda, ka rrëfyer se si funksionon një çift i martuar dhe në këtë postim dikush mund ta gjejë veten. Miranda Mehmeti Berisha dhe bashkëshorti i saj Lumi B njihen si një çift ...

4 artikuj të ndërlidhur »

TS: BDI e merr prap Dibrën, Hekuran Duka ud kryetarë

Lajm - parë: 6 orë

BDI e merr sërish Dibrën, mëson TS. Këshilltarët e BDI-së kanë arritur marrëveshje me shumicën e këshilltarëve ku kanë rrëzuar ud Eugjen Camin. Në vend të Camit vjen Hekuran Duka si kryetarë i ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Lavdi dëshmorëve të kombit: Ata u bënë luleborat e lirisë shqiptare!

Lajm - parë: 6 orë

Nuk ka detyrë më të rëndë se të flasësh për ata që jetën e tyre e shkruan me gjakun e tyre dhe që sot na flasin me mungesën e tyre. Sepse nuk ka fjalë dhe varg që i nderon më shumë ata se vet vepra e ...

Alban Skënderaj sjell një fotografi të zakonshme me Miriamin, i jep një kuptim ndryshe sfidës së re të Instagramit

Lajm - parë: 6 orë

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë një prej çifteve më të pëlqyer të skenës. Ata janë mjaft të ndjekur në rrjetet sociale, përmes së cilave shpesh ndajnë me ndjekësit fotografi të ndryshme nga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Prodhimi global i kafesë nën kërcënim

Lajm - parë: 6 orë

Sipas një vlerësimi bimët e kafesë janë në rrezik. 60% e 124 specieve të bimës së kafesë në botë janë në prag të zhdukjes. Më shumë se 100 lloje të bimës së kafesë rriten natyrshëm në pyje, duke ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen çlirimtare

Lajm - parë: 6 orë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi në 37 vjetorin e vrasjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës tha se Si veprimtarë të një ideali dhe përpjekjeve të pareshtura për liri, ata dhanë kontribut të ...

41 artikuj të ndërlidhur »

2po2 sjellë këngën “Ka po shkojmë”

Lajm - parë: 6 orë

Rep-artisti i njohur shqiptar, 2po2 ka paralajmëruar projektin më të ri muzikor, njëkohësisht edhe të parin për vitin 2019. Kënga do të mbajë emrin “Ka po shkojmë” dhe pritet të publikohet më 18 ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Paralajmërimi i ekspertëve: Prindër, mos e fusni biberonin në mjaltë!

Lajm - parë: 6 orë

FDA-ja paralajmëron në cilën moshë te vogëlushët ekziston rreziku nga butolizmi i shkaktuar me përdorimin e mjaltit Drejtoria Amerikane e Ushqimit dhe e Barnave FDA ka paralajmëruar prindërit që ...

3 artikuj të ndërlidhur »

25 vite që nga aktakuza e Paula Jones ndaj Bill Clinton

Lajm - parë: 6 orë

Sot bëhen 25 vite që nga ngritja e aktakuzës ndaj ish- presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, i cili ishte akuzuar për ngacmime seksuale.

2 artikuj të ndërlidhur »