TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Aliu shënoi dopietë, Genc Kalemler në krye të tabelës

Lajm - 22.09.2018

Genc Kalemler ka shënuar fitore ndaj Korabit me rezultat 3-1, ndërsa hero i takimi ka qenë sulmuesi Emir Aliu, i cili shënoi dy gola. Me këtë fitore skuadra nga Gostivari tubon 10 pikë, duke ndarë ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Trajneri Menga debuton me fitore, Gostivari feston në Strugë

Lajm - 22.09.2018

Në debutimin e tij të parë në pankinën e Gostivarit, trajneri Erxhan Menga e nis me fitore. Futbollistët e Gostivarit kanë festuar në Strugë duke mposhtur Struga Trim Lum me rezultat 4-1, në derbin e ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Menga flet pas debutimit me fitore në Strugë, ja çka thotë për futbollistët e tij

Lajm - 22.09.2018

Pas fitores së parë në debutimin e tij me Gostivarin, trajneri Erxhan Menga u shpreh i kënaqur me rezultatin dhe angazhimin në përballjen ndaj Struga Trim Lum, si mysafirë (rezultati 1-4), në kuadrin ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Tetova po boshatiset, të rinjtë drejt gurbetit, çfarë po ndodhë?!

Lajm - 22.09.2018

Nga Altrim Mamuti/ Rrugë të boshatisuara dhe me gropa , pleq të sëmurë pa përkujdesjen e fëmijëve të tyre , pasi që u kanë ikur në gurbet për një jetë më të mirë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Mjekët shqiptar i thonë PO NATOsë dhe Evropës

Lajm - 22.09.2018

Shtabi për referendum i Bashkimit Demokratik për Integrim në bashkëpunim me Shoqatën e Mjekëve Shqiptarë në Maqedoni dhe Dhomën e Mjekëve të Maqedonisë në Tetovë mbajtën një panel debativ me temë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata merr një vendim për vrasjen e Almirit 4-vjeçar

Lajm - 22.09.2018

Në korrik të vitit 2016-të, vogëlushi nga Kumanova Almiri, u shkel me makinë nga Iliqi, pasi që paraprakisht babai i vogëlushit dhe ai kishin pasur një zënkë banale në ambulancë.

7 artikuj të ndërlidhur »

Pagat e shtatorit më të larta për të punësuarit në shkolla, çerdhe dhe spitale (VIDEO)

Lajm - 22.09.2018

Mësimdhënësit, të punësuarit në çerdhe dhe ata në sektorin e shëndetësisë duke filluar nga paga e shtatorit që merret në tetor do të kenë rritje të tyre për 5 për qind.

8 artikuj të ndërlidhur »

PDSH sot mban tubim në Tetovë me moton ”Një hap para PËR NATO dhe BE ”

Lajm - 22.09.2018

SOT (22, Shtator, 2018), me moton “Një hap para PËR NATO dhe BE ”, PDSH do të mbajë tubim në komunën e Tetovës. Në tubim merr pjesë edhe Kryetari i PDSH-së, z.Menduh Thaçi.

5 artikuj të ndërlidhur »

Aksion i përforcuar kontrollues për zbulimin e vozitësve që drejtojnë me automjet nën ndikimin e alkoolit në Shkup

Lajm - 22.09.2018

Reparti për siguri të komunikacionit rrugor pranë Sektorit për punë të brendshme Shkup mbrëmë nga ora 23:00 deri në ora 5:00 zbatoi aksion të përforcuar kontrolluese për zbulimin e vozitësve që ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Drejtori i policisë sekrete. Ky është plani për dështimin e referendum

Lajm - 22.09.2018

Një javë para mbajtjes së referendumit, drejtori i policisë sekrete (DSK) Goran Nikollovsaki në Studion e hapur 1 deklaroi se nuk ekziston kërcënim i hapur mbi sigurinë e Republikës së Maqedonisë.

52 artikuj të ndërlidhur »

Me anëtarësim në BE dhe në NATO, Maqedonia do të hyjë në ekonominë më të madhe botërore

Lajm - 22.09.2018

Me anëtarësimin në Bashkimin Evropian dhe në NATO, për kompanitë vendore hapet tregu prej 500 milionë konsumatorë, Maqedonia do të hyjë në ekonominë më të madhe botërore, e cila merr pjesë me 23.8 ...

11 artikuj të ndërlidhur »

APEL: Zonja e vetme ka nevojë për ndihmë! (Video)

Lajm - 22.09.2018

Femrat Shqiptare Kudo Që Janë morën rastin e një nëne për t’i blerë një banesë dhe për t’u siguruar një ardhmëri 4 fëmijëve të lënë në rrugë. Përfaqësuesja e Femrave Shqiptare Kudo në botë Gjyla ...

Presidenti Francez bën thirje për ta mbështetur referendumin në Maqedoni (VIDEO)

Lajm - 22.09.2018

Presidenti francez Emanuel Macron ka dërguar një mesazh me video këtë mëngjes, drejtuar qytetarëve të Maqedonisë, ku është përqendruar kryesisht në thirrjen për ta mbështetur referendumin për ...

52 artikuj të ndërlidhur »

Portali maqedonas me “fake news” se kosovarët po pajisen me dokumente për të votuar në referendum, ja kush shkruan?

Lajm - 22.09.2018

Portali “Kurir” ka publikuar një lajm me një një foto kryesisht me fëmijë në oborrin e Qeverisë duke theksuar se janë mbi 100 shqiptarë nga Kosova që kanë ardhur për tu pajisur me shtetësi.

4 artikuj të ndërlidhur »

Për dy muaj fiton 10 mijë dollarë, kjo është puna me e mirë në botë

Lajm - 22.09.2018

Mund të konsiderohet puna më e mirë në botë. Bëhet fjalë për të bërë ski për dy muaj në tre kontinente, kundrejt shumës prej 10 mijë dollarë. Kjo punë ofrohet nga ski.com dhe kandidati do të bëjë një ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Vikend me mot të ngrohtë

Lajm - 22.09.2018

Sot dhe nesër mbi vendin tonë situata meteorologjike vazhdon të mbetet e pandryshuar. Gjatë ditës parashihet të ketë vranësira, më të theksuara në pjesën e dytë të ditës, por nuk parashikohen reshje ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Fazliu: Këto janë momente historike që një gjenerate i vjen njëherë në jetë (VIDEO)

Lajm - 21.09.2018

Sot PDSH zhvilloi tubim në Saraj për referendumin që do të mbahet më 30 shtatorë, ku fjalim mbajti edhe Bekim Fazliu ku bëri thirje te shqiptarët që të dalin masovikisht të votojnë PRO referendumit.

Shpresat e Maqedonisë që udhëhiqen nga seleksionuesi, Nexhat Shabani dy herë mposhtën Shqipërinë

Lajm - 21.09.2018

Reprezentacioni U15 i Maqedonisë në futboll me rezultat minimal 1-0 e ka mposhtur Shqipërinë në një ndeshje miqësore që është zhvilluar në QRS “Biljanini Izvori” në Ohër.

2 artikuj të ndërlidhur »

Mickoski: Politikanët duhet t`i udhëheqin qytetarët në mënyrë parimore

Lajm - 21.09.2018

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski dhe nënkryetari i saj Vllado Misajlloski sot realizuan takim me qytetarët dhe anëtarët e Komitetit komunal të VMRO-DPMNE-së në Gjorçe Petrov.

25 artikuj të ndërlidhur »