TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Masakër? Tradita 300-vjeçare në Spanjë: Kalorësit kërcejnë zjarrin për të larë mëkatet

Lajm - parë: 4 orë

Bëhet fjalë për një traditë 300 vjeçare sipas së cilës, kërcimi me kalë mbi zjarr mbron nga shpirtrat dhe sëmundjet e liga, – shkruan AA. Kjo ngjarje në fshatin e vogël San Bartolome de Pinares, që ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Pas Kosovës, Han sot do të vizitojë edhe Shqipërinë

Lajm - parë: 4 orë

Ishte njoftuar paraprakisht se Komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn do të vizitonte Kosovën këtë të enjte, por tashmë është zyrtarizuar edhe një ndalesë e tij në Tiranë.

82 artikuj të ndërlidhur »

Arsyet që shtëpia kushton 1 euro në qytezën italiane

Lajm - parë: 4 orë

Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti siçilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër, me pamje mahnitëse nga Mesdheu.

7 artikuj të ndërlidhur »

Çavusoglu: Maqedonia në NATO pa vonesa të mëtejshme

Lajm - parë: 4 orë

Ministri i Punëve të Jshtme në Turqi, Mevlut Çavusoglu ka realizur një takim me homologun e tij të Maqedonisë Nikolla Dimitrov, i cili gjendet për një vizitë pune në Ankara.

31 artikuj të ndërlidhur »

Prodi: Maqedonia të vazhdoj rrugën e integrimeve euroatlantike

Lajm - parë: 4 orë

Kreu i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi kishte takim me Romano Prodin, i cili aktualisht është profesor universitar ndërsa paraprakisht dy herë ka qenë kryeministër i Italisë si ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Jelekët e verdhë lëkundën ekonominë dhe turizmin e Francës

Lajm - parë: 4 orë

Sipas një raporti të publikuar nga Instituti Kombëtar i Statistikave dhe Studimeve Ekonomike (INSEE), norma e rritjes e Francës, ekonomisë së dytë më të madhe në Evropë, në tremujorin e fundit të ...

Presidenti i Rusisë arrin në Serbi

Lajm - parë: 4 orë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka arritur në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit ku është pritur nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Tre aeroplanë “MIG” të Serbisë e kanë përcjellë ...

116 artikuj të ndërlidhur »

Agjencia e Sigurimit SGS fitoi tender të ri prej 113 mijë euro

Lajm - parë: 4 orë

Agjencia e Sigurimit “Secuerity Group Services” (SGS) e cila lidhet me ish-drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK), Sasho Mijallkov ka fituar tender të ri me vlerë prej 113 mijë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Adelina del me djalin në borë, kaq me stil e ka veshur atë

Lajm - parë: 4 orë

Adelina Tahiri është një ndër këngëtaret më të përfolura shqiptare për momentin. Sidomos gjatë këtyre viteve kur ajo pranoi lidhjen me avokatin maqedonas 50 vjeçar, e me të cilin ka tani një djalë, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Ky person i dashur iu nda sot nga jeta Gold Ag

Lajm - parë: 4 orë

Reperi i njohur Gold Ag ka bërë të ditur se ka ndërruar jetë një nga personat e dashur për të. Me një sërë kolazhi të fotografive, ai njoftoi nëpërmjet rrjeteve sociale se bëhet fjalë për vdekjen e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Mozzik bëhet djalë i mbarë dhe i përgatit drekën gruas

Lajm - parë: 4 orë

Raportet jo fort të mira mes reperëve po vazhdojnë, por Mozzik tashmë ka zgjedhur të rri në paqe dhe po shijon çdo moment me familjen e tij. Reperi Mozzik dikur ka qenë i përfshirë në disa ‘sherre’ ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Poni humb një person të dashur: Të premtova se do këndojë në dasmën tënde

Lajm - parë: 4 orë

Poni ka njoftuar për vdekjen e një personi shumë të dashur për të që ndërroi jetë në moshë shumë të re. Këngëtarja Poni mëngjesin e sotëm e ka ndarë një lajm të hidhur me ndjekësit e saj në ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Janushev thirrje Zaevit për zgjedhje të parakohshme parlamentare

Lajm - parë: 5 orë

VMRO-DPMNE-ja i bëri thirrje kryeministrit Zoran Zaev që t’i shpall zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat kjo parti i sheh si zgjidhje e vetme për daljen e vendit nga kriza politike.

43 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: VMRO-ja e ka pranuar emrin, po kundërshton vetëm Ligjin për gjuhën shqipe (VIDEO)

Lajm - parë: 5 orë

Zëvendës kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani e ka quajtur jo serioz qëndrimin kundërshtues të VMRO-DPMNE-së për Ligjin e Gjuhëve, raporton Gazeta Lajm.

50 artikuj të ndërlidhur »

Sa ia pa hajrin serialit “Çka ka shpia”, Gresa Pallaska?

Lajm - parë: 5 orë

Është një nga ato aktoret që zëri i saj është dëgjuar edhe jashtë kornizave kombëtare. Rolet e Gresa Pallaskës po vazhdojnë të mbeten të pazëvendësuara si në film, teatër, e sidomos në ekranet ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Loredana vetëm pak kohë pas lindjes i rikthehet formave perfekte

Lajm - parë: 5 orë

Çifti i njohur, Mozik dhe Loredana në muajin dhjetor janë bërë prind për herë të parë të një vajze, të cilën e pagëzuan me emrin, Hana. Loredana preferoi që shtatzaninë e saj ta mbajë sa më larg ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Delegacionet e Maqedonisë dhe Bullgarisë u takuan për ta intensifikuar bashkëpunimi ekonomik

Lajm - parë: 5 orë

Në prag të mbajtjes së forumit të parë të biznesit maqedonaso-bullgar “Maqedoni-Bullgari 2019”, në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë u mbajt një takim bilateral në mes zëvendëskryetarit të Qeveris ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Shekerinska: Marrëveshja e Prespës i ulë rreziqet e vendit dhe rajonit

Lajm - parë: 5 orë

Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska sot zhvilloi takim me delegacionin e Drejtorisë Evropiane për Aktivitetete të Jashtme të kryesuar nga drejtori për menaxhmentin e krizës, Gabor Inkllodi.

4 artikuj të ndërlidhur »

Struga Trim Lum filloi me përgatitje, atmosfera fantastike

Lajm - parë: 5 orë

Ashtu sic ishte e planifikuar, ekipi i Struga Ttrim Lum ka filluar me përgatitje. Tubimi i parë ishte caktuar në QRS “Biljanini Izvori” në Ohër. Ohri do të jetë bazë e kampionit vjeshtor në Ligën e ...

4 artikuj të ndërlidhur »

MPJ me shkresë deri te Greqia: Termi “maqedonas” nuk ka të bëjë me përkatësinë etnike

Lajm - parë: 5 orë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë ka dërguar shkresë prej gjashtë faqeve deri te Qeveria e Greqisë në të cilën zyrtarisht e informon se janë plotësuar të gjitha obligimet nga Marrëveshja e ...

3 artikuj të ndërlidhur »