TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Zekiri e pyet mulla Sulën si kaloi në inaugurimin e presidentit Erdogan, por edhe diçka tjetër?

Lajm - 17.07.2018

Sulejman Rexhepi harroi te na tregoj si ka kaluar ne inaugurimin e presidentit te Turqise Rexhep Taip Erdogan? Eshte mire te na tregoj edhe si ka kaluar ne takimin me drejtorin e Fondit Pensional? ...

A do të ketë dëmshpërblimi për sopotasit?!

Lajm - 17.07.2018

“Aspak nuk shpresoj në përgjigje pozitive, por shpresoj që të na suprimojnë dhe të na japin përgjigje”, kështu deklarohet për Portalb.mk, avokati Vullnet Paçuku, i cili e ka dorëzuar kërkesën deri te ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Kompani turke do të investojë te KB Shkupi

Lajm - 17.07.2018

Pas përfundimit të suksesshëm në sezonin debutues në Ligën e parë të basketbollit vendor, klubi i basketbollit për meshkuj Shkupi në sezonin e ri do të hyjë me ambicie të mëdha.

Usain Bolt realizon ëndrrën, kontratë me klubin profesionist australian

Lajm - 17.07.2018

Ish-atleti xhamajkan usain bolt vazhdon të ndjekë ëndrrën e tij për të luajtur si futbollist profesionist dhe është pranë nënshkrimit të një marrëveshje më skuadrën e Central Coast Mariners, e cila ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Në shtëpinë e tij në Kërçovë gjendet i vdekur një burrë 51 vjeçar

Lajm - 17.07.2018

Një burrë i moshës 51 vjeçare dje është gjendur i vdekur në shtëpinë e tij, transmeton Almakos. Sipas informacioneve të MPB-së, dje në ora 22 është lajmëruar se në Kërçovë në rrugën 15 nëntori në ...

A është klub futbolli, apo bankë? Barcelona njoftoi të ardhura rekord si klub

Lajm - 17.07.2018

Barcelona njoftoi të ardhura rekord si klub, me bordin e drejtorëve që mbyllën llogaritë korresponduese të sezonit 2017-2018 në kuotën e 914 milionë eurove.

5 artikuj të ndërlidhur »

Hahn në Shkup: Të rinjtë të votojnë në referendum që të mos u ndodh Brexit-i

Lajm - 17.07.2018

Eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, Johannes Hahn, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni pas takimit me kryeministrin e vendit, Zoran Zaev, porositi se “të rinjtë në Maqedoni ...

28 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Aksidenti i tmerrshëm vdesin babë e bijë, fëmija tjetër në gjendje të rendë

Lajm - 17.07.2018

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë ditës ë djeshme në Gjermani, në afërsi të Dunningenit, ku një 26 vjeçar nga Kosova dhe vajza e tij 4 vjeçare kanë mbetur të vdekur, ndërsa vajza tjetër është ...

42 artikuj të ndërlidhur »

Joshua në Amerikë, kërkon takim me Wilderin

Lajm - 17.07.2018

Anthony Joshua do të udhëtojë në Amerikë dhe është shprehur se dëshiron të zhvillojë një takim “ballë për ballë” me Deontay Wilder, në mënyrë që të sqarojnë të ardhmen në lidhje me një përballje në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Velinov në vend se te Renova përfundoi te Trepça ‘89

Lajm - 17.07.2018

Sulmuesi Stojanco Velinov në vend se te Renova ka përfunduar te Trepca 89. 28 vjecari ka pranuar ofertën e skuadrës kosovare. “Sfida ime e radhës në karrierë është Trepca 89.

Zaev: Rusia duhet ta dijë se Maqedonia nuk ka alternativë tjetër përveç NATO-s dhe BE-së

Lajm - 17.07.2018

“Federata e Rusisë duhet që ta dijë se për Maqedoninë nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit të plotë në NATO dhe BE”, deklaroi kryeministri, Zoran Zaev, në konferencën e sotme të përbashkët ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Mustafo Nano: Kosovarët kanë gjak serbi

Lajm - 17.07.2018

Analisti i njohur, Mustafa Nano, tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beograd.

8 artikuj të ndërlidhur »

Miliarderi rus demanton se është përzier në protestat e dhunshme në Maqedoni, paralajmëron padi

Lajm - 17.07.2018

Nëpërmjet kumtesës, grupi i kompanive të miliarderit rus, Ivan Savidi, i demanton shkrimet në media, i hedh poshtë të gjitha të thënat se është i përzier në protestat në Maqedoni dhe paralajmëron ...

7 artikuj të ndërlidhur »

“Më në fund i lirë”, Ismail Morina jep lajmin e madh për shqiptarët

Lajm - 17.07.2018

Pas “shiponjave” të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit në Botërorin e Rusisë, një “dron” nis të fluturojë i lirë nga Italia. Jo për t’u ringritur sërish në mes të Beogradit, si afër fundit të ...

Struga Trim Lum nënshkruan me sulmuesin e Renovës

Lajm - 17.07.2018

Struga Trim Lum vazhdon me përforcime në këtë afat kalimtar veror. Ata së fundmi në radhët e tyre sollën një emër të ri-sulmuesin Dejan Cvetanovski (28 vjec).

2 artikuj të ndërlidhur »

17 vjeçarja nga Zhelina e e le fëmiun e porsalindur në Manastir, ja çka thotë Policia

Lajm - 17.07.2018

Sektori për punë të brendshme Tetovë, me koordinim të ndërsjellë, me Sektorin për punë të brendshme Manastir, kanë kryer zbardhjen e plotë të rastit, lidhur me fëmijën e porsalindur, i cili në datë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Han: Shfrytëzone këtë mundësi, dyert e BE-së janë hapur

Lajm - 17.07.2018

Dyert e BE-së janë të hapur, ju mbetet ta shfrytëzoni këtë mundësi, ka thënë sot komisari Johanes Han. “I inkurajoj qytetarët që të shfrytëzojnë mundësinë dhe të marrin pjesë në referendumin, ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Besmir Bojku nuk udhëtoi në Uels, shkaku i lëndimit

Lajm - 17.07.2018

Shkëndija të martën në Oswestry të Uellsit kërkon konfirmimin e kalimit në raundin e dytë të eliminatoreve të Champions League, kur bart epërsi 5:0 në transfertën 12-të herë kampionët e Uellsit.

Osmani dhe Alimi shpresojnë në fitore të re edhe në Uels (Video)

Lajm - 17.07.2018

Trajneri Osmani dhe kapiteni Alimi besojnë në tjetër fitore të kuqezinjëve të martën në transfertën The New Saints. Fitorja 5:0 në ndeshjen e parë të eliminatoreve të Champions League e bën ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Politikani serb tregon skenarin për trazira në Kosovë, ja si do të vritej polici që faji t’u mbetej shqiptarëve

Lajm - 17.07.2018

Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd është mbajt konferenca për media e organizuar nga Nikola Sandulovuc, kryetar i Partisë Republikane të Serbisë, ku morën pjesë dëshmitarë kyç të cilët tregojnë për ...

7 artikuj të ndërlidhur »