TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Zvicër: Arrestohen dy shqiptarë, pasi rrahën dy policë

Lajm - parë: 5 orë

Rreth orës 21.15, te shtunen mbrena qendra e thirrjeve emergjente kantonale në Aarau ka pranuar një alarm, sipas të cilit në Buchs është shkaktuar një mosmarrëveshje për një veturë të parkuar ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Policia tregon identitetin e shqiptarit që u gjuajt në Shkup me 30 plumba, ja kush është

Lajm - parë: 5 orë

Polica ka dalë me njoftim zyrtar lidhur me incidentin e mbrëmshëm, kur në Hasanbeg të Shkupit është sulmuar një veturë Mercedes me 30 plumba. Sipas policisë, i plagosur në këtë rast ka mbetur një 22 ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Një Jaltë e re për Ballkanin

Lajm - parë: 6 orë

Prof.Dr. Mehdi HYSENI Ndarja e Veriut të Kosovës nuk ka “brirë”. Këtë e dëshmon edhe status quo-ja 8-vjeçare e këtij problemi. Kjo gjendje e pandryshueshme i konvenon vetëm Serbisë dhe strukturave ...

Jakupi i kënaqur me suksesin e karateistëve të tij

Lajm - parë: 6 orë

Gjatë fundjavës, klubi i karatesë “Asiart” nga Gostivari, me shtatë garues, mori pjesë në turneun ndërkombëtar “Kupa e artë Tetovë 2018”, që u mbajtë nën patronatin e K.K. “Shkëndija”.

Një shqiptar sulmon shtabin e LSDM-së në Lagjen e Trimave, publikohet fotografia dhe emri i tij (Foto)

Lajm - parë: 6 orë

Mbrëmë është thyer shtabi i LSDM-së në Lagjen e Trimave në Kumanovë. Ende nuk ka informacion zyrtar se kur ka ndodhur saktë sulmi, mirëpo aktivistë të LSDM-së kanë filluar në rrjetet sociale të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Presidentja kroate ka një mesazh edhe për shqiptarët e Maqedonisë: Jemi me ju! (Video)

Lajm - parë: 6 orë

Përveç sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, video mesazh mbështetës për referendumin e 30 shtatorit ka dërguar edhe presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq.

73 artikuj të ndërlidhur »

Përleshje masive ndërmjet serbëve dhe rusëve në derbin Partizani – Zvezda

Lajm - parë: 6 orë

Ka plasur sherri mes vëllezërve sllav në derbin futbollistik mes Partizanit dhe Zvezdës, që u zhvillua dje në Beograd. Disa tifozë rusë shkuan afër tribunës së tifozëve të Zvezdës, dhe me pas filloi ...

Gjykatësi që ka marrë urdhra politike, 3 vjet e gjysmë e mban peng ankesën e Naser Eshtrefit

Lajm - parë: 7 orë

Gjykata Supreme e Maqedonisë vazhdon të mos e marrë parasysh, ankesën për lëndën e Naser Eshtrefit, të dënuarit për vrasjen e maturantit Angell Petkovski në maj të vitit 2014-të në lagjen “Gjorçe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Osmani:Ja pse nuk shkëlqyem në Kratovë (Video)

Lajm - parë: 7 orë

Triumfi 2:1 në fushë të Sileksit në kuadër të xhiros së gjashtë në LPFM me gol të shënuar në kohën shtesë vlerësohet me nota pozitive nga trajneri Osmani që sërish potencon se skuadra mundet edhe më ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Shkup, 36 aksidente gjatë fundjavës, 19 persona të lënduar

Lajm - parë: 7 orë

Shoferi i një motoçiklete dhe një bashkudhëtar në automobil janë lënduar rëndë, ndërsa 17 persona tjerë kanë marrë lëndime të lehta, në 36 aksidente trafiku që kanë ndodhur këtë fundjavë në rajonin e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kris kallashi në Hasanbeg, plagosen dy persona

Lajm - parë: 8 orë

Dy persona kanë marrë lëndime të lehta në Hasanbeg të Shkupit, pasi drejt makinës së tyre janë gjuajtur 30 plumba nga një pushkë gjysmë automatike “kallashnikov”.

15 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari që më shumë e don vendlindjen se Gjermaninë (Video)

Lajm - parë: 8 orë

Çdo mëngjes Selmani vesh bluzën e bardhë dhe nis shërbimin mjekësor pranë Spitalin të Bulqizës. 19-vjeçari nuk e ka përfunduar ende gjimnazin por kjo nuk e ka penguar atë që të ndjek ëndrrën e tij ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rasti “Lagjja e trimave” në Gjykatën e Apelit, caktohet edhe gjykatësja e lëndës

Lajm - parë: 8 orë

Gjykata e Apelit e Shkupit më 12 shtator ka nisur zyrtarisht procedurën e apelimit të vendimit për rastin Lagjja e Trimave. Megjithatë, data e seancës gjyqësore nuk është caktuar.

9 artikuj të ndërlidhur »

Zaevi nga Strumica: Kjo është koha e vendimeve historike

Lajm - parë: 8 orë

Kjo kohë është kohë e momentit historik dhe na duhet vendosmëri, na duhet kalkulim, duhet të ketë qëndrim të ndërtuar, sepse në këtë kohë merren vendime historike dhe këtë mundësi nuk guxojmë ta ...

3 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/ Pa të brendshme, këngëtarja shqiptare i “vë flakën” Instagramit

Lajm - parë: 8 orë

Anjeza Branka është një prej këngëtareve shqiptare e njohur që në fillimet e saj për format perfekte trupore. Megjithëse ajo është nënë, vazhdon ta ruajë siluetën perfekte.

5 artikuj të ndërlidhur »

Humbi jetën një motoçiklist, një këmbësor lëndohet

Lajm - parë: 8 orë

Një motoçiklist e humbi jetën, ndërsa një këmbësor është lënduar rëndë në një aksident që ndodhi dje pasdite në Ohër. Siç kumtoi MPB, dje në orën 18:30 është denoncuar se në udhëkryqin e rrugës “Abaz ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Punën e sotme mos e ler për nesër

Lajm - parë: 8 orë

Ejup Berisha Marrëveshja e Prespës do të mund ta vë nën hije Marrëveshjen e Ohrit. Kur Shqiptarëve të Maqedonisë ju dha mundësia historike që përmes Marrëveshjes së Ohrit ta bëjnë rregullimin ...

6 gabimet që meshkujt i bëjnë gjatë puthjes, dhe që femrat i urrejnë

Lajm - parë: 8 orë

Meshkuj, është koha që të mësoni diçka të rëndësishme rreth puthjes – që do të ju ndihmojë shumë në takimet tuaja të ardhshme Këto janë 6 gabimet që meshkujt zakonisht i bëjnë gjatë puthjes, të cilat ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Jazexhi godet NATO-n dhe Amerikën: Shqiptarë musliman të Maqedonisë, çohuni kundër referendumit! (Video)

Lajm - parë: 9 orë

Shqiptari kontravers nga Shqipëria Olsi Jazexhiu, me video mesazh ka kërkuar nga shqiptarët e Maqedonisë të mobilizohen kundër refefendumit për ndryshimin e emrit dhe futjes së vendit në NATO, ...

5 artikuj të ndërlidhur »

LAJM I FUNDIT: Të dënuarve për Sopotin u refuzohet dëmshpërblimi /Dokument

Lajm - parë: 9 orë

Siç mëson Alsat M, ish të dënuarit në rastin Sopoti në fundjavë janë njoftuar nga ministria e Drejtësisë me përgjigjen negative të këtij dikasteri ndaj të drejtës së tyre për dëmshpërblim.

21 artikuj të ndërlidhur »