TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Custom Descriptive Essay Writer Service For High-Achievers: Let specialists perform some hard work with you!

Lajm - parë: 6 orë

Custom Descriptive Essay Writer Service For High-Achievers: Let specialists perform some hard work with you! Descriptive essays might be a few of the most difficult essays to publish simply because ...

Lamtumirë Reshat, im vëlla i zemrës!

Lajm - parë: 8 orë

Prof.Dr.Mehdi HYSENI -Kush ishte Reshat Hyseni? – Ai ishte Vëllau im i zemrës dhe i shpiritit, por nga loza e ngushtë familjare, Reshat Hysenin e kisha djalin e madh të xhaxhait tim (të ndjerë) të ...

Del nga spitali polici shqiptar që u lëndua nga Komitët para Parlamentit

Lajm - parë: 8 orë

Polici qe u lendua dite me pare nga protestuesit para Paralamentit, u leshua per kurim shtepiak, shkruan Gazeta Lajm. Me këtë rast, ai është vizituar nga zv/ministri i punëve të brendshme, Agim ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Osmani: Kundërshtar i dëshirueshëm, por jo i dobët (Video)

Lajm - parë: 9 orë

Pasi është mësuar se The New Saints nga Welsi do të jetë rival i Shkëndijës në raundin e parë eliminator të Champions League, kuqezinjtë tashmë kthejnë fokusin ka faza përgatitore për të pritur sa më ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Shkëndija, të mërkurën, udhëton për në Slloveni

Lajm - parë: 9 orë

Pas përgatitjeve të fazës së parë, ekipi i Shkëndijës nesër (e mërkurë) në orët e herëshme të mëngjesit udhëton në Rogashka Sllatina të Sllovenisë, ku krahas seancave stërvitore do të zhvillojë edhe ...

Fitore e papritur e Japonisë

Lajm - parë: 9 orë

Shinji Kakawa i dha avantazhin fillestar Japonisë në minutën e 6-të nga pika e bardhë, por Kolumbia mundi të rikthente ekuilibrat në rezultat në minutën e 39-të, kur Juan Quintero ekzekutoi ...

46 artikuj të ndërlidhur »

Berat Sadik për Lajm TV:Kjo është ëndrra ime fëmijërore (Video)

Lajm - parë: 10 orë

Sulmuesi shkupjan, Berat Sadik është shprehur i kënaqur me paraqitjet e tij te skuadra qipriote Doxa Katokopias FC në Qipro. Ai këtyre ditëve po qëndron në Shkup dhe në një intervistë për emisionin ...

Të dielën zgjedhet kryetari i ri i IGFM-së

Lajm - parë: 10 orë

Të dielën (24.06.2018 ) me fillim në ora 13, Forumi për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut (IGFM Maqedoni) do të mbajë kuvend te parakohshqm pqr zgjedhjen e kryetarit tq ri dhe sekretarit tq Seksionit ...

Neziri: Nuk ishim e as që jemi me ndoj parti, partia jonë është Medvegja, është flamuri kuq e zi

Lajm - parë: 10 orë

Fully, 18 qersho r – Është e pamundur, të përshkruhet atmosfera e këndshme nga koncerti humanitarë i organizuar nga SHH “Medvegja” në Zvicër, një organizim shembullor përplot e përplot me të rinjë e ...

Egjipti kundër Rusisë, a do të jetë dita e Salahut sot?

Lajm - parë: 10 orë

Sulmuesi i Liverpool, Mohamad Salah, do ta fillojë sot si titullar në skuadrën e Hector Cuper, egjipti, e cila do të luajë ndeshjen vitale kundër Rusisë, në orën 20:00.

60 artikuj të ndërlidhur »

Kush do të jetë kapiteni i ardhshëm i Shkëndijës? Ja disa nga kandidatët (foto)

Lajm - parë: 10 orë

Pas largimit nga Shkëndija të kapitenit Ferhan Hasani dhe zëvendëskapitenit, Ardian Cuculli, kuqezinjtë duhet të zgjedhin kapitenin e ri për sezonin e ri.

11 artikuj të ndërlidhur »

Tronditet Arabia Saudite: Merr flakë aeroplani që i çonte në Rostov

Lajm - parë: 11 orë

Momente terrori për skuadrën e Arabisë Saudite, pasi avioni me të cilin po udhëtonin drejt Rostovit ka shfaqur probleme. Njëri nga motorët ka marrë flakë dhe ka krijuar panik te stafi i skuadrës ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Vazhdojnë reagimet: Shqiptari pa flamur është “shqiptar me bateri” (Foto)

Lajm - parë: 11 orë

Nuk ndalen komentet pas takimit me presidentit kosovar, Hashim Thaçi dhe zv/kryeministrit për eurointegrime në qeverinë e Maqedonisë, Bujar Osmani. Edhe pse të dy deklarohen si shqiptarë, në takimin ...

Tronditet kryeqyteti, burri vret gruan dhe bën vetëvrasje, të dy janë shqiptarë

Lajm - parë: 11 orë

Sot rreth orës 12:00 në rrugën “Fitim Duraku”, në Prishtinë si pasojë e gjuajtjes me armë zjarri kanë vdekur dy persona. H.C. mashkull 73 vjeç fillimisht ka shtënë me armë zjarri në drejtim të gruas ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi, në takim me Këshillin e Themeluesve të ASH-së

Lajm - parë: 11 orë

Kryetari i Lëvizjes BESA Afrim Gashi, i shoqëruar nga Sekretari Gjeneral, Skender Rexhepi-Zejdi, i pranuan në takim përfaqësuesit e Këshillit të Themeluesve të ASH-së, me ç’rast u zhvillua një bisedë ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Shteti im, Urime emrin e ri, mos harro se tani e tutje emri im është më i vjetër se i yti

Lajm - parë: 11 orë

Ejup Berisha Maqedonia dhe Greqia e zgjidhën kontestin e disadekadësh rreth emrit të shtetit tone,me këtë rast këta vendit I vunë emër të ri Republika e Maqedonisë së veriut.

Takohen dy “komandanta” shqiptar, pa asnjë simbol shqiptar!

Lajm - parë: 11 orë

Takohen përfaqësuesit “shqiptar” pa asnjë shenjë shqiptare! Komandant Gjarpëri në kuvendim me Komandant “400 mijë euron e bombave”. ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Egjipti me Salahun do të përpiqet t’i vendosë shkopinjtë nën rrota Rusisë

Lajm - parë: 11 orë

Në orën 17:00 në Moskë në stadiumin e Spartakut do të zhvillohet një sfidë me të vërtetë zjarri mes Polonisë dhe Senegalit, një përballje direkte për vendin e dytë në grup ose për ndoshta edhe më ...

45 artikuj të ndërlidhur »

Eksplodim në Shkup

Lajm - parë: 11 orë

Në ballkonin e shtëpisë së 25 vjeçarit me iniciale J.Ç. në rrugën “Kole Kaninski”, një person i panjohur ka hedhur mjet të panjohur shpërthyes e cila ka eksploduar.

Tyson Fury: Kisha presion, isha nervoz para duelit me Seferin

Lajm - parë: 12 orë

Boksieri Tyson Fury ka rrëfyer se ka qenë shumë nervoz para duelit të 9 qershorit ndaj Sefer Seferit. Mungesa e gjatë nga ringu, dy vite e gjysmë që pas duelit ndaj Wladimir Klitschko (nëntor 2015) ...

2 artikuj të ndërlidhur »