TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lajm

Dibër, Qendra e Zhupës dhe Reka dhjetë orë pa energji elektrike

Lajm - parë: 1 orë

I gjithë rajoni konsumator i Dibrës i cili i përfshin komunat Dibër, Qendra e Zhupës dhe rajonin e Rekës, komuna Mavrovë dhe Rostushë sot dhjetë orë ishte pa energji elektrike.

3 artikuj të ndërlidhur »

“Nuk mbulohen mbeturinat e Tetovës me fotografi të Edi Ramës e Ilir Metës”

Lajm - parë: 2 orë

“Gabon, shumë gabon Teuta Arifi kur mendon se, njësoj si “lideri historik” I sajë, mendon dhe shpreson se, duke u fotografuar me Erion Veliajn, Gramoz Ruçin dhe, eventualisht, edhe me Ilir Metën dhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Dimitrov deri tek të rinjtë: Ta bëjmë Maqedoninë shtet evropian

Lajm - parë: 2 orë

Shpërnguljen nuk mund ta ndalim nëse Maqedoninë nuk e bëjmë evropiane, porositi shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov të rinjtë në Dellçevë.

27 artikuj të ndërlidhur »

Janë siguruar mjete për titujt profesional në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore

Lajm - parë: 2 orë

Ministria e Kulturës kumtoi se përmes Ministrisë së Financave janë siguruar mjete për tejkalimin e problemit me valorizimin e punonjësve profesionistë në sferën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore ...

8 artikuj të ndërlidhur »

MPB: Çfarëdo lloj presioni, kërcënimi apo shantazhi gjatë votimit do të pengohet dhe sanksionohet

Lajm - parë: 3 orë

Ministria e Punëve të Brendshme, në pajtim me kompetencat e saj ligjore po i ndërmerr të gjitha masat e domosdoshme me qëllim votimi në referendumin e ardhshëm më 30 shtator të kalojë në rendin e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Erërat e forta, mbi 20 dëme në Prishtinë – diku është vënë në rrezik edhe jeta e njerëzve (Foto)

Lajm - parë: 3 orë

Rreth 21 raste të dëmeve janë evidentuar vetëm në Prishtinë për shkak të erërave të forta sot në mesditë. Në Qendrën Emergjente në Prishtinë është raportuar se nga erërat e forta është hequr një çati ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Rënia në gropën e stadiumit i sjell fat mesfushorit shqiptar, zgjidhet në formacionin më të mirë të javës

Lajm - parë: 3 orë

Lojtari me origjinë shqiptare, Benjamin Kololli shënoi një nga golat e tij më të rëndësishëm në karrierë në Europa Ligë në ndeshjen midisZyrihut dhe AEK Larnaka.

7 artikuj të ndërlidhur »

Klop i ka kërkuar falje Shaqirit, ja për çfarë arsye

Lajm - parë: 3 orë

Jurgen Klopp ka zbuluar se çfarë bëri për Xherdan Shaqirin pasi e zëvendësoi në pushimin e pjesës së parë ndaj Southamptonit. Anësori nga Kosova e filloi ndeshjen e tij të parë si startues me ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Kroatët “tallen” me Cristiano Ronaldo-n…

Lajm - parë: 3 orë

Tjetër “gala” dhe polemika të tjera! Eshtë e pamundur që të gjithë të jenë dakord kur jepet një çmim. Kjo u pa edhe në “gala” të realizuar nga UEFA, kur fitorja e Luka Modric, ka bërë të lumtur disa ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Trefishohet Topi i Artë, Messi dhe CR7 do të jenë pjesë e jurisë

Lajm - parë: 3 orë

Topi i Artë? Më mirë të përdoret shumësi. “France Football”, në fakt, ka lajmëruar krijimin e dy çmimeve të tjerë, përveç atij që i jepet tashmë prej më shumë se gjashtëdhjetë vitesh futboollistit më ...

7 artikuj të ndërlidhur »

VIDEO/ Spasovski: Vota ‘Për’ me datë 30 shtator për ardhmëri më të sigurt

Lajm - parë: 3 orë

Funksionari i lartë i Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Marjan Spasovski, nëpërmes një press-konference ka ftuar qytetarët për dalje masive në referendum, duke kërkuar sa më shumë vota “Për” ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Serena Williams, tani “luftë” edhe me trajnerin e vet

Lajm - parë: 4 orë

Ajo që ndodhi në US Open, ku Serena Williams u grind ashpër dhe ofendoi gjyqtarin e ndeshjes Carlos Ramos, mbetet një temë e nxehtë në tenis dhe tashmë debati ka rinisur.

Ministria e Kulturës: Sigurohen mjete për titujt profesional për mbrojtje të trashëgimisë kulturore

Lajm - parë: 4 orë

Ministria e Kulturës përmes një kumtese për media informon se nga Ministria e Financave janë siguruar mjete për tejkalimin e problemit me valorizimin e punonjësve profesional në sferën e mbrojtjes së ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Për referendumin, kundër qeverisë

Lajm - parë: 4 orë

Robert Nesimi Një javë para referendumit tanimë është e qartë që qeveria po e përvetëson gjithë procesin për vete, duke tentuar të paraqesë suksesin e tij si sukses të vetin, ndërsa fajin për ...

75 artikuj të ndërlidhur »

Çmendet Berat Sadik, katër gola dhe një shtyllë për Doxa-n (Video)

Lajm - parë: 4 orë

Doxa Katokopia ka shënuar fitore të thellë si mysafir ndaj APOEL Nicosia me rezultat 5-2, në kuadrin e javës së 4-të në ligën e parë qipriote. Sulmuesi shqiptar Berat Sadik arriti që të mposht i ...

Vuçiq bojkoton Brukselin dhe Washingtonin, shkaku – Kosova

Lajm - parë: 5 orë

Transmetuesi publik gjerman, Deutsche Welle, ka bërë një artikull “tallës” për presidentin serb Aleksandar Vuçiq, me titull “Nuk të dëgjon kush? Vuçiq mos u zemëro kaq”, pasi ai ka vendosur të ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Vettel: Trishtohem për Raikkonenin

Lajm - parë: 5 orë

Sebastian Vettel dhe Kimi Raikkonen, një dyshe fantastike në pistë e jashtë saj prej 4 sezonesh dhe këtë e vërtetojnë fjalët e pilotit gjerman, i cili nuk e ka fshehur kurrë respektin për finlandezin.

Kumucakos: Marrëveshja ruan identitetin maqedonas

Lajm - parë: 6 orë

Përgjegjësi për Politikë të Jashtme nga partia më e madhe opozitare greke, Demokracia e Re, Jorgos Kumucakos tha se nëse referendumi i 30 shtatorit është i suksesshëm, nga shtet i vogël ballkanik ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dimitrov: Do të ketë katër ndryshime kushtetuese, do të formulohen nga Kuvendi

Lajm - parë: 6 orë

Disa ditë para referendumit të 30 shtatorit, ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov tha se ndryshimet kushtetuese nuk ishin lëndë e negociatave mes Maqedonisë dhe Greqisë dhe nuk janë të përcaktuara me ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Lori dhe Visi bllokojnë ashensorin, publikohet fotoja pasionante

Lajm - parë: 6 orë

Ata janë një nga çiftet më të dashur, po aq sa janë dhe të rrezervuar në rrjetet sociale. Bëhet fjalë për trashëgimtaren e Top Medias, Lori Hoxha dhe Vis Bajraktarin.

10 artikuj të ndërlidhur »