TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Lukaku e Brozoviq u konfrontuan pas ndeshjes me Slavian

Koha.net - 20.09.2019

Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, dhe bashkëlojtari Marcelo Brozoviq është dashur të ndaheshin nga Alexis Sanchez për të evituar konfrontimin fizik, pas një fjalosjeje që kanë pasur në zhveshtore ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Shpërthen gypi i furnizimit me ujë në Pejë, rreth 10 mijë konsumatorë mbeten pa ujë

Koha.net - 20.09.2019

Si pasojë e shpërthimit të gypit kryesor i cili bënë furnizimin e jugut të qytetit të Pejës me ujë të pijshëm, rreth 10 mijë konsumatorë që nga ora 05:00 e mëngjesit të sotëm kanë mbetur pa furnizim, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Një burrë në Fushë-Kosovë e tjetri në Podujevë, rrahin gratë e tyre

Koha.net - 20.09.2019

Dje në Fushë-Kosovë dhe në Podujevë, dy burra kanë rrahur gratë e tyre. Në Fushë Kosovë, është arrestuar i dyshuari mashkull K/Ashkali, pasi që i njëjti në gjendje të dehur ka sulmuar fizikisht ...

6 artikuj të ndërlidhur »

PDK: Rrezik të përhapet ndonjë epidemi nga papastërtia në Prizren, përgjegjës Mytaher Haskuka

Koha.net - 20.09.2019

Dega në Prizren e Partisë Demokratike të Kosovës, ka akuzuar kryetarin e këtij qyteti Mytaher Haskukën për papërgjegjësi lidhur me papastërtinë që thonë se ka ky vend.

9 artikuj të ndërlidhur »

Petrit Bojaxhiu nga Dragashi, i ftuari i radhës nga Specialja

Koha.net - 20.09.2019

Ish-ushtari UÇK-së nga Dragashi, Petrit Bojaxhiu, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale. Bojaxhiu, i cili është edhe kapiten në FSK, tha se do t’i përgjigjet ftesës.

11 artikuj të ndërlidhur »

Kryeziu u kthehet stërvitjeve, Kosova merr frymë më lirshëm

Koha.net - 20.09.2019

Pas gati gjysmë viti pauzë, mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, u është kthyer stërvitjeve. Skuadra e Zuerichut, të enjten, ka njoftuar se Kryeziu ka lënë pas vetes lëndimin dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Identifikohet vrasësi serik i rreth 70 femra në Korenë e Jugut

Koha.net - 20.09.2019

Për më shumë se 30 vjet ekzekutoi rreth 70 femra. Policia e Koresë së Jugut ka indentifikuar vrasësin serik. I dyshuari tani është dënuar me burgim të përjetshëm pasi në vitin 1994 kishte vrarë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Sot demonstrata më e madhe në historinë e planetit për ndryshimet klimatike

Koha.net - 20.09.2019

Nga Londra në New York City dhe nga Perth në Paris, aktivistët e klimës do të marrin pjesë në një grevë të përgjithshme globale sot në atë që pritet të jetë dita më e madhe e demonstratave klimatike ...

37 artikuj të ndërlidhur »

Nissan përshpejton adoptimin e makinave elektrike

Koha.net - 20.09.2019

Prodhuesi japonez i makinave “Nissan” dhe kompania franceze EDF Group kanë rënë dakord të ndihmojnë në përshpejtimin e shpërndarjes së lëvizjes me anë të elektricitetit, veçanërisht përmes karikimit ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Amnistia në Shqipëri, përfitojnë gratë mbi 55 vjeç dhe që u kanë mbetur më pak se 3 vjet dënim

Koha.net - 20.09.2019

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një interpelancë me gratë, të cilat vuajnë dënimin në IEVP “Ali Demi” në kryeqytet. Ky projektligj ka si prioritet gratë, ndërsa Gjonaj dha ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rikthehen tërmetet në Greqi, lëkundje e fuqishme 4.5 ballësh

Koha.net - 20.09.2019

Është rikthyer sërish makthi i tërmeteve në Greqi. Mediet raportojnë se ishulli i bukur grek, Zakynthos, është tronditur nga një lëkundje e fuqishme 4.5 ballë të shkallës Rihter, përcjell BW ...

116 artikuj të ndërlidhur »

BMW planifikon të lasnoj dy versione elektrike të Serisë 7

Koha.net - 20.09.2019

Sipas raportimeve të medieve automobilistike, prodhuesi gjerman i veturave, BMW është duke përgatitur dy versione elektrike të Serisë 7. Sipas tyre, versionet elektrike do të quhen i7 dhe i7S, e të ...

“Shpirti magjik i violonçelit” dhe tingujt e pianos në lojë virtuoze

Koha.net - 20.09.2019

Prishtinë, 20 shtator – Violonçelisti Denis Shapovalov pas çdo vepre që ka interpretuar në Amfiteatrin e Bibliotekës Universitare ka hedhur partiturën e saj në dysheme.

Demokracia Studentore kërkon hetim për punësimet pa kritere në Fakultetin e Mjekësisë

Koha.net - 20.09.2019

Organizata për monitorimin e universiteteve publike në Kosovë ”Demokracia Studentore” kërkon nga Prokuroria e Shtetit që të fillojë hetimet mbi punësimet e paligjshme që po ndodhin në Universitetin e ...

Të shtëna me armë në Uashington, 1 i vdekur dhe 5 të plagosur

Koha.net - 20.09.2019

Një person ka vdekur dhe 5 të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave me armë në rrugët e Uashington, jo shumë larg Shtëpisë së Bardhë. Nuk dihet ende motivi i të shtënave ndërsa nuk ka asnjë të ...

11 artikuj të ndërlidhur »

Koncerti “Udhëtim nëpër botë” bashkon tre virtuozë shqiptarë në Kanada

Koha.net - 20.09.2019

Tiranë, 20 shtator - “Udhëtim nëpër botë” pas suksesit në Europë e Amerikë, do të vijë edhe për shqiptarët e Kanadasë. Koncerti do të bëjë ndalesën e tij të parë në provincën e Ontarios, në Toronto ...

Shkencëtarët izraelitë rindërtojnë pamjen fizike të kushëririt të largët të njeriut

Koha.net - 20.09.2019

Jerusalem, 20 shtator – Tashmë e dimë se si ka qenë Njeriu i Neandertalit, por falë ADN-së, shkencëtarët izraelitë kanë arritur t’i japin trup e fytyrë një tjetri prej ish-kushërinjve tanë, ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Rritet numri i azilkërkuesve nga Siria dhe Iraku në Kosovë

Koha.net - 20.09.2019

Silueta e dy fëmijëve emigrantë në Idomeni të Greqisë, reflekton në një mur ku shkruan:“Lejoni ta kalojnë kufirin”. Të ikur nga lufta dhe zonat e konfliktit, një numër i madh i refugjatëve vijnë në ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Mercedes-AMG duke përgatitur GT e ri super sportiv e hibrid

Koha.net - 20.09.2019

Mercedes- AMG është duke përgatitur gjeneratën e dytë të modelit super sportiv GT, i cili do të dal në treg në 2021-ën, por tani do të ofrohet si hibride e me më shumë fuqi.

Qarkullimi i trenave kthehet pas lirimit të makinistit që po mbahej në paraburgim

Koha.net - 20.09.2019

Për disa orë, në tërë vendin është ndalur qarkullimi i trenave. Ky vendim erdhi nga Sindikata e Pavarur e Hekurudhave Trainkos, të cilët grevën e bënë deri në lirimin e kolegut të tyre, i cili dy ...