TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Një i arrestuar për vrasjen në Skenderaj më 1991

Koha.net - parë: 19 orë

Një person është arrestuar të hënën në mesditë në Pejë nën dyshimin se në vitin 1991 kishte kryer një vrasje në Skenderaj. Sipas njoftimit nga Policia e Kosovës, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

7 artikuj të ndërlidhur »

Telekomi fsheh pagesat multi-milionëshe me kompaninë “Interadria”

Koha.net - parë: 19 orë

Nga 1 qershori i vitit 2017 deri më 14 maj të vitit 2018, 1,7 milion euro janë bartur nga llogaria e Telekomit të Kosovës në atë të kompanisë “Interadria ...

Shpeshtohen tentativat për kontrabandë të mallrave nga Serbia

Koha.net - parë: 19 orë

Ky automjet me mallra ushqimore, për t’i ikur taksës prej 100 për qind, ilegalisht ka futur produkte të ndryshme me origjinë serbe në ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Sërish protestohet për konkursin e Shërbimit Korrektues

Koha.net - parë: 19 orë

Sot prej orës 12, kandidatë për zyrtar korrektues do të protestojnë para objektit të Ministrisë së Drejtësisë për shkak të, siç thonë, manipulimeve në konkursin e Shërbimit Korrektues të Kosovës.

Dëbohet kryefamiljari, familja e shqiptarit në Nju Jork apelon për ndihmë

Koha.net - parë: 19 orë

Një kryefamiljar shqiptar është dëbuar nga Amerika duke lënë gruan dhe dy fëmijët e tij atje. Ishte Korriku i viti 2017 kur shqiptari Llukan Buta u paraqit në zyrat e ICE, për të parë nëse kërkesa e ...

Gjatë ditës takohen Veseli, Haradinaj e Kosnetti për taksën

Koha.net - parë: 19 orë

E marta mund të jetë vendimtare se a do të vazhdojë të mbetet në fuqi apo jo taksa 100 për qind ndaj produkteve serbe. Kjo pasi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush ...

135 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet misteri i Saturnit, një ditë zgjat 10 orë e 33 minuta

Koha.net - parë: 19 orë

Romë, 22 janar– Një ditë në Saturn zgjat 10 orë e 33 minuta dhe 38 sekonda, sipas studimit të fundit të publikuar sipas të dhënave të mbledhura nga sonda e NASA-s, “Cassini”.

Diku shi e diku borë sot në Shqipëri

Koha.net - parë: 19 orë

Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme dominojnë në të gjithë territorin, ku më të dukshme janë në ekstremin Verior dhe Perëndimor, të cilat do të gjenerojnë reshje shiu dhe dëbore.

34 artikuj të ndërlidhur »

Sipas Hotit, zgjidhja e kërkesave të SBASHK-ut bëhet me uljen e pagave të qeverisë

Koha.net - parë: 19 orë

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka akuzuar Qeverinë Haradinaj për “mashtrime elektorale” teksa ka deklaruar se zgjidhja për kërkesat e sindikalistëve të arsimit për rritje page ...

168 artikuj të ndërlidhur »

Dhelpra e kuqe, pjesë e pasurisë së faunës në Parkun Kombëtar të Dajtit

Koha.net - parë: 19 orë

Tiranë, 22 janar – Moratoriumi i gjuetisë në vendin tonë përherë e më shumë po pasuron parqet natyrore me faunën e egër, si dhe me specie të rralla që i kanë munguar natyrës dhe mjedisit tonë.

2 artikuj të ndërlidhur »

Google gjobitet nga BE për shkelje të dhënave personale

Koha.net - parë: 19 orë

Bruksel, 22 janar– Gjiganti amerikan ‘’Google’’ u penalizua sot me një gjobë rekord prej 50 milionë euro të vendosura nga autoriteti francez për mbrojtjen e të dhënave private, pasi e konsideron të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Identifikohet kufoma e shqiptarit të murosur në një vilën luksoze në Itali

Koha.net - parë: 19 orë

Policia e Milanos ka identifikuar trupin e shqiptarit të murosur në një vilë luksoze në Senatobia. Mediat italiane bëjnë me dije se skeleti i gjetur në këtë vilë i përket shtetasit shqiptar me emrin ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Dikush gjen një vilë të braktisur të fshehur në pyll, hap derën dhe mbetet e ngirë nga habia

Koha.net - parë: 19 orë

Bob Thissen ka qenë një njeri i interesuar për ndërtesat e braktisura gjatë gjithë jetës së tij, por asnjë prej tyre nuk është e krahasueshme me atë, që ai gjeti disa vite më parë në Francë.

Xhudistet kthehen në vendin ku vjet morën hovin e madh

Koha.net - parë: 19 orë

Në vendin ku shënoi sukses të dyfishtë vitin e kaluar, ekipi i Kosovës në xhudo e hap 2019-n me shpresë dhe synim për një vit tjetër me rezultate kulmore.

Refuzohet kërkesa e Ghosnit për dorëzani

Koha.net - parë: 19 orë

Një gjykatë në Tokio ka refuzuar kërkesën e fundit të Carlos Ghosnit për dorëzani, pavarësisht se kishte premtuar se do të bartë me vete një etiketë elektronike që tregon vendndodhjen e tij.

Sot, në mbrëmje, Veseli, Haradinaj e Kosnett takohen për taksën

Koha.net - parë: 20 orë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryeministri Ramush Haradinaj, do të takohen sot në mbrëmje me ambasadorin amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, për të diskutuar rreth kërkesës së ...

135 artikuj të ndërlidhur »

Arkivi Komunal i Prishtinës shënoi 50-vjetorin me kërkesën për digjitalizim

Koha.net - parë: 20 orë

Arkivi Komunal i Prishtinës, të hënën, ka shënuar 50-vjetorin e këtë e ka bërë duke ia hapur dyert nxënësve të shkollës fillore “Elena Gjika”. Një serie të pyetjeve për historikun e për sfidat u ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Mundësi për reshje bore dhe shiu sot në Kosovë

Koha.net - parë: 20 orë

Meteorologët parashohin që në Kosovë ditëve të para të javës do të ketë mjegull, ndërsa për të martën mundësi për reshje lokale shiu dhe bore. Edhe në fillim të javës vendi ynë ndodhet ndërmjet ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Fillojeni mëngjesin me një lugë mjaltë

Koha.net - parë: 20 orë

Mëngjesi është shumë i rëndësishëm për shëndetin e mirë, dhe një veprim apo mosveprim i orëve të hershme ndikon në shëndetin dhe disponimin gjatë ditës.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kandidatët e akuzojnë Komunën e Podujevës për punësim të militantëve partiakë

Koha.net - parë: 20 orë

Kandidatë në konkursin për mësimdhënës në Podujevë e kanë akuzuar pushtetin në këtë komunë se ka shkelur një udhëzim administrativ dhe Ligjin e punës.