TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Policia gjurmonte kroatin, kapi dy shqiptarë

Koha.net - parë: 22 orë

Ngjarja ka ndodhur në Gjermani, ku policia kriminale i ishte vënë në ndjekje një kroati 44 vjeçar. Ai ishte marrë në të kaluarën me drogë. Të martën në një parking pranë Metzingen policia vëzhgonte ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Megjithatë, është e shëndetshme të flesh me çorape

Koha.net - parë: 22 orë

Fjetja si një pjesë e rëndësishme e jetës së çdo individi është thelbësore për funksionimin normal, si të trurit ashtu edhe të gjithë organizmit. Shumica e njerëzve e kalojnë një të tretën e ditës ...

Opozita s’ka plane për rrëzimin e Qeverisë

Koha.net - parë: 22 orë

Qeveria Haradinaj e ka ecjen e sigurt. Opozita e Kosovës nuk ka plan që në afatshkurtër të iniciojë ndonjë mocion mosbesimi kundër saj, shkruan sot Koha Ditore.

Përplasje “komandantësh” e mungesë kuorumi në Kuvend

Koha.net - parë: 23 orë

Fjalor fyes është dëgjuar edhe një herë në sallën e Kuvendit të Kosovës. Këtë herë ka qenë kryeministri Ramush Haradinaj, ai që e ka quajtur “rrenc” deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria e “lufton” veten me strategji

Koha.net - parë: 24 orë

Ekzekutivi e ka pranuar se sektori politik është fusha më sfiduese në luftën kundër korrupsionit. Krahas kësaj, ka konstatuar se, pa vullnet real dhe të vërtetë politik, si dhe pa mbështetje të fortë ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Gjinovci: Siguria në nivel të lartë, EHF nesër merr vendim për ndeshjet e mbetura

Koha.net - 24.03.2018

Sekretari i Federatës së Hendbollit të Kosvës, Izet Gjinovci në një intervistë ekskluzive në KTV ka zbuluar se çfarë ka ndodhur dje e sot në Beograt për ndeshjet kualifikuese të Kosovës për Botëror.

87 artikuj të ndërlidhur »

Shala: Hendbollistet e Kosovës janë shumë të mërzitura që s’arritën ta dëshmojnë veten

Koha.net - 24.03.2018

Faruk Shala, trajner i përfaqësueses së Kosovës në hendboll për vajza U20, ka thënë për KTV-së se vetëm një orë përpara se të zhvillohej ndeshja kundër Serbisë kanë marrë lajmin se ajo nuk do të ...

87 artikuj të ndërlidhur »

Vuçiq: Kanë kaluar 1799 ditë nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Brukselit, megjithatë thelbi i saj nuk është zbatuar

Koha.net - 24.03.2018

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha se gjatë bisedimeve në Bruksel me përfaqësuesen e lartë për Politikë të Jashtme e Siguri të BE-së, dhe me Hashim Thaçin, Asociacioni i Komunave Serbe nuk ...

79 artikuj të ndërlidhur »

Korrespodenti i Grupit KOHA në Bruksel sjell detajet nga takimi Thaçi-Vuçiq

Koha.net - 24.03.2018

Takimi i mbajtur sot në Bruksel me ndërmjetësimin e shefes së BE-së Federica Mogherini, me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë serb Aleksandar Vuçiq, ka qenë takim bilateral.

79 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi: Do ta formoj Ekipin Menaxhues për Asociacionin

Koha.net - 23.03.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova do të kryejë pjesën e vet të obligimit për krijimin e Asociacionit duke e formuar së shpejti Ekipin Menaxhues që do të merret me draftimin e ...

79 artikuj të ndërlidhur »

Për shkak të mosbalancimit të Sistemit Elektroenergjetik Kosova rrezikon të shkyçet nga sistemi interkonektiv evropian

Koha.net - 23.03.2018

KOSTT sh.a thotë se është shumë e shqetësuar me situatën e krijuar energjetike në Kosovë. Në një njoftim për media nga KOSTT, thuhet se bazuar në kërkesën e sotme të Zyrës së Rregullatorit të ...

32 artikuj të ndërlidhur »

Mogherini kërkon urgjentisht themelimin e Asociacionit dhe hapjen e urës mbi Ibër

Koha.net - 23.03.2018

Përfaqësuesja e Lartë për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, Federica Mogherini u takua me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

79 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj thotë se kundërshtimet e demarkacionit nuk i bënte për votë por për territor

Koha.net - 23.03.2018

Kryeministri Ramush Haradinaj, thotë se është habitur se si Lëvizja Vetëvendosje kur ishin tendencat për ta relativizuar raportin Bulliqi heshtte, ndërsa kundërshtonte demarkacionin vetëm sa për ...

Vuçiq: Nuk është vetëm faji i shqiptarëve që nuk u krijua Asociacioni

Koha.net - 23.03.2018

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë pas takimit në Bruksel se në takim me Thaçin e Mogherini as që është përmendur krijimi i Asociacioni të Komunave Serbe, raporton KTV.

79 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli i nxënësve kërcënon me bojkot nëse zbatohen ndryshimet në Testin e Maturës

Koha.net - 23.03.2018

Nga ky vit Testi i Maturës do ketë formë të re organizimi. Deri vitin e kaluar këtij provimi nxënësit i janë nënshtruar në dy pjesë, me nga një ditë, në tërë vendin njëkohësisht.

Muller “bombardon” Spanjën

Koha.net - 23.03.2018

Ylli gjerman, Thomas Muller ka shënuar një gol shumë të bukur nga distanca në miqësoren ndaj Spanjës. Rezultati momental i miqësores Gjermani – Spanjë është 1 me 1, transmeton Koha.net.

Kurti: Haradinaj nuk e ka me Rexhën, e ka me veten që u largua prej Rexhës

Koha.net - 23.03.2018

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vazhduar polemikën në rrjetin social Facebook, pas asaj kur sot në seancën plenare, Haradinaj e quajti “rrenc”, deputetin e Vetëvendosjes Rexhep ...

48 artikuj të ndërlidhur »

Më së largu pas 9 muajsh liberalizohen vizat, thotë Haradinaj

Koha.net - 23.03.2018

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se liberalizimi i vizave për Kosovën ka ndodhur me Ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi. Haradinaj thotë se vendimi final për liberalizim vizash, ...

76 artikuj të ndërlidhur »

Rajoy: Kosova nuk mund të pranohet në BE

Koha.net - 23.03.2018

Kryeministri spanjoll, Mariano Rajoy ka thënë se nuk duhet të shqyrtohet pranimi i Kosovës në Bashkimin Evropian, raporton KTV-ja. Shefi i qeverisë spanjolle, ka thënë se do të marrë pjesë në Samitin ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi i bindur, vizat për kosovarët liberalizohen këtë vit

Koha.net - 23.03.2018

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është i bindur se kosovarët do të lëvizin pa viza këtë vit. Ai tha për televizionin publik se me ratifikimin e demarkacionit Kosova ka plotësuar kushtet për lëvizjen ...

76 artikuj të ndërlidhur »