TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

SBAShK-ut fton mësimdhënsit për vazhdim të grevës deri në përmbushje të kërkesave

Koha.net - parë: 17 orë

Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë grevën, raporton EO.

168 artikuj të ndërlidhur »

Abe takohet me Putinin, diskutojnë për ishujt Kurile

Koha.net - parë: 17 orë

Negociatat mbi nënshkrimin e mundshëm të një traktati paqeje midis Rusisë dhe Japonisë, të lidhura me një marrëveshje mbi ishujt Kuril, të diskutueshme nga të dy vendet, do të jenë temat kryesore të ...

17 artikuj të ndërlidhur »

Qefi ma i madh se Stambolli!

Koha.net - parë: 17 orë

Për krejt ata që donë me vizitu Stambollin me “duar n’xhepa”, brendi i njohur vendor “Jaffa Champion Dredhëz” ju ofron këtë përmes kampanjës më atraktive të organizuar për 14 Shkurt, ose Shën ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Shkollat e fshatrave të Deçanit braktisin grevën, në qytet jo

Koha.net - parë: 18 orë

Tetëdhjetë për qind e shkollave të Deçanit i janë kthyer procesit mësimor ditën e sotme. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress shefja e kabinetit të kryetarit të Komunës, Dafina Cacaj.

3 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Investitorët e huaj e kanë partner të përhershëm Qeverinë

Koha.net - parë: 18 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon takimet për siç thotë ai, fuqizimin e sektorit ekonomik në vend dhe mbështetjen e investimeve të huaja.

4 artikuj të ndërlidhur »

Ndahet nga jeta sportisti Skender Sahiti – Kena, ngushëllon SHGSK

Koha.net - parë: 18 orë

Shoqata e Gazetarëve Sportivë të Kosovës (SHGSK ) përmes një ngushëllimi familjes dhe Federatës së Hendbollit, njofton për vdekjen e punëtorit të shquar të hendbollit të Kosovës, Skender Sahiti – ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Kurti: Pabarazia vs varfëria?

Koha.net - parë: 18 orë

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, përmes një postimi në Facebook, duke u marrë me grevën në arsim, ndër të tjera konstaton se ndërsa "Prindërit janë të brengosur që fëmijët po u mbeten pa mësim, ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Zhduket aeroplani në të cilin besohet të jetë edhe një lojtar i Premier Ligës

Koha.net - parë: 18 orë

Lojtari i Premier Ligës, argjentinasi Emiliano Sala, mendohet se është në aeroplanin i cili është zhdukur në mes të Francës e Cardiffit. Mendohet se sulmuesi argjentinas është njëri nga 2 pasagjerët ...

77 artikuj të ndërlidhur »

Kërkesë për paraburgim dhe arrest shtëpiak për 4 të pandehur për falsifikim parash

Koha.net - parë: 18 orë

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë pranë Gjykatës Themelore të Pejës për caktimin e masës se paraburgimit kundër të pandehurve, R.K. dhe E.K.

23 artikuj të ndërlidhur »

Spiunohet Volkswagen Golfi i ri

Koha.net - parë: 18 orë

Volkswagen Golf i ri do të zbulohet gjatë kësaj vere, foto e të cilit tashmë ka rrjedhur online. Në këto foto është zbuluar kompletë kjo veturë, megjithëse mund të ketë ende ndryshime modeli final i ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Thaçi dekreton Rrahman Ramën komandant të FSK-së edhe për një mandat

Koha.net - parë: 18 orë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka dekretuar gjenerallejtënant Rrahman Rama, komandat të Forcës së Sigurisë së Kosovës edhe për një mandat të ri pesëvjeçar.

65 artikuj të ndërlidhur »

Përkujtohet vrasja e Martin Luther Kingut , që ndryshoi Amerikën

Koha.net - parë: 18 orë

Kanë kaluar 51 vjet që nga vrasja e Dr Martin Luther King, Jr. - predikuesi afrikano-amerikan, i cili udhëhoqi një lëvizje të të drejtave civile që ndryshoi Amerikën dhe bëri jehonë në mbarë botën.

7 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 100 të vrarë në një sulm të talebanëve në Afganistan

Koha.net - parë: 18 orë

Në Afganistan, kryengritësit talebanë kryen të hënën një sulm madhor me bombë dhe me armë, në një bazë ushtarake në pjesën qendrore të vendit. Zyrtarët thanë në sulm janë vrarë 126 persona të ...

6 artikuj të ndërlidhur »

“E bukura fillon me ne” si thirrje për mundësi të barabarta

Koha.net - parë: 18 orë

Imazhe shumëngjyrëshe, nga sfilita e modës ku persona me nevoja të veçanta kanë pozuar me veshje të kreatorëve vendorë, janë bërë bashkë në ekspozitën “E bukura fillon me ne”, e hapur të hënën në ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Izraeli inauguron aeroportin e dytë ndërkombëtar në brigjet e Detit të Kuq

Koha.net - parë: 18 orë

Kuds, 22 janar - Izraeli ka inauguruar një aeroport të ri ndërkombëtar pranë qytetit izraelit Eliat në brigjet e Detit të Kuq. Ky është aeroporti i dytë ndërkombëtar i Izraelit pas aeroportit ...

35 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë për qind e ndërmarrjeve në BE kanë përdorur robotë në vitin 2018

Koha.net - parë: 18 orë

Ankara, 22 janar – Shtatë për qind e ndërmarrjeve brenda Bashkimit Evropian (BE) që punësojnë së paku dhjetë njerëz gjatë vitit 2018 kanë përdorur robotët industrial ose ata të shërbimeve, tha të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Ngjyrat që veshim tregojnë shumë për personalitetin tonë

Koha.net - parë: 18 orë

Ngjyra që dominon veshjet tona shpesh zbulon se kush jemi dhe si ndihemi. Ka raste kur ne adhurojmë të vishemi në një ngjyrë të caktuar, por, sapo të përfundojë ajo periudhë, nuk mund ta durojmë më ...

Shekerinska: Disa javë na ndajnë nga anëtarësimi në NATO

Koha.net - parë: 19 orë

Shkup, 22 janar - Disa javë na ndajnë nga anëtarësimi në Aleancën e NATO-s, për atë që kemi punuar më shumë se 20 vite, deklaroi dje ministrja e Mbrojtjes e Maqedonisë, Radmilla Shekerinska, pas ...

27 artikuj të ndërlidhur »

Zija Çela: Kurora ime e artë mbi varrin e Shuteriqit është mirënjohja

Koha.net - parë: 19 orë

Tash të gjitha u thanë, e quajtën dhe kolosi i Letrave Shqipe. Në valën e parë të tronditjes, në afshin kur gjaku i kërcëllinte si vaj i djegur, dikush nuk ngurroi të përmendte edhe Çezarin.

2 artikuj të ndërlidhur »

Aktorja e “game of thrones” zbulon sakrificat e serialit

Koha.net - parë: 19 orë

Aktorja e “Game of Thrones”, Sophia Turner ka treguar vështirësitë dhe sakrificat që ka bërë në xhirimet e serialit të famshëm. Në një intervistë për “InStyle”, aktorja që bënte rolin e Sansa Stark ...

4 artikuj të ndërlidhur »