TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Dhjetë të vdekur nga zjarri në anijet në Detin e Zi

Koha.net - parë: 16 orë

Së paku 10 marinarë humbën jetën, ndërsa 12 të tjerë u shpëtuan, pasi anijet e tyre u përfshinë nga flakët në Detin e Zi, jashtë brigjeve të Krimesë. Dhjetë marinarë vazhdojnë të mbeten të zhdukur.

23 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj: Nuk do të lejojmë që dikush të vendosë pengesë korruptive në investime

Koha.net - parë: 16 orë

Nën kryesimin e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, është mbajtur takimi i radhës i Nivelit të Lartë të Sundimit të Rendit dhe Ligjit, në të cilën janë prezantuar të arriturat e fundit nga ...

135 artikuj të ndërlidhur »

Ronaldo pranon të paguajë 19 milionë euro që të shmangë burgimin

Koha.net - parë: 16 orë

Ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo, ka pranuar fajin për akuzat për evazion fiskal, në një gjykatë në Madrid dhe do të paguajë gjobë 18.8 milionë euro që të shmangë burgimin prej dy vjetësh.

50 artikuj të ndërlidhur »

Aurela Gaçe bën një super tatuazh për të bijat

Koha.net - parë: 16 orë

Aurela Gaçe ka gjetur një mënyrë shumë të veçantë për të mbajtur të gdhendur në zemër dashurinë për dy vajzat e saj, Grace dhe Abigail. Ajo ka realizuar një tatuazh në krah dhe madje ka qenë vetë ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Nis takimi Veseli-Haradinaj-Kosnett

Koha.net - parë: 16 orë

Në këto momente, në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës ka mbërritur ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett. Ai do të marrë pjesë në një takim të thirrur nga kryeparlamentari Kadri Veseli, në ...

135 artikuj të ndërlidhur »

Abdixhiku kritikon edhe SBASHK-un edhe PAN-in

Koha.net - parë: 16 orë

Lumir Abdixhiku, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka komentuar çështjen e grevës së mësimdhënësve në vend. Ai ka kujtuar marrëveshjen parazgjedhore të koalicionit PAN me SBASHK-un dhe me ...

168 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina mund të humbë liderin nëse eliminohet nga FIBA Europe Cup

Koha.net - parë: 17 orë

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, Dardan Berisha, nuk ka përjashtuar mundësinë e largimit nga Z Mobile Prishtina, pasi të përfundojë me pjesëmarrje në FIBA Europe Cup.

3 artikuj të ndërlidhur »

Interi interesohet për Hysajn

Koha.net - parë: 17 orë

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Elseid Hysaj, në fund të këtij edicioni mund t'i bashkohet Interit, ka njoftuar "Calciomercato.com". Bëhet e ditur se tek Interi duan ta transferojnë Hysajn, i cili ...

15 artikuj të ndërlidhur »

LDK numëron “dështimet” e Ahmetit

Koha.net - parë: 17 orë

Lidhja Demokratike e Kosovës i ka numëruar ato që i quan dështime të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmeti. Arban Abrashi, bashkë më grupin e asamblistëve të LDK-së në Prishtinë në një konferencë ...

18 artikuj të ndërlidhur »

Si u arrestua e gjithë Kombëtarja shqiptare në Londër në 1990

Koha.net - parë: 17 orë

Tiranë, 30 maj 1990. Shqipëria përballej me Islandën, në ndeshjen e parë për kualifikueset e Europianit 1992. Ishte koha kur bota e futbollit po përjetonte edhe emocionet e fillimit të Kupës së ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Vdiq në makinën e stiroporit, ngrihet aktakuzë ndaj kompanisë

Koha.net - parë: 17 orë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër kompanisë së stiroporit me seli në fshatin Mushnikovë të Prizrenit dhe kundër personit përgjegjës me inicialet A.B.

5 artikuj të ndërlidhur »

Kosova në kualifikimet e garës së re të UEFA-s

Koha.net - parë: 17 orë

Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) po pasurohet me një garë të re, në të cilën do të paraqitet edhe Kosova. Bëhet fjalë për kampionatin evropian në futsall (futboll i sallës) për lojtarët deri ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kamionisti shqiptar kapet në Itali me 1 milion euro drogë

Koha.net - parë: 17 orë

Policia italiane ka arrestuar në Cosenza të Itali shqiptarin G.M 32 vjeç. Në automjetin e tij tip kamion u gjetën rreth 155 kg drogë me vlerë përfituese në treg rreth 1 milionë euro.

7 artikuj të ndërlidhur »

Alzajmeri mund të diagnostikohet 10 vjet përpara

Koha.net - parë: 17 orë

Ndryshimet e nivelit të një proteine në gjak mund të ndihmojnë në dallimin e dëmtimit të trurit 10 vjet përpara se të zhvillohen simptomat e Alzajmerit.

7 artikuj të ndërlidhur »

Meta vizitoi Muzeun Etnografik në Tuz, emocione të paharruara

Koha.net - parë: 17 orë

Gjatë vizitës shtetërore në Malin e Zi, Presidenti i Republikës Ilir Meta është ndalur dhe në muzeun etnografik shqiptar në Tuz. Emocionet e kësaj vizite Kreu i Shtetit i ka ndarë me qytetarët, teksa ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Festivali i Dramës Kombëtare “Talia e Flakës” do të sjell pesë shfaqje në Gjilan

Koha.net - parë: 17 orë

Gjilan, 22 janar - Festivali i Dramës Kombëtare “Talia e Flakës” , që mbahet në kuadër të Manifestimit “Flaka e Janarit 2019”, edhe sivjet pritet të sjellë shfaqjet më të mira të realizuara kohëve të ...

4 artikuj të ndërlidhur »

City i ofron trefishim të pagës Aro Muriqit

Koha.net - parë: 17 orë

Manchester City janë të gatshëm të shpërblejnë portierin e ri të shumë-vlerësuar Arijanet Muriq me një kontratë të re afatgjate. Gardiani 20 vjeçar është pozicionuar si numri 2 në Etihad këtë sezon ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Meta në Mal të Zi, kërkon përfaqësim të shqiptarëve në institucione

Koha.net - parë: 17 orë

Presidenti Ilir Meta u prit sot në takim nga kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq në vijim të vizitës shtetërore në shtetin fqinj. Gjatë takimit, presidenti apeloi për një përfaqësim më ...

66 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet proteina që shkakton Alzheimerin

Koha.net - parë: 17 orë

“Një test gjaku që vë në dukje shenjat e dëmtimit të trurit mund të përdoret për të zbuluar sëmundjen e Alzheimerit deri në një dekadë përpara se të shfaqen simptomat”, thanë shkencëtarët.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kthim rekord azilkërkuesish nga Gjermania

Koha.net - parë: 17 orë

Autoritetet gjermane kanë kthyer në vitin 2018 më shumë refugjatë sa kurrë më parë në shtetet e tjera të BE. Vendi kryesor i kthimit është Italia. Me Greqinë nga ana tjetër ka pasur probleme.

7 artikuj të ndërlidhur »