TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Vetura zyrtare hyn në të kuqën në semafor

Koha.net - parë: 14 orë

Një veturë zyrtare, e tipi Audi A6 me tabela 02Z-04-21, ka hyrë në të kuqen në qendër të ...

SBAShK-u fton mësimdhënsit për vazhdim të grevës deri në përmbushje të kërkesave

Koha.net - parë: 14 orë

Këshilli i SBASHK-ut ka vizituar çerdhen “Xixëllonjat” në ditën e shtatët të grevës, me këtë rast gjatë këtij takimi, ftuan të gjithë mësimdhënësit të vazhdojnë ...

168 artikuj të ndërlidhur »

Mbi 26 vjet burgim për vrasjen në “Bon Vivant”

Koha.net - parë: 14 orë

Mbi 26 vjet burgim janë shqiptuar për Masar Gërdovcin dhe Sherif Krasniqin, të akuzuarit për vrasjen e Rrahman Ukës në kafiterinë “Bon Vivant” në kryeqytet më 2014.

8 artikuj të ndërlidhur »

Aktakuzë kundër shtatë të pandehurve për shpërndarje dhe blerje të drogës

Koha.net - parë: 14 orë

Prokuroria Themelore e Pejës, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër D.G, B.A, E.A, L.F për kryerjen e veprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja e paautorizuar e narkotikëve, ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gjykata Supreme e pakënaqur me mungesën e konsistencës se dënimeve për korrupsion

Koha.net - parë: 14 orë

Në Gjykatën Supreme të Kosovës, kryetari i kësaj gjykate, Enver Peci ka prezantuar Raportin Vjetor të vitit 2018. Një nga sukseset me të mëdha sipas tij është hartimi i Udhëzuesit për Politikë ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Edhe Supremja konfirmon pafajësinë e Mekajt

Koha.net - parë: 14 orë

Gjykata Supreme ka vërtetuar vendimin e dy shkallëve të gjykatave në lidhje me rastin e ish-kryetarit të Gjykatës së Apelit, Sali Mekaj. Mekaj ishte shpallur i pafajshëm nga dy shkallët e gjykatës.

7 artikuj të ndërlidhur »

Mësuesi në Gjakovë dyshohet për ngacmim seksual të 27 nxënëseve, kërkohet paraburgimi i tij

Koha.net - parë: 14 orë

Prokuroria Themelore në Gjakovë ka bërë kërkesë pranë Gjykatës Themelore në Gjakovë për masën e caktimit të paraburgimit kundër të pandehurit B.V., për shkak se i njëjti dyshohet të ketë kryer veprën ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Abrashi: Lajmet për një pazar të mundshëm politik mes Ahmetit e PAN-it, shqetësuese

Koha.net - parë: 15 orë

Ish-kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë se janë shqetësuese lajmet për një pazar të mundshëm politik mes kryetarit të Komunës së Prishtinës, Shpend ...

18 artikuj të ndërlidhur »

23 vjet burgim për pesë persona

Koha.net - parë: 15 orë

Gjykata ka shpallur aktgjykimin në rastin e terrorizmit për të akuzuarit Ardian Mehmeti, Nuredin Sylejmani, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni. Ardian Mehmeti është dënuar me shtatë vjet burgim e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Së shpejti nis projekti për kthimin e shisheve të plastikës, qelqit dhe kënaçeve

Koha.net - parë: 15 orë

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka takuar sekretaren e parë të Ambasadës Gjermane në Kosovë, Anja Becky, udhëheqësen e projektit, Alexandra Linden dhe përfaqësues ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Komuna akuzon kryesindikalistin e punëtorëve privatë se “është shumë i ndikuar politikisht”

Koha.net - parë: 15 orë

Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës organizoi sot protestë para Komunës së Prishtinës lidhur me rritjen për 4% të pagave të këtyre punëtorëve, si dhe kthimin e tyre në punëtorë të sektorit publik.

15 artikuj të ndërlidhur »

BE-ja gjobit me 570 milionë euro ”Mastercard” për rritje të tarifave

Koha.net - parë: 15 orë

Komisioni Europian vendosi sot një gjobë prej 570 milionë euro ndaj ”Mastercard” për rritjen në mënyrë artificiale të kostove të pagesave me kartë, në dëm të konsumatorëve dhe rrethit të biznesmenëve ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Një muaj arrest shtëpiak për kanosje dhe armëmbajtje pa leje

Koha.net - parë: 15 orë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar masën e arrestit shtëpiak prej një muaj për O.I. nga Prizreni, për dyshimin se ka kryer veprat penale kanosje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të ...

Statuti i Trepçës i kthehet Bordit të ndërmarrjes në mungesë të kërkesave të Sindikatës

Koha.net - parë: 15 orë

Statuti për Trepçën i është kthyer sërish Bordit të kësaj ndërmarrjeje nga anëtarët e Komisionit për Zhvillim Ekonomik. Kjo pasi anëtarët e këtij komisioni kanë kërkuar që Bordi të përfshijë kërkesat ...

4 artikuj të ndërlidhur »

John Bon Jovi ofron ushqim falas për shkak të mbylljes së Qeverisë Amerikane

Koha.net - parë: 15 orë

Unë jam këtu për ju, tha këngëtari Jon Bon Jovi përpara njerëzve ku ofron solidaritetin e tij ndaj punonjësve federalë të papaguar për shkak të paralizimit të pjesshëm të qeverisë federale amerikane ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Një trafostacion i “Trepçës” përfshihet nga zjarri

Koha.net - parë: 16 orë

Një trafostacion i ndërmarrjes “Trepça” në Mitrovicë, afër minierës, është përfshirë nga zjarri. Lajmin e ka konfirmuar për Koha.net edhe kryetari i sindikatës së punëtorëve të “Trepçës”, Shyqyri ...

38 artikuj të ndërlidhur »

Ligji për gjuhët në Maqedoni dërgohet në Komisionin e Venecias

Koha.net - parë: 16 orë

Qeveria e Maqedonisë ka dërguar në Komisionin e Venecias përmbajtjen e plotë të Ligjit për gjuhët bashkë me tekstin alternativ të nenit 8 dhe tri dispozitat e tij që kanë të bëjnë me shqipen në ...

55 artikuj të ndërlidhur »

Monodrama “02.08.1944” më 27 janar në ShK “Xhemajli Berisha” në Prizren

Koha.net - parë: 16 orë

Të dielën, më 27 Janar 2019, nga ora 19:00, në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren, shfaqet premiera e monodramës“02.08.1944” e autorit Edis Galushi.

2 artikuj të ndërlidhur »

Punëtorë teknikë shkollash në Prishtinë duan të menaxhohen nga komuna dhe rritje pagash 4%

Koha.net - parë: 16 orë

Para Komunës së Prishtinës sot kanë protestuar, dhe pastaj janë shpërndarë të qetë, punëtorët teknikë të disa shkollave të kryeqytetit. Përmes kësaj proteste ata po kërkojnë që të zbatohet Ligji për ...

15 artikuj të ndërlidhur »

Bekim Jashari kujton sulmin e 22 janarit ndaj familjes së tij në Prekaz

Koha.net - parë: 16 orë

Bekim Jashari, kryetar i Komunës së Skenderajt, që njëherësh është djali i heroit të Kosovës Hamëz Jashari, ka kujtuar 22 janarin, ditën kur forcat e shumta policore sulmuan familjen Jashari në ...

36 artikuj të ndërlidhur »