TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Si ndikon te organizmi i njeriut ndryshimi i akrepave të orës

Koha.net - parë: 16 orë

Me ardhjen e pranverës, tashmë që edhe dita me natën u barazuan dhe e para fillon rrugëtimin e saj për t’i marrë sa më shumë kohë errësirës, ka ardhur koha edhe për të ndryshuar orën.

22 artikuj të ndërlidhur »

Senati Amerikan kërkon të pyesë Zuckerbergun, ai humb 58 mld dollarë në një javë

Koha.net - parë: 16 orë

Udhëheqësit e Komitetit të Tregtisë në Senat i bënë thirrje gjatë së premtes shefit ekzekutiv të “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg, të dëshmojë përpara panelit të tyre pas polemikave që kanë shkaktuar ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Kosova siguron medaljen e argjendtë në evropianin e juniorëve

Koha.net - parë: 16 orë

Erza Mumoviq ka siguruar medaljen e argjendtë në evropianin që po mbahet në Sarajevë. Xhudistja realizoi tri fitore ndërsa humbi në finale për kategorinë 44 ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Ministria shpall me 2 prill konkursin për tekste të reja shkollore, kurrikula e re nis pa to

Koha.net - parë: 16 orë

Më 2 prill pritet të shpallet konkursi për tekstet e reja shkollore, por ato nuk do të mundë të botohen as për vitin e ardhshëm shkollor 2018/2019. Fëmijët do të vazhdojnë të mësojnë me tekstet ...

Ronaldo rrezikon 10 vjet burg

Koha.net - parë: 16 orë

Cristiano Ronaldo do të gjykohet për evasion fiskal, dhe rrezikon një dënim të paktë me 10 vjet burg, për 4 shkelje. Lajmin e kanë dhënë mediat spanjolle, që zbulojnë se ka nisur një hetim i thellë ...

42 artikuj të ndërlidhur »

MD-ja do riorganizimin e Dhomës së Posaçme të Gjykatës Supreme pas përfundimit të Misionit të EULEX-it

Koha.net - parë: 16 orë

Zyra për Media e Ministrisë së Drejtësisë, njofton se ministri Abelard Tahiri, ka pritur në takim kryetarin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kryetarin e Dhomës së Posaçme të Gjykatës ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Në Britani shqiptarët mbushin burgjet, grupi i tretë më i madh i të dënuarve

Koha.net - parë: 16 orë

Shqiptarët e arrestuar në Britani të Madhe përbëjnë grupin e tretë më të madh të të huajve që gjenden në burgjet britanike, si në Angli edhe në Uells, pas irlandezëve dhe polakëve, duke iu kushtuar ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Në Prishtinë protestohet për marrëveshjen e detit Shqipëri – Greqi

Koha.net - parë: 16 orë

Prishtina ka qenë destinacioni i radhës i shoqërisë civile në Shqipëri për të protestuar kundër marrëveshjes së detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Dhjetëra pjesëtarë të shoqërisë civile, pasi ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kush i prodhon gomat për veturat më ekskluzive në botë

Koha.net - parë: 16 orë

Pirelli ka prezantuar gomat e reja Stelvi Corsa, të cilat duken të njëjta sikurse ato që janë përdorur në Ferrari 250 GTO në vitin 1960, por që tani kanë përdorur teknologjinë e re me dhëmbëzorë më ...

Haradinaj: 24 Marsi i vitit 1999 shënon fillimin e historisë së re të Kosovës

Koha.net - parë: 17 orë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar 19 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Në objektin e Qeverisë në paraditen e sotme është vendosur një flamur, si ...

73 artikuj të ndërlidhur »

Edhe një fitore e Kosovës në tavolinë ndaj Serbisë

Koha.net - parë: 17 orë

Flaka Loxha ka kaluar në finale të Kupës Evropiane për junior pasi xhudistja serbe nuk u përball me të në gjysmëfinale, transmeton Koha.net. Trajneri Toni Kuka ka njoftuar se pas dy fitoreve të ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Për ndeshjet e Kosovës ndaj Sllovakisë dhe Norvegjisë do të caktohet termin i ri

Koha.net - parë: 17 orë

Federata Evropiane e Hendbollit e ka falënderuar Kosovën për idenë që dy ndeshjet që Serbia nuk lejoi të zhvillohen në Kovilovo, afër Beogradit, të zhvendosen në Prishtinë.

87 artikuj të ndërlidhur »

Dritat e forta të veturave moderne po rrezikojnë aksidentet

Koha.net - parë: 17 orë

Dritat e forta të veturave moderne janë duke u konsideruar si rreziku më i ri nëpër rrugë, pasi po dezorientojnë përkohësisht shoferët, thuhet në një hulumtim të ri.

Odat ekonomike e shohin demarkacionin si epokë të re pas tri viteve të humbura

Koha.net - parë: 17 orë

Ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin është fillimi i një epoke të re për ekonominë në Kosovë, deklaroi Safet Gërxhaliu, kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, në konferencën për media të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Qytetarë e krerë të institucioneve drejt Gllogjanit për homazhe

Koha.net - parë: 17 orë

Qytetarë të shumtë dhe krerë institucionalë po bëjnë homazhe që nga mëngjesi në Gllogjan për të kujtuar vëllezërit Haradinaj dhe të rënët e tjerë. “Epopeja e Dukagjinit, lufta e Gllogjanit e para 20 ...

53 artikuj të ndërlidhur »

Kërkesat e Greqisë pamundësojnë zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë

Koha.net - parë: 17 orë

Vizita e ministrit të Jashtëm të Greqisë, Nikos Kotzias, ka betonuar kërkesat e Athinës për ndryshimin e Kushtetutës dhe një varg kërkesash tjera si kusht për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar me ...

33 artikuj të ndërlidhur »

Delegacioni i VV-së homazhe në Gllogjan- Kurti: Dheu i Kosovës as nuk falet as nuk shitet

Koha.net - parë: 17 orë

Sot, një delegacion i Lëvizjes Vetëvendosje bëri homazhe te varrezat e dëshmorëve në kompleksin memorial "Dëshmorët e Kombit" në Gllogjan me rastin e 20 vjetorit të "Epopesë së Dukagjinit".

53 artikuj të ndërlidhur »

Serbia anulon edhe një përballje sportive me Kosovën, tani në xhudo

Koha.net - parë: 18 orë

Serbia ka anuluar edhe një tjetër përballje sportive me Kosovën, një ditë pasi anuloi ndeshjen e hendbollistëve të reja. Trajneri Driton Kuka ka njoftuar se garuesja serbe me mbiemrin Obradoviq është ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Hoxhaj: Dialogu që nuk përfundon me njohje është i pakuptimtë për Kosovën

Koha.net - parë: 18 orë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj në një postim në Twitter ka ironizuar me kryeministren e Serbisë, Ana Brnabic, e cila së fundmi deklaroi se Serbia nuk do ta njohë Kosovën.

10 artikuj të ndërlidhur »

Shtatë të arrestuar në Tiranë, plagosën një të ri

Koha.net - parë: 18 orë

Shtatë persona janë vënë në pranga nga komisariati në Tiranë, për plagosjen e një të riu një ditë më parë. Të arrestuar, siç njofton TopChannel, janë personat e mposhtëm: 1-Ardjan Shima, 37 vjeç, ...

7 artikuj të ndërlidhur »