TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Rënie drastike e nivelit të ujit në pendën e Përlepnicës

Koha.net - parë: 9 orë

Penda e Përlepnicës po përballet me krizë serioze, ngase niveli i ujit nga 30 metra ka rënë në 11. Në kompaninë e ujësjellësit “Hidromorava”, thonë se janë duke monitoruar sasinë e ujit.

BE-ja synon frenimin e parregullsive në zgjedhjet e 6 tetorit

Koha.net - parë: 9 orë

Një trupë vëzhguesish e mandatar nga Bashkimi Evropian e ka nisur të premten misionin në Kosovë dhe ka shprehur synimin që prezenca e tyre para dhe gjatë zgjedhjeve të 6 tetorit t’i frenojë ...

25 artikuj të ndërlidhur »

Nga 250 mijë armë ilegale, për vetëm 1.800 është kërkuar legalizim në MPB

Koha.net - parë: 10 orë

Prej 250 mijë armëve ilegale që vlerësohet t’i posedojnë qytetarët e Kosovës, për vetëm 1.800 janë paraqitur kërkesa për legalizim në Ministrinë e Punëve të Brendshme (MPB).

Haradinaj: PDK-ja arkitekte e korrupsionit, LDK-ja e nxori nga hija Veselin

Koha.net - parë: 10 orë

Ramush Haradinaj ka drejtuar kritika të forta ndaj partnerit të deritashëm në qeverisje. “Arkitekte” të korrupsionit e ka kualifikuar ai Partinë Demokratike, me të cilën para dy vjetësh kishte hyrë ...

65 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria Speciale pretendon se gjyqtari Berisha mori para për të nxjerrë aktvendim në favor të të akuzuarit

Koha.net - parë: 11 orë

Gjyqtari Sali Berisha nga Peja, i cili do të duhej të premten të merrte vendim për disa të akuzuar për korrupsion, do të qëndrojë në paraburgim për 30 ditë, shkaku i dyshimeve se është përfshirë në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Klopp: Chelsea më kujton Dortmundin e para disa viteve

Koha.net - parë: 18 orë

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka thënë se Chelsea aktual i kujton Dortmundin e para disa viteve. Ai ka thënë se lojtarët e rinj të Chelseat, Tammy Abraham dhe Mason Mount tani vlerësohen mbi ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Veseli premton ashpërsim të masave ndaj të korruptuarve dhe kriminelëve

Koha.net - parë: 18 orë

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, ka prezantuar vizionin e tij qeverisës sonte edhe në Ortakoll dhe Korishë të Prizrenit. Ai ka premtuar se do të ndërtojë një sistem më efikas të drejtësisë, i cili do ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Tahiri thotë se Haradinaj ia ktheu dinjitetin Kosovës, Sveçla e quan qeveri të skandaleve

Koha.net - parë: 18 orë

Besnik Tahiri nga koalicioni AAK-PSD ka thënë se përgjatë mandatit qeverisës të Ramush Haradinajt në Kosovë, janë arritur punë dhe rezultate të cilat nuk janë arritur për 18 vjet.

59 artikuj të ndërlidhur »

Prishtina humb ndeshjen dramatike ndaj Legia Varshavës, s’arrin raundin e dytë të Ligës së Kampionëve

Koha.net - parë: 19 orë

KB Prishtina nuk ka arritur të kualifikohet në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve, pasi pësoi humbje sërish ndaj Legia Varshavës, tani në udhëtim. Koha e rregullt përfundoi me epërsi të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Surroi: Zgjedhjet e reja, koha e fundit për një kthesë politike në Kosovë

Koha.net - parë: 19 orë

Publicisti Veton Surroi, tha në një intervistë për Zërin e Amerikës se zgjedhjet e 6 tetorit janë shumë të rëndësishme dhe do të duhej të shënonin një kthesë politike në Kosovë.

4 artikuj të ndërlidhur »

Vozitësit në Prishtinë ankohen për kolona të gjata, Komuna kërkon zgjidhje me autobusë e biçikleta

Koha.net - parë: 19 orë

Të gjata vazhdojnë të jenë kolonat e automjeteve në pjesë të ndryshme të Prishtinës. Edhe disa muaj pas publikimit të Planit të Mobilitetit, i cili parasheh rregullim të transportit publik dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Futbollisti nuk u tregon bashkëlojtarëve për vdekjen e babait, shënon gol dhe shpërthen në lot

Koha.net - parë: 20 orë

Darek Formella, lojtar i Sacramento Republic në kategorinë e dytë të SHBA-së, tri orë para ndeshjes të së dielës mëson që babai i tij ka humbur luftën me kancerin.

“Haradinaj po e përdorë taksën për vota, nuk është në garë për vend të parë”

Koha.net - parë: 20 orë

Betim Musliu nga IKD ka thënë se qeveria Haradinaj është qeveria më skandaloze që ka pasur Kosova ndonjëherë. Ai tutje ka shtuar se i pari i AAK-së në vazhdimësi po e përdorë taksën për të marrë vota.

59 artikuj të ndërlidhur »

“Kurti duhet të japë llogari për transformimin e tij”

Koha.net - parë: 20 orë

Për analistin Agon Maliqi, aseti kryesor elektoral i Vetëvendosjes është Albin Kurti. Maliqi po vëren se Kurti po e përçon njëfarë energjie sikur është rasti i fundit që të bëhet kryeministër dhe në ...

47 artikuj të ndërlidhur »

​Limaj: Tema e parë që e pret qeverinë e ardhshme është dialogu dhe taksa

Koha.net - parë: 20 orë

Qeveria që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit temë të parë për ta trajtuar do ta ketë dialogun dhe taksën. Kështu ka deklaruar kandidati për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ...

62 artikuj të ndërlidhur »

​Haradinaj thotë se koncepti i Vetëvendosjes është komunist, ironizon me deklaratat e Veselit

Koha.net - parë: 21 orë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, thotë se Kosova ka punuar pak për t’i “rehatuar” punët e saj, derisa sipas tij, gjithmonë iu është bërë qejfi të tjerëve.

59 artikuj të ndërlidhur »

Berisha pritet të luajë edhe kundër Parmas

Koha.net - parë: 21 orë

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha pritet të ketë minutazhë edhe në Serie A, pasi do të aktivizohet te Lazio në ndeshjen në shtëpi ndaj Parmas kanë njoftuar mediumet italiane.

2 artikuj të ndërlidhur »

Mustafi i gatshëm të largohet nga Arsenali

Koha.net - parë: 21 orë

Qendërmbrojtësi Shkodran Mustafi, ka thënë se është i gatshëm të largohet nga Arsenali, nëse nuk bën pjesë në planet e trajnerit Unai Emery. Ai në një intervistë të dhënë për mediumet angleze të ...

29 artikuj të ndërlidhur »

Miliona fëmijë nga 156 shtete protestojnë ndaj ndryshimeve klimatike

Koha.net - parë: 21 orë

Një thirrje e nisur nga adoleshentja suedeze, Greta Thunberg, vitin e kaluar, ka treguar rezultat këtë të premte. Miliona protestues, shumica fëmijë, kanë protestuar në 156 shtete kundër ndryshimeve ...

37 artikuj të ndërlidhur »

PDK-ja thotë se i janë bashkuar aktivistë të Nismës dhe LDK-së

Koha.net - parë: 21 orë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka njoftuar se i janë bashkuar udhëheqës të Nismës në diasporë dhe aktivistë të LDK-së. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Veseli ka thënë se frontet ...

65 artikuj të ndërlidhur »