TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Gruaja 128 vjeçe rrëfen sekretin e jetëgjatësisë

Koha.net - parë: 12 orë

Një grua nga Rusia zyrtarisht është personi më i vjetër që ka jetuar në Malet e Kaukazit. Nanu Shaova, pasaporta e së cilës thotë se është 128 vjeçe. Ajo lindi para se Cari i fundit Nikolla II të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet sa do të kushtojë modeli më i shtrenjtë i Galaxy S10

Koha.net - parë: 12 orë

Një ditë pasi insajderi i industrisë mobile Evan Blass publikoi foto të tre modeleve Galaxy S10, detaje të reja u zbuluan sot. TuttoAndroid raporton se ka marrë detaje të opsioneve të memories dhe ...

28 artikuj të ndërlidhur »

Arrestohet në Itali banda kriminale rumuno-shqiptare

Koha.net - parë: 12 orë

Autorët e dyshuar të 30 vjedhjeve të apartamenteve në Trento dhe Bolzano u zbuluan nga policia. Tre shqiptarë dhe një rumun janë arrestuar dhe katër të tjerë janë shpallur në kërkim.

“Zgjedhja e Mufail Limanit si U.D. i Drejtorit të Përgjithshëm të RTK-së, e jashtëligjshme”

Koha.net - parë: 12 orë

Bordi i RTK-së Radiotelevizionit të Kosovës ka zgjedhur sot me 6 vota për Mufail Limanin, ushtrues detyre të drejtorit të përgjithshëm të RTK-së. Por, sipas burimeve brenda RTK-së, e tërë kjo po del ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nagavci padit Haxhiun për shpifje

Koha.net - parë: 12 orë

Deputetja e VV-së, Arbërie Nagavci, ka paditur për shpifje deputeten e AAK-së, Teuta Haxhiu. Në një njoftim nga Vetëvendosje thuhet se Nagavci dorëzoi padinë personalisht në Gjykatën Themelore në ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dy kërkesa për paraburgim nga Prokuroria Themelore në Ferizaj

Koha.net - parë: 13 orë

Ferizaj, 22 Janar -- Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka paraqitur dy kërkesa për caktim të masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër dy të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Prindërit: Thelbi i kërkesës së SBASHK-ut, puro politik

Koha.net - parë: 13 orë

Këshilli i Prindërve të Kosovës në një letër për kryeministrin Ramush Haradinaj pasi Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës nuk pranoi rritjen e koeficientit prej 0.2 ka thënë se ...

168 artikuj të ndërlidhur »

Liverpooli vendos rekord, duke u bërë klubi i parë me 100 milionë euro fitime

Koha.net - parë: 13 orë

Liverpool duket se do të vendosë një rekord të ri në aspektin financiar në Premier League. Sipas tabloidit britanik ‘Daily Mail’, klubi i The Reds pritet të regjistrojë një fitim para tatimit prej ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Kesiq: Çështja e Kosovës, gjenerator i nacionalizmit në Serbi

Koha.net - parë: 13 orë

Beograd, 22 janar - Dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi po shndërrohet në imponim të një opsioni - rikufizim në bazë të vijave etnike. Kështu raportojnë mediat e Beogradit të jetë thënë sot, me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj parasheh “revolucion” në rritjen ekonomike në Kosovë

Koha.net - parë: 13 orë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka paraqitur në konferencë për media projektin e Countour Global për termocentralin “Kosova e Re” duke thënë se në Kosovë do të bëhet revolucion në rritjen ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Marrëveshja me BEI-n kompleton financimin e ndërtimit të autostradës Prishtinë-Pejë, thotë Hamza

Koha.net - parë: 13 orë

Qeveria e Kosovës, e përfaqësuar nga ministri i Financave Bedri Hamza, dhe Banka Evropiane për Investime (BEI), e përfaqësuar nga Matteo Rivellini, udhëheqës i Divizionit për Slloveni, Kroaci dhe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Janjiq: Dialogu i brendshëm për Kosovën, si një opsion i imponuar

Koha.net - parë: 13 orë

Beograd, 22 janar - Dialogu i brendshëm për Kosovën në Serbi po shndërrohet në imponim të një opsioni - rikufizim në bazë të vijave etnike. Kështu raportojnë mediat e Beogradit të jetë thënë sot, me ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një muaj paraburgim për personin që theu një librari

Koha.net - parë: 13 orë

Gjykata Themelore e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji ndaj E.Sh. nga Prizreni nën dyshimin për veprën penale “vjedhje e rëndë”.

Qeveria do të fokusohet në ekonomi pavarësisht sfidave, thotë Haradinaj

Koha.net - parë: 13 orë

Ky vit është vit i ekonomisë dhe do t’i kthehemi seriozisht temave ekonomike, si riaktivizimi i mirëfilltë i Këshillit Kombëtar për Zhvillimit Ekonomik, krijimin e Sekretariatit të Përhershëm të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Vulin takohet me zyrtarin e lartë të NATO-s, i ankohet për Ushtrinë e Kosovës

Koha.net - parë: 13 orë

Beograd, 22 janar - Ministri serb i Mrbotjtjes ka biseduar sot në Beograd me drejtorin e përgjithshëm të Shtabit Ushtarak Ndërkombëtar të NATO-s, gjeneral-kolonelin Jan Bruxin, rreth situatës aktuale ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Luftoi për ISIS-in në Siri, gjykata e dënon me pesë vjet burgim

Koha.net - parë: 13 orë

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar me pesë vjet burgim të akuzuarin M.D. për veprën penale “organizim dhe pjesëmarrje në grup terrorist”. Të akuzuarit do t’i llogaritet edhe koha e kaluar në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Sipas një studimi kinez, ajri i ndotur sjell trishtim

Koha.net - parë: 13 orë

Sytë që lotojnë, fyti i acaruar nga ndotja e madhe e ajrit dhe lodhja e frymëmarrjes në përgjithësi konsiderohen disa prej faktorëve të trishtimit në qytetet kryesore të Kinës.

77 artikuj të ndërlidhur »

Këshilli i Cilësisë i përgjigjet rektorëve, “s’ka kompromise me programe studimore”

Koha.net - parë: 14 orë

Këshilli Shtetëror i Cilësisë është përgjigjur në kërkesën e Rektorëve të gjashtë universiteteve publike të Kosovës që të shkarkohen anëtarët e këtij këshilli për shkak të pezullimit të 42 programeve ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Dy të vdekur në Klinikën Infektive nga gripi sezonal

Koha.net - parë: 14 orë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, dy pacientë në Klinikën Infektive, kanë vdekur si pasojë e prekjes nga gripi Influenca A.

10 artikuj të ndërlidhur »

Niagara në akull, atraksion për vizitorët

Koha.net - parë: 14 orë

Aq ftohët po bën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sa pjesë të Ujëvarës së Niagarës janë shndërruar në akuj. Një valë e të ftohtit ka pustuar verilindjen e këtij vendi që Ujëvarën e Niagarës e ka ...

9 artikuj të ndërlidhur »