TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Fillon gara brenda Konservatorëve për kryeministrin e ri të Mbretërisë së Bashkuar

Koha.net - parë: 12 orë

Ka filluar gara për ta marrë drejtimin e Partisë Konservatore në Britani, pas njoftimit të Theresa Mayt se ajo do të japë dorëheqje në muajin qershor.

110 artikuj të ndërlidhur »

Kryeqyteti i ngre bust Albrightit, ajo pritet të vizitojë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës

Koha.net - parë: 12 orë

Ndonëse jo në gjendje të mirë, shtatorja e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, qëndron në qendër të Prishtinës, si shenjë falënderimi për kontributin e tij në çlirimin e Kosovës nga Serbia.

11 artikuj të ndërlidhur »

LDK-ja thotë se pati alarmuar para 4 vjetësh për fajdetë

Koha.net - parë: 12 orë

Emri i kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, jo pak herë përmendet nga protagonistët e “Aferës së Fajdeve” në videot e publikuara nga KOHA. Videot janë realizuar në pjesën e parë të vitit 2012, në ...

74 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora thotë se në Kosovë është e vështirë të realizohen ëndrrat

Koha.net - parë: 13 orë

Këngëtarja me origjinë shqiptare e famë botërore, Rita Ora, është në mes të turneut të saj “Phoenix”. Ajo në Instagram ka postuar disa fotografi dhe video nga koncerti të cilin e ka mbajtur të ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Funksionimi i Institutit të psikiatrisë forenzike brenda QKUK-së vlerësohet i rrezikshëm

Koha.net - parë: 13 orë

Tridhjetë e gjashtë persona me probleme mendore që kanë kryer vepra penale, janë duke u trajtuar në Institutin e Psikiatrisë Forenzike, i cili ndodhet në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të ...

Të rinjtë e Milanit bien në kategorinë Primavera 2

Koha.net - parë: 13 orë

Një finale sezoni vërtetë dramatike për skuadrën e të rinjve të Milanit, që barazoi 1-1 në transfertën e Firences ndaj Fiorentinës dhe u rrëzua zyrtarisht në kategorinë Primavera 2.

2 artikuj të ndërlidhur »

Shqiptari ndihmon në kapjen e hajdutëve në një argjendari në Londër

Koha.net - parë: 13 orë

Grabitësve të një argjendarie në Londër, gjërat nuk i shkuan sipas planit, e kjo për shkak të një ndërhyrjeje të cilën nuk e kishin llogaritur. Grabitësit kishin parashikuar ta zhvillonin goditjen e ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Një muaj paraburgim për dy zyrtarë të Shërbimit Korrektues

Koha.net - parë: 13 orë

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka vendosur lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurve R.Z dhe F.SH për shkak të veprës penale ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Zbulohet një oqean i fshehur në Pluton

Koha.net - parë: 14 orë

Në Pluton ndodhet një oqean nën sipërfaqen e ngrirë, njësoj si në hënën e Jupiterit, Europa dhe atë të Saturnit, Ençelado, sipas studimit të publikuar në revistën “Nature Geoscience” nga grupi i ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Mbretëresha thyen protokollin, do marrë pjesë në funeralin e ndihmëses

Koha.net - parë: 14 orë

​Mbretëresha Elizabeth e ka përjetuar keq vdekjen e një prej ndihmëseve më besnike që i ka shërbyer për një kohë të gjatë. Annette Wilkin, e cila filloi punë në mbretëri në vitin 1974 humbi jetën nga ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Shtëpia Muze e Kadaresë, hapet për publikun

Koha.net - parë: 14 orë

Qytetarët, por edhe vizitorët e shumtë vendas dhe të huaj, kanë një destinacion më shumë për të vizituar në kryeqytet. Falë projektit të Bashkisë së Tiranës udhëhequr nga arkitektja Elizabeta ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Foshnjat që ngjajnë me të famshmit

Koha.net - parë: 14 orë

Si rregull, foshnjat duken sikur janë shumë të ngjashëm me prindërit e tyre. Por, nganjëherë, duke parë figurat e foshnjave të adhurueshëm, është e vështirë të mos vëresh se sa i ngjajnë idhujve të ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Rita Ora ndez Londrën në turneun e saj “Phoenix”

Koha.net - parë: 14 orë

Këngëtarja me origjinë shqiptare e famë botërore, Rita Ora, është në mes të turneut të saj “Phoenix”. Dhe ajo po kënaqte turmën në “O2 Arena” të Londrës të premten në mbrëmje, ndërsa ajo ndezi skenën.

20 artikuj të ndërlidhur »

Nissan Leaf vjen në version të ri

Koha.net - parë: 14 orë

Kompania e njohur e veturave, Nissan, në Japoni tani ofron versionin e ri Autech të modelit të saj elektrik, Leaf. Nissan Leaf Autech është në dispozicion me një numër të elementeve dekoruese dhe ...

Lewis Hamilton fiton “pole position” në Monako - Ferrari zi e më zi

Koha.net - parë: 14 orë

Mercedes vijon dominimin e tij në Formula 1. Lewis Hamilton fitoi “pole position” në Çmimin e Madh të Monakos duke e përshkuar pistën me kohën fantastike 1 minutë 10 sekonda e 156 të mijëtat.

8 artikuj të ndërlidhur »

Opozita në Serbi del me Deklaratë për pajtim mes serbëve e shqiptarëve

Koha.net - parë: 15 orë

Partia e Lirisë dhe e Drejtësisë (SSP) në Serbi prezantoi sot një propozim-Deklaratë për pajtimin e popullit serb dhe shqiptar i cili parasheh mënyrën e zgjidhjes së problemeve të jetës së njerëzve ...

6 artikuj të ndërlidhur »

Delegacioni i BE-së bën thirrje që protesta në Shqipëri të jetë paqësore

Koha.net - parë: 15 orë

Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe ambasadat e shteteve anëtare të Bashkimit Evropian në Shqipëri, në një deklaratë të përbashkët, duke iu referuar protestës së sotme në Shqipëri, kanë thënë se ...

324 artikuj të ndërlidhur »

Përfitimet shëndetësore nga përdorimi i sherbelës

Koha.net - parë: 15 orë

Një nga bimët medicinale me vlera të forta shëruese është sherbela. Ajo shkëlqen jo vetëm në kuzhinë por edhe në mjekësinë popullore të shumë vendeve të globit. Përfitimet e saj janë të mëdha.

Kryetarët e Odave Ekonomike të rajonit pajtohen për bashkëpunim ekonomik

Koha.net - parë: 15 orë

Kryetarët e Odave Ekonomike të Ballkanit Perëndimor, njëherit anëtar të Bordit Menaxhues të Forumit Investiv të këtyre Odave i njohur me shkurtesën CIF(Chamber Investment Forum), zhvilluan sot një ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Kurti akuzon Prokurorinë në lidhje me kallëzimin penal ndaj Thaçit e Veselit

Koha.net - parë: 15 orë

Sot janë bërë një muaj që kur kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe shefi i Grupit Parlamentar Glauk Konjufca, kanë dorëzuar kallëzim penal ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe ...

8 artikuj të ndërlidhur »