TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

May rrit pagat e zyrtarëve përpara largimit të saj

Koha.net - parë: 5 orë

Londër, 22 korrik – Qeveria britanike njoftoi sot një masë për rritjen e pagave të një milion zyrtarëve, gjesti i fundit në favor të tyre nga ana e Theresa May dhe ministrit të saj të Financave, pak ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Haziri ndan mirënjohje post mortum për ish-kryetarin e Gjilanit gjatë Luftës së Dytë Botërore

Koha.net - parë: 5 orë

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur familjen e Daut Elezit, i cili ka shërbyer si kryetar i Gjilanit për tri vjet e gjysmë gjatë Luftës së Dytë Botërore, zonjën Teuta Ramaj – ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Google dhe YouTube dënohen me miliona dollarë për mbledhjen e të dhënave të fëmijëve

Koha.net - parë: 5 orë

Raporti i The Washington Post sugjeron se agjencia FTC ka zbuluar se Google dhe YouTube e kanë shkelur Aktin e mbrojtjes online të privatësisë së fëmijëve (Children’s Online Privacy Protection Act - ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nga rruga në pasarelë, shitësit ambulantë bëhen modelë

Koha.net - parë: 5 orë

Në Spanjë, një grup profesionistësh të reklamave dhe komunikimit vendosën të krijonin një projekt inovativ me një vlerë të thellë shoqërore: transformimin e jetës së fëmijëve të rrugës, emigrantëve ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj emëron edhe dy zv.ministra

Koha.net - parë: 5 orë

Qeveria Haradinaj ka qenë vazhdimisht në cak të kritikave për shkak të numrit të madh të zëvendësministrave e këshilltarëve të tyre, por edhe për shkak të shpikjes së pozitave të ndryshme për të ...

248 artikuj të ndërlidhur »

Pompeo: Assange do të ekstradohet në SHBA

Koha.net - parë: 5 orë

Sekretari Amerikan i Shtetit Majk Pompeo u shpreh se themeluesi i Uikiliks Julian Asanzh do të ekstradohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kjo sepse sipas tij Asanzh me veprimet e tij ka vënë në ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Koalicioni i kryeministrit japonez, Shinzo Abe fiton zgjedhjet

Koha.net - parë: 5 orë

Partia liberale e kryeministrit japoneze Shinzo Abe, ka fituar zgjedhjet e përgjithshme në vend, dhe pse nuk ka arritur të marrë mazhorancën e duhur për të bërë ndryshimet kushtetuese.

3 artikuj të ndërlidhur »

Të fshehur në kuti kartoni drejt Anglisë, ndalohen 4 shqiptarë

Koha.net - parë: 5 orë

Policia ka arrestua ka 4 shqiptarë të cilët ishin përpjekur të futeshin ilegalisht në Britani të Madhe. Ata janë gjetur të fshehur në pjesën e pasme të një furgoni brenda kutive prej kartoni.

13 artikuj të ndërlidhur »

Pengohet, sulmohet e kërcënohet kameramani i TV Prizrenit nga punëtorët e “Abi Çarshisë”, reagon AGK-ja

Koha.net - parë: 5 orë

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka marrë me shqetësim informacionin se xhiruesi i TV Prizrenit, Gramos Zurnaxhiu, është penguar, sulmuar dhe kërcënuar gjatë kryerjes së detyrës së tij.

7 artikuj të ndërlidhur »

Iniciohet rritja për 30 për qind e sigurimit të automjeteve

Koha.net - parë: 5 orë

Kompanitë e sigurimeve kanë ndërmarrë iniciativën për t’i rritur çmimet e sigurimit të automjeteve, në emër të detyrimeve financiare që u janë shtuar si pasojë e bankrotimit të kompanisë “Insig”.

Simiq: Qëllimi i Prishtinës, t’i frikësojë serbët

Koha.net - parë: 6 orë

Zëvendëskryetari i Listës Serbe, Igor Simiq në një bisedë me televizionin publik serb, ka thënë se teksa afrohen zgjedhjet në Kosovë, presioni ndaj serbëve vetëm sa do të shtohet.

4 artikuj të ndërlidhur »

Nga sot fillon aplikimi për “shpërblimin” e mësimdhënësve të viteve të ‘90-ta

Koha.net - parë: 6 orë

Mësimdhënësit të cilët kanë punuar gjatë periudhës së viteve ‘90-ta, në kuadër të procesit të njohur si sistemi paralel i arsimit në Kosovë, do të mund nga sot të aplikojnë për të përfituar nga Ligji ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Veseli u kërkon kryetarëve të Degëve të PDK-së formimin e shtabeve zgjedhore

Koha.net - parë: 6 orë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës dhe Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli, sot ka mbajtur një takim me Kryetarët e Degëve të partisë së tij, ku kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, ...

16 artikuj të ndërlidhur »

Kosnetti thotë se Senatori Dole ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për liri

Koha.net - parë: 6 orë

Në ditëlindjen e senatorit Bob Dole u iniciua ideja për ndërtimin e një busti në nder të tij. Kështu bëri të ditur sot kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj, sipas të cilit ideja e ndërtimit të ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj dhe Bytyqi nuk marrin pjesë në Komisionin për Arsim në debatin për KSHC-në

Koha.net - parë: 6 orë

Komisioni për Arsim ka diskutuar lidhur me situatën e krijuar pas vendimit të Këshillit Shtetëror të Cilësisë që ua ka pamundësuar tri universiteteve publike regjistrimin e studentëve të rinj për ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Merr detyrën Besnik Emini, komandanti i parë shqiptar në Ushtrinë e Maqedonisë Veriore

Koha.net - parë: 6 orë

Shkup, 22 korrik – Besnik Emini merr detyrën komandant i brigadës së parë të makinerisë këmbësore në Komandën e përbashkët operative në Shtabin e Përgjithshëm të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut.

10 artikuj të ndërlidhur »

Në Strugë përfshihen nga flakët 33 varka

Koha.net - parë: 6 orë

Zjarr i madh mbrëmë ka shpërthyer në qendër të Strugës, është djegur parkingu i klubit “Snegar” nga Struga. Njësitë zjarrëfikëse kanë arritur që të lokalizojnë zjarrin, mirëpo për fat të keq, të ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Komiteti Helsinkut: Rritet urrejtja në baza etnike e politike në Maqedoni

Koha.net - parë: 6 orë

Njëqind e njëzet e tre incidente dhe vepra të urrejtjes ka regjistruar Komiteti i Helsinkut për të drejtat e njeriut në vitin 2018. Në pjesën më të madhe të tyre, përkatësisht në 64,2 për qind bazë ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Të 30-tat, mosha më e mirë për t'u martuar

Koha.net - parë: 6 orë

Martesa është një ndër proceset më të vështira në jetën e secilit nga ne pasi gjithçka lidhet me të ardhmen dhe me ndjesinë e çdo personi. Sipas një studimi të bërë nga Nicholas Wolfinger, sociolog ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kinezët i ofrojnë 1 milionë euro në javë Gareth Baleit

Koha.net - parë: 6 orë

Klubi kinez Beijing Gouan ka bërë një super ofertë për sulmuesin e Realit, Gareth Bale. Uellsianit i janë ofruar 1 milion euro në javë, transmeton ksp.

56 artikuj të ndërlidhur »