TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Ndëshkimi trupor dhe dhuna ndaj fëmijëve nuk është zgjidhje për edukimin e tyre

Koha.net - parë: 7 orë

Dhuna ndaj fëmijëve ka qenë temë diskutimi në mbledhjen e Komisionit për të Drejtat e Njeriut. Fushata për ndalim të ndëshkimit trupor dhe dhunës ndaj fëmijëve, është lansuar këtë të hënën.

10 artikuj të ndërlidhur »

Turqia fiton thellë ndaj Moldavisë

Koha.net - parë: 7 orë

Turqia ka fituar edhe në ndeshjen e dytë të Grupit H kualifikues për Euro 2020. Pas fitores 0 me 2 ndaj Shqipërisë, turqit mposhtën 4 me 0 Moldavinë. Tosun shënoi dy herë, ndërsa me nga një gol ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Lipjani pezullon peticionin për mbylljen e lojërave të fatit

Koha.net - parë: 8 orë

Ndonëse i ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e peticionit për shfuqizimin e Ligjit për lojërat e fatit, komuna e Lipjanit është tërhequr nga një nismë e tillë.

21 artikuj të ndërlidhur »

Formacionet zyrtare, Andorra – Shqipëria

Koha.net - parë: 8 orë

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Andorra – Shqipëria në Grupin H kualifikues për Euro 2020. Ndeshja fillon në ora ...

155 artikuj të ndërlidhur »

Në 40 zona në Kosovë ka ende rrezik nga minat, më së shumti në Hanin e Elezit

Koha.net - parë: 8 orë

Fshatrat afër brezit kufitar me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ende konsiderohen si të rrezikshme nga minat edhe 20 vjet pas luftës së fundit në Kosovë.

3 artikuj të ndërlidhur »

Kosova nis me barazim në shtëpi kualifikimet për Euro 2020

Koha.net - parë: 8 orë

Kosova ka nisur kualifikimet për Euro 2020 me një barazim 1 me 1 në shtëpi me Bullgarinë. “Dardanët” dominuan plotësisht në ndeshje, por në fund bullgarët arritën të dalin me një pikë nga “Fadil ...

256 artikuj të ndërlidhur »

Në kazermën në Ferizaj përfundon faza e testit fizik për rekrutë të FSK-së, në mesin e tyre edhe serbë

Koha.net - parë: 8 orë

Është grupi i fundit i kandidatëve për rekrutë të Forcës së Sigurisë së Kosovës që po i nënshtrohet testit fizik. Rreth 6600 konkurrentë e kanë kryer këtë test dhe atë të inteligjencës brenda 19 ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ky është formacioni i Kosovës për ndeshjen me Bullgarinë

Koha.net - parë: 8 orë

KTV-ja ka kuptuar formacionin e Kosovës që do të nisë ndeshjen me Bullgarinë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Për Kosovën do të rikthehen Benjamin Kololli e Hekuran Kryeziu që munguan në ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Promovohet libri për Bajram Kelmendin, në përvjetorin e vrasjes me dy djemtë

Koha.net - parë: 8 orë

Dekada e dytë e vrasjes së avokatit të njohur shqiptar Bajram Kelmendi dhe dy djemve të tij, Kastriotit dhe Kushtrimit është përkujtuar me promovimin e librit “Mbrojtësi” të autores Valbona Mehmeti.

26 artikuj të ndërlidhur »

Në Telekom s’do të ketë punësime për 6 muajt e ardhshëm, Komisioni do të hetojë edhe kontratat e mëdha

Koha.net - parë: 8 orë

Në 6 muajt e ardhshëm nuk do të ketë punësime të reja në Telekomin e Kosovës. Kjo do të ndodhë nëse menaxhmenti dhe Bordi i kësaj ndërmarrjeje do të respektojë vendimin e Komisionit Hetimor ...

9 artikuj të ndërlidhur »

E quajti “gjenocid” intervenimin e NATO-s në vitin 1999, shkarkohet zv/ministrja serbe

Koha.net - parë: 8 orë

Nga e hëna, Vesna Mikiq nuk do të figurojë më në listën e gjatë të 80 zëvendësministrave të Qeverisë Haradinaj. Zëvendësministrja e Drejtësisë nga Lista Serbe, Vesna Mikiq, u shkarkua nga ky post, ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa takon Scottin në Beograd, flasin për librat shqipe e pasivizimin e vendbanimeve

Koha.net - parë: 8 orë

Kryetari i Këshillit i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Serbi, Ragmi Mustafa, ka njoftuar se ka takuar në Beograd, ambasadorin e SHBA-së, Kyle Scott. Me të thotë të ketë folur për zgjidhjen e problemit ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Në rajonin e Gjilanit mbyllen dy ordinanca private për “ushtrim të kundërligjshëm i veprimtarive mjekësore dhe ...

Koha.net - parë: 9 orë

Policia e Kosovës njofton se Drejtoria për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Korrupsionit me njësitet relevante të saj, në kuadër të implementimit të planit operativ të koduar me emrin “Ordinanca” me ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Gjilani ndalon kurset private

Koha.net - parë: 9 orë

Komuna e Gjilanit ka njoftuar se përmes një urdhërese ka ndaluar mbajtjen e kurseve private brenda dhe jashtë institucioneve edukativo-arsimore nga mësimdhënësit për nxënësit e tyre.

7 artikuj të ndërlidhur »

Lamborghini shkatërrohet në takimin e adhuruesve të makinave

Koha.net - parë: 9 orë

Prodhuesi britanik i makinave HR Owen organizoi një takim të entuziastëve të makinave në pjesën perëndimore të Londrës, por ngjarja nuk kaloi pa probleme.

6 artikuj të ndërlidhur »

Aliu: Qeveria aktuale më brutale se tjerat për keqpërdorimet në Telekom

Koha.net - parë: 9 orë

Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu, ka thënë se qeveria aktuale është më brutale sa i përket keqpërdorimeve në Telekomin e Kosovës. Në Express Intervistën në KTV, Aliu ka thënë se nisja e punës së ...

9 artikuj të ndërlidhur »

BMW M3 i ri do të ketë mbi 500 kuajfuqi

Koha.net - parë: 10 orë

Një BMW M3 i ri është duke u përgatitur për tu prodhuar e i cili tashmë është fotografuar gjatë testimit. Në bazë të këtyre fotografive dizajni i M3-shit të ri duke se do të jetë evolucionar e jo ...

Menaxhmenti i Telekomit vendos të ndalojë punësimet e reja në këtë ndërmarrje

Koha.net - parë: 10 orë

Kryeshefi ekzekutiv i Telekomit, Bedri Istrefi ka thënë se menaxhmenti ka vendosur të ndalojë të gjitha punësimet e reja në këtë ndërmarrje publike. “Menaxhmenti Ekzekutiv vendosi që menjëherë të ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Qeveria e Serbisë: Mikiq tha një mendim që mbizotëron në mesin e popullit serb

Koha.net - parë: 10 orë

Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë tha se shkarkimi i Vesna Mikiqit nga posti i zëvendësministres së Drejtësisë në Kosovë “është edhe një tjetër provë që (kryeministrit të Kosovës) Ramush ...

71 artikuj të ndërlidhur »

Aterron në aeroportin e gabuar, ishte nisur për Dyseldorf e u ndal në Edinburg

Koha.net - parë: 10 orë

Udhëtarët e “British Airways” në fluturimin për Dyseldorf ishin të befasuar kur aeroplani i tyre aterroi në Edinburg të Skocisë. Siç raporton BBC, deri te gabimi erdhi kur pilotëve iu dhanë urdhrat e ...

12 artikuj të ndërlidhur »