TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Rita Zeqiri synon që të bëhet shqiptarja e parë që e kryen Ironmanin

Koha.net - 24.03.2019

Rita Zeqiri ka një mision të veçantë për ta kryer, në muajin maj. Ish-notarja Rita Zeqiri, për 12 vjet sa është marrë me sportin e notit, ka qenë kampione e shumëfishtë në Kosovë dhe pjesëmarrëse në ...

Presidenca Clinton kujton nisjen e bombardimeve

Koha.net - 24.03.2019

Faqja e ish-presidencës Clinton në Facebook ka kujtuar 20-vjetorin e fillimit të fushatës së bombardimeve ndaj forcave serbe. “Presidenti amerikan, Bill Clinton, kishte udhëhequr koalicionin e ...

199 artikuj të ndërlidhur »

Musliu i kërkon Haradinajt shkarkimin e zv.ministres serbe që e quajti gjenocid ndërhyrjen e NATO-s

Koha.net - 24.03.2019

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, po i kërkon kryeministrit Ramush Haradinaj, shkarkimin e zëvendësministres së Drejtësisë, Vesna Mikiq. Në një reagim publik postuar në profilin e saj në Facebook, ...

71 artikuj të ndërlidhur »

“Edon Zhegrova të prekë me këmbë në tokë”

Koha.net - 24.03.2019

Sipas analistit të futbollit, Erdin Hashani, talenti i Kosovës, Edon Zhegrova, duhet të prekë me këmbë në tokë e të mos e kapë euforia. Në Sportin Total në KTV, ai ka thënë se futbolli s’është vetëm ...

20 artikuj të ndërlidhur »

Punëtorët teknikë në Gjilan nuk janë paguar, nyjat sanitare të shkollave në gjendje katastrofale

Koha.net - 24.03.2019

Gjendja në të cilën kanë mbetur tash disa ditë nyjat sanitare në Shkollën Teknike në Gjilan është e tmerrshme. Punëtorët teknikë të disa shkollave në Komunën e Gjilanit, nuk kanë marrë pagë që nga ...

Atmosfera në kampin kosovar jep sinjal pozitiv para ndeshjes me Bullgarinë

Koha.net - 24.03.2019

Të mrekullueshme e ka përshkruar atmosferën në kampin e Kombëtaress së Kosovës, ndihmëstrajneri Muharrem Sahiti. E ka bazuar këtë në formën dhe kualitetin e stërvitjes, e veçmas kësaj të fundit.

256 artikuj të ndërlidhur »

Bardhi shënon në barazimin e Maqedonisë me Slloveninë

Koha.net - 24.03.2019

Enis Bardhi ka shënuar gol në barazimin e Maqedonisë së Veriut me Slloveninë në Grupin G kualifikues për Euro 2020. Ai shënoi në minutën e 47-të për të barazuar rezultatin në 1 me 1, pas golit që ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Belgjika fiton në Qipro, paraqitet Januzaj

Koha.net - 24.03.2019

Belgjika ka fituar 0 me 2 ndaj Qipros në Grupin I kualifikues për Euro 2020. Eden Hazard dhe Mitchy Batshuayi shënuan dy golat për këtë fitore. Në ndeshje u paraqit edhe Adnan Januzaj.

16 artikuj të ndërlidhur »

Gjermania i hakmerret Holandës, e mposht në shtëpi

Koha.net - 24.03.2019

Gjermania i është hakmarrë Holandës për fitoren e thellë 3 me 0 vitin e shkuar, duke e mposhtur në shtëpi në kuadër të Grupit C kualifikues për Euro 2020. Gjermania fitoi 2 me 3 në klasiken evropiane.

57 artikuj të ndërlidhur »

Edhe nesër nxehtë, nga e marta më ftohtë

Koha.net - 24.03.2019

Dita e hënë mbetet me kushte të njëjta meteorologjike, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës. Por nga e marta e tutje do të ketë fuqizim të masave ajrore me origjinë nga ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Fotografi Elezi në “objektiv” të Jetës

Koha.net - 24.03.2019

Arbër Elezi fotograf nga Gilani ishte pjesë e rubrikës Jeta në Objektiv në kuadër të emisionit “JETA” në KTV. Ai dha këshilla se si mund të bëheni fotograf i mirë e se si duhet bërë fotografi për ...

Shtëpitë e ndërtuara në zonë të mbrojtur nuk kyçen në kanalizim

Koha.net - 24.03.2019

Ujërat e zeza të këtyre shtëpive në Orllan të Podujevës, do të vazhdojnë të derdhen edhe më tutje në liqenin e Batllavës. Projekti i cili po realizohet për trajtimin e ujërave të zeza nuk do ta ...

78 ditë bombardimi në fokusin e fotografit të Kohës Ditore, Alban Bujari

Koha.net - 24.03.2019

Kosova sot shënon 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi ish-Jugosllavinë, që zgjatën për 78 ditë, e që i dhanë vulë çlirimit të Kosovës.

“Mediat, shpërndarja dhe editimi i video-intervistave në rrjetet sociale”

Koha.net - 24.03.2019

Në emisionin “Talk” në KTV sot është diskutuar për temën “Mediat, shpërndarja dhe editimi i video-intervistave në rrjetet sociale”. Të ftuar ishin gazetarët Resul Sinani dhe Nderim Neziri.

Hetuesi i posaçëm nuk ka gjetur prova të konspiracionit Trump-Rusi

Koha.net - 24.03.2019

Raporti i këshilltarit special në SHBA, Robert Mueller rreth ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e 2016-ës nuk ka gjetur prova për ndonjë konspiracion të vetëdijshëm midis zyrtarëve amerikanë dhe atyre të ...

61 artikuj të ndërlidhur »

Bulku: Andorrën do ta mposhtim patjetër

Koha.net - 24.03.2019

Ervin Bulku është njeriu që mori mbi super përgjegjësinë për të nxjerrë Kombëtaren Shqiptare nga momenti i vështirë që po kalon, pas humbjes me Turqinë dhe shkarkimit të trajnerit Panucci.

155 artikuj të ndërlidhur »

Kamera në QKMF-në e Podujevës e kthyer mbrapsht për të mos regjistruar hyrje-daljet e stafit, pacientët presin

Koha.net - 24.03.2019

Kamera e sigurisë në hyrje të objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të Podujevës, ka kohë që qëndron mbrapsht. Në këtë gjendje siç është ajo, nuk mund t’i regjistrojë hyrjet e daljet e ...

Shpaloset maskota e Euro 2020

Koha.net - 24.03.2019

UEFA ka shpalosur maskotën zyrtare të Kampionatit Evropian 2020. “Skillzy” u zbulua në mbrëmjen e së dielës, pak para ndeshjes kualifikuese Holandë – Gjermani.

2 artikuj të ndërlidhur »

Sonte në Sportin Total në KTV: MC Kresha, Valmir Bytyqi e Erdin Hashani

Koha.net - 24.03.2019

Ndeshja e parë eliminatore e Kosovës, për EURO 2020, është tema kryesore e Sportit Total sonte, duke nisur nga ora 22:15. Për paraqitjen e Kosovës ndaj Danimarkës, parashikimet e ndeshjes Kosovë – ...

Kroacia mposhtet në Hungari

Koha.net - 24.03.2019

Nënkampionia e botës në futboll, Kroacia, është mposhtur në xhiron e dytë të Grupit E në kualifikimet për Euro 2020, nga Hungaria, 2 me 1. Ante Rebiq kaloi kroatët në epërsi në minutën e 13-të, por ...

12 artikuj të ndërlidhur »