TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Aida Gashi me avokat do të ankohet për dënimin e “qeshjes me zë të lartë”, s’përjashtohet padia

Koha.net - I sapo botuar

E qeshura e cila i kushtoi me gjobë 100 euro qytetares Aida Gashi mbrëmjen e 18 korrikut, ka ngjallur debat në opinion. Madje një gjë e tillë e shtyri një grup të të rinjve që në shenjë të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Guvernatori i Puerto Rikos nuk kandidon për mandatin e ri

Koha.net - I sapo botuar

Guvernatori i Puerto Rikos, Ricardo Rosello, ka vendosur që të mos kandidojë për mandatin e ri, shkaku i serisë së protestave masive që po mbahen kundër tij.

Shkëndija nesër e pret Dudelangen në kuadër të Ligës së Evropës

Koha.net - parë: 29 min

Kampionia e Maqedonisë së Veriut, Shkëndija e Tetovës, do ta luajë ndeshjen e parë në kuadër të raundit të dytë eliminator të Ligës së Evropës kundër ekipit nga Luksemburgu, Dudelange.

6 artikuj të ndërlidhur »

Izraeli rrënon disa shtëpi palestineze në Jerusalem, fillojnë protestat

Koha.net - parë: 39 min

Forcat izraelite kanë rrënuar disa ndërtesa në periferi të Jerusalemit, duke ngjallur protesta të palestinezëve dhe kritika ndërkombëtare. Buldozerët e përcjellë nga qindra ushtarë izraelitë prishën ...

14 artikuj të ndërlidhur »

Meta: Pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme

Koha.net - parë: 49 min

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka shkruar në rastin e nëntë vjetorit të vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë. “Nëntë vite më parë, pretendimit serb mbi paligjshmërinë e shpalljes së ...

14 artikuj të ndërlidhur »

​AKR vlerëson se zgjedhjet e parakohshme janë të domosdoshme

Koha.net - parë: 59 min

Aleanca Kosova e Re vlerëson se me situatën e fundit në Kosovë me dorëheqjen e kryeministrit, Ramush Haradinaj është krijuar një momentum i ri politik i cili duhet të trajtohet me një përkushtim ...

7 artikuj të ndërlidhur »

Përmirësohet gjendja e trajnerit që pësoi sulm në zemër gjatë ndeshjes

Koha.net - parë: 1 orë

Trajneri i Dinamo Bukureshtit, Eugen Neagoe, ka pësuar sulm në zemër gjatë një ndeshjeje të klubit të tij kundër Universitatea Craiovas në ligën e Rumanisë të dielën, por më vonë gjendja e tij është ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Komuna nuk largon nga banesa familjen e dëshmorit Mehmet Saliuku

Koha.net - parë: 1 orë

Ka tri javë që familja e dëshmorit Mehmet Saliuku thotë se po përballet me presionin për ta liruar këtë banesë ku jetoi për 5 vjet. Banesa që ia kishte ndarë komuna e Drenasit, tani po konsiderohet ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Prokuroria e Komuna përplasen për rrënimin në “Abi Çarshia”

Koha.net - parë: 1 orë

Prokuroria e Prizrenit thotë se veprimi i Komunës së Prizrenit dhe i Inspektoratit të kësaj komune për rrënimin e një pjesë të qendrës tregtare “Abi Çarshia” nuk është ligjor.

7 artikuj të ndërlidhur »

Në 9 vjetorin e vendimit të GJND-së, opozita akuzon presidentin për pazare me territor

Koha.net - parë: 1 orë

Më 22 korrik, nëntë vjet më parë, Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësie vulosi shtetësinë e Kosovës. Kjo u quajt si goditja më e fuqishme që e mori Serbia.

34 artikuj të ndërlidhur »

Sipas OEK-ut zgjedhjet e parakohshme kanë ndikim negativ në ekonomi

Koha.net - parë: 1 orë

Shkuarja e vendit në zgjedhje të parakohshme, pritet të ketë ndikim edhe në ekonomi dhe në tërheqjen e investimeve. Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, ka deklaruar se nëse ka proces ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Kosnett në inicimin e bustit për Bob Dolen: Miqësia Kosovë - SHBA nuk varet nga një person

Koha.net - parë: 1 orë

Një tjetër figurë e rëndësishme amerikane do të bëhet me bust në Prishtinë. Në ditëlindjen e 96 të senatorit Bob Dole është iniciuar ngritja e përmendores për nder të kontributit të tij për lirinë ...

30 artikuj të ndërlidhur »

Zgjedhjet mund të organizohen pa anëtarët e PAN-it në KQZ, por analistët për këtë shohin probleme

Koha.net - parë: 1 orë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme, pritet ta gjejnë Komisionin Qendror të Zgjedhjeve pa dy anëtarët e koalicionit PDK-AAK-NISMA. Kjo pasi ata ende nuk janë emëruar nga presidenti Hashim Thaçi.

6 artikuj të ndërlidhur »

Haradinaj kërkon zgjedhje, në Hagë shkon si kryeministër në dorëheqje

Koha.net - parë: 2 orë

Ramush Haradinaj, megjithatë, do të udhëtojë në Hagë si kryeministër, por në detyrë. Ditën kur dha dorëheqje të parevokueshme, Haradinaj tha se nuk mund të shkojë për intervistim para Dhomave të ...

248 artikuj të ndërlidhur »

Një ndërhyrje e ashpër lë në hije ndeshjen Sevilla - Liverpool

Koha.net - parë: 2 orë

Futbollisti i Sevillas, Joris Gnagnon, ka kërkuar falje për ndërhyrjen e tij “neveritëse” në futbollistin e ri të Liverpoolit, Yasser Larouci, që çoi te përjashtimi i mbrojtësit gjatë miqësores ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Zvicra fton institucionet e Kosovës të respektojnë Kushtetutën, pas dorëheqjes së Haradinajt

Koha.net - parë: 2 orë

Ambasada e Zvicrës në Prishtinë ka reaguar sot pas dorëheqjes së kryeministrit Ramush Haradinaj pas ftesës nga Gjykata Speciale në Hagë. Ajo përmes një statusi në Facebook apelon të gjithë ...

248 artikuj të ndërlidhur »

Dyert e banjës së burrave kanë 6 herë më shumë mikrobe sesa ato të grave

Koha.net - parë: 2 orë

Kur është fjala për pastërtinë në banjë, mëkatet e burrave shtrihen shumë larg nga vetëm lënia e ulëses së tualetit. Burrat ka më pak gjasë që t’i lajnë duart pas përdorimit të banjës për dallim nga ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Daçiq: Dialogu është në koma, zor të ringjallet

Koha.net - parë: 2 orë

Evropa me sa duket nuk arriti të zbatojë marrëveshjen e Brukselit, tha sot ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq. Ai u tha gazetarëve në Beograd se nënshkroi këtë marrëveshje dhe se Beogradi ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Ra ky kryeministër dhe u pa injoranca e kuazi-konstitucionalistëve

Koha.net - parë: 2 orë

Sa herë që Kosova përballet me procese zgjedhore apo me legjitimim të institucioneve, sikurse kërmillat pas shiut - shpërfaqën kuazinjohësit e problemeve kushtetuese të cilët e bombardojnë opinion me ...

3 artikuj të ndërlidhur »

KQZ-së i mungojnë dy anëtarë, por kjo s’e pengon të organizojë zgjedhjet

Koha.net - parë: 2 orë

Dorëheqja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe insistimi i tij për zgjedhje të jashtëzakonshme e ka gjetur Komisionin Qendror Zgjedhor (KQZ) të pakompletuar në përbërje.

6 artikuj të ndërlidhur »