TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Koha.net

Në tremujorin e tretë konsumi i energjisë elektrike shënoi rënie

Koha.net - I sapo botuar

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Bilancin i energjisë” për TM3 2018. Sipas këtij raporti, gjatë tremujorit të tretë të vitit 2018 (TM3 2018) u prodhuan rreth 1.63 mijë tonë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Diplomati hungarez thotë se BE-ja është e padrejtë për vizat me Kosovën

Koha.net - I sapo botuar

Ministri i Punëve të Jashtme i Hungarisë, Péter Szijjártó ka thënë se Bashkimi Evropian është i padrejtë ndaj Kosovës sa i përket vizave. Në një konferencë të mbajtur në Prishtinë me homologun e tij ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Kapiti transferohet te Florida Atlantic

Koha.net - I sapo botuar

Basketbollisti i Kosovës, Dardan Kapiti ka nënshkruar me Universitetin Florida Atlantic në NCAA Division 1, bën të ditur FBK-ja. Ai për katër vitet e ardhshme do të jetë pjesë e kësaj ekipe me bursë ...

Në Rahovec hyn në fuqi udhëzimi administrativ për gjobitje për hedhje të mbeturinave

Koha.net - I sapo botuar

Në komunën e Rahovecit të gjithë ata që do të hedhin mbeturina do të gjobiten. Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka nënshkruar sot ...

4 artikuj të ndërlidhur »

Hungaria mbështet marrëveshjen që arrihet me bisedime në mes Kosovës e Serbisë

Koha.net - I sapo botuar

Prishtinë, 15 nëntor – Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot ministrin e Jashtëm të Hungarisë, Péter Szijjártó, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin në mes dy vendeve dhe ...

12 artikuj të ndërlidhur »

Zv.këshilltarja amerikane për Siguri detyrohet ta lërë punën pas zënkës me Melania Trumpin

Koha.net - I sapo botuar

Washington, 14 nëntor (Reuters) – Mira Ricardel, zv.këshilltare për Sigurinë Shtetërore në Shtëpinë e Bardhë është detyruar të largohet nga posti i saj, pasi që bashkëshortja e presidentit amerikan, ...

19 artikuj të ndërlidhur »

Arabia Saudite e pranon: Trupi i Khashoggit u copëtua, do të kërkohet dënim me vdekje për të akuzuarit

Koha.net - I sapo botuar

Prokurori publik në Arabinë Saudite ka kërkuar dënimin me vdekje për pesë nga njëmbëdhjetë të dyshimtit, të akuzuar për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi, në një rast që ka tensionuar lidhjet e ...

22 artikuj të ndërlidhur »

Trumpi emëron disejnatoren e çantave për ambasadore të SHBA-së në Afrikë të Jugut

Koha.net - I sapo botuar

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump synon që ta emërojë disejnatoren e çantave luksoze, Lana Marks për ambasadore të re në Afrikë të Jugut, ka bërë të ditur të enjten Shtëpia e Bardhë, gati dy vjet ...

Theret një i mitur në Podujevë

Koha.net - I sapo botuar

Një i mitur është therur me thikë rreth orës 13:00 gjatë ditës së sotme në Podujevë. Këtë e ka konfirmuar për Koha.net zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

5 artikuj të ndërlidhur »

Mustafa: Bashkëpunimi ndërmjet shteteve shton efikasitetin në luftën ndaj ekstremizmit

Koha.net - parë: 21 min

Ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, po qëndron në një vizitë zyrtare në Republikën e Malit të Zi, ku po merr pjesë në konferencën “Forumi i Resiliencës për Ballkanin Perëndimor”, bëhet e ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Nëse zgjerohet mandati i FSK-së, KFOR-i duhet të rishqyrtojë nivelin e angazhimit

Koha.net - parë: 21 min

Beograd, 15 nëntor – Komandanti i KFOR-it, Salvatore Cuoci ka deklaruar se nëse zgjerohet mandati i Forcës së Sigurisë së Kosovës, NATO do të jetë e detyruar të rishqyrtojë nivelin e angazhimit të ...

23 artikuj të ndërlidhur »

Dua Lipa në mesin e yjeve në reklamën e UNICEF-it për Ditën e Fëmijëve

Koha.net - parë: 31 min

Dua Lipa është njëra nga yjet që ka marrë pjesë në reklamën e re të UNICEF-it në ditën Botërore të Fëmijëve, transmeton Koha.net. “Fëmijëve të drejtat e tyre iu mohohen çdo ditë.

13 artikuj të ndërlidhur »

Në rajonin e Mitrovicës rritet siguria nëpër shkolla

Koha.net - parë: 31 min

Dukuritë negative dhe numri i incidenteve në shkolla është në rënie falë angazhimit të vazhdueshëm operativo-taktik të policisë në këtë fushë. Kështu u tha sot gjatë takimit mes përfaqësuesve të ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Lauren Erdmann Marler, gruaja që mposhti katër herë kancerin

Koha.net - parë: 41 min

Ishte vetëm 17-vjeçare kur e kuptoi se vuante nga një sëmundje e rrezikshme. Lauren Erdmann Marler, e lindur në Midland të shtetit Teksas asnjëherë nuk kishte qenë tek onkologu dhe nuk kishte bërë ...

5 artikuj të ndërlidhur »

Bashkëpunim kulturor ndërmjet Kosovës e Malit të Zi

Koha.net - parë: 1 orë

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka pritur sot në takim ministrin për të Drejtat e Njeriut dhe Minoritete të Republikës së Malit të Zi, Mehmed Zenka, me të cilin ka diskutuar ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Ishte kapur me 30 kg drogë, 4 vjet burgim

Koha.net - parë: 1 orë

Gjykata Themelore në Ferizaj, trupi gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, sot më 15 nëntor 2018, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit S.G i cili sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelorë ...

3 artikuj të ndërlidhur »

“Mbappe është një kombinim i Messit, Ronaldos dhe Ibrahimoviqit”

Koha.net - parë: 1 orë

Talenti francez Kylian Mbappe vazhdon të shkëlqejë nga java në javë me skuadrën e PSG-së. Mbappe me të drejtë cilësohet si një prej lojtarëve më premtues në futboll, ku ndonëse është vetëm 19-vjeçar ...

21 artikuj të ndërlidhur »

Ministri japonez i Sigurisë Kibernetike nuk e di ç’është USB-ja

Koha.net - parë: 1 orë

Ministri i Sigurisë Kibernetike në Japoni Yoshitaka Sakurada mori kritika kur tha se kurrë nuk kishte përdorur një kompjuter dhe tregoi se nuk kishte idenë se çfarë është USB.

2 artikuj të ndërlidhur »

Nis shitja e biletave Kosovë – Azerbajxhan

Koha.net - parë: 2 orë

FFK-ja bën të ditur se ka nisur shitja e biletave online për ndeshjen Kosovë – Azerbajxhan. Shitja e biletave ka nisur në ora 12:30, transmeton Koha.net.

10 artikuj të ndërlidhur »

Komuna e Malishevës i bën me shtëpi tri familje në nevojë

Koha.net - parë: 2 orë

Në kuadër të realizimit të projekteve të Komunës së Malishevës dhe në kuadër të investimeve për rritjen e mirëqenies për familjet në nevojë, sot, nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së ...

8 artikuj të ndërlidhur »