TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

JOQ Albania

Kërcënimet e Ramës ndaj medias, Nikoll Lesi: HAKMARRJA e pushtetit!

JOQ Albania - parë: 22 min

Nga Nikoll Lesi Mëqënëse, për dreq, kisha harruar ftesën për t’u paraqitur në Komisionin e Medias për të dhënë mendime për projektligjet e qeverisë në lidhje me portalet dhe roja nuk më la të hyja, atëherë po botoj mendimet e mia për projektligjet.

Personat që u përkasin këtyre shenjave të horoskopit dinë vetëm të lëndojnë në një lidhje

JOQ Albania - parë: 37 min

Disa persona janë krejt të pandjeshëm, kur bëhet fjalë për t’i dhënë fund një lidhje edhe pse e duan ende personin me të cilin kanë qenë të lidhur. Po ashtu ata/ ato nuk e kanë askpak problem që t’i thyejnë edhe zemrën partnerit të tyre, por edhe ...

2 artikuj të ndërlidhur »

Plas sherri në emision/ Inxhinieri-gazetarit: Do ju shkelim me këmbë! Ndërhyn ish-ministri: Do na hash munë!

JOQ Albania - parë: 8 orë

Gazetari dhe aktivisti, Aulon Kalaja është përplasur me me tone të ashpra me inxhinierin Arben Meçe mbrëmjen e sotme në emisionin "360 Gradë". Meçe doli nga "binarët" teksa ju drejtua gazetarit me fjalët kërcënuese ‘do t’ju shkelim me këmbë’.

10 artikuj të ndërlidhur »

Aksident në Tiranë, dyshohet për disa të plagosur

JOQ Albania - parë: 9 orë

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në Tiranë. Mësohet se dy automjete janë përplasur në vendin e quajtur mbikalimi i Saukut. Një dëshmitar ka dërguar pamje nga vendi i ngjarjes në redaksinë e JOQ Albania.

“Aman o burrë, mjaft the budallëqe”, Bejtja-Pezës: Të ka mbetur të thuash që Fevziu ka flokë

JOQ Albania - parë: 9 orë

Gazetari dhe analisti Andi Bejtja është përplasur me ish-deputetin socialist, Alfred Peza. Të ftuar në emisionin "Opinion", Bejtja dhe Peza debatuan mbi përgjegjësinë për viktimat e tërmetit të 26 nëntorit.

9 artikuj të ndërlidhur »

Maqedonasit i bashkon qëndrimi kundër zyrtarizimit të plotë të gjuhës shqipe

JOQ Albania - parë: 9 orë

Dy partitë më të mëdha maqedonase në Maqedoninë e Veriut, LSDM dhe VMRO-DPMNE kanë interpretime të ndryshme për Ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe, por ajo që i bashkon është se nuk duan zyrtarizim të plotë të gjuhës shqipe në tërë territorin e ...

84 artikuj të ndërlidhur »

“Po rrezikojmë jetën”, punonjësja e rrobaqepësisë: Godina është degraduar nga tërmeti, puna vijon ...

JOQ Albania - parë: 9 orë

Përveç solidaritetit dhe humanizmit, tërmeti nxorri në pah dhe shpirtligësinë dhe arrogancën e disa personave. Ndër to janë edhe pronarët që detyruan punonjësit e tyre të vinin në punë, ndonëse godina e biznesit të tyre mund të kishte pësuar dëmtime.

348 artikuj të ndërlidhur »

Një komunë në Kosovë bleu 35 lopë me 100 mijë euro, Prokuroria nis hetimin

JOQ Albania - parë: 10 orë

Rreth 100 mijë euro është vlera e shpenzuar për blerjen e 35 krerëve të lopëve nga Komuna e Gjilanit, për fermerët e kësaj ane. Kjo shumë e shpenzuar ka aktivizuar organet e drejtësisë, derisa Prokuroria ka konfirmuar se ka nisur hetime për rastin.

33 artikuj të ndërlidhur »

“Ishte krim shtetëror”, gazetari: Në Kavaleshencën e Durrësit kishte studentë kur ra tërmeti

JOQ Albania - parë: 10 orë

Një ndër ndërtesat e shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit ishte edhe shtëpia e pushimit për Ministrinë e Brendshme, e njohur ndryshe si Kavaleshenca. Në një prej godinave të Kavaleshencës, që ndodhet në Plepa të Durrësit humbi jetën edhe ...

‘Rama bën rolin e nuses në dasmë dhe arkivolin në mort’, Lubonja: Një gënjeshtar që rri akoma në pushtet

JOQ Albania - parë: 10 orë

Analisti i njohur, Fatos Lubonja ka folur në lidhje me situatën pas tërmetit në emisionin ‘Real Story’ në ‘News 24’, por jo vetëm kaq. Ai është ndaluar te figura e kryeministrit Rama, të cilin e quan një pedagog dhe një gënjeshtar që rri akoma në ...

11 artikuj të ndërlidhur »

“Na poshtëroi tërmeti sa s’na ka poshtëruar 500 vjet robëri”, Fuga: Ky nuk është populli im!

JOQ Albania - parë: 10 orë

Profesori dhe akademiku i njohur, Artan Fuga, ka publikuar në faqen e tij në "Facebook", një shkrim ku pasqyron situatën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit. Sipas Fugës, poshtërimin që na ka bërë tërmeti, nuk na e bënë as 500 vite robëri.

‘Të turpshme shfaqjet e tij’, analisti Bejtja: Ky është rasti i fundit që shqiptarët ta njohin Edi Ramën

JOQ Albania - parë: 11 orë

Analisti i njohur, Andi Bejtja vijon sërish me kritikat ndaj kryeministrit Rama, ku kësaj here është kapur me shfaqjet e tij që bën në takimet pas tërmetit të fuqishëm. Sipas tij, Rama po bën një ‘show’ shumë të turpshme, ku edhe në këtë situatë po ...

9 artikuj të ndërlidhur »

Situata pas tërmetit, Fevziu: Rama “show” për të takuar njerëz, kamerat nuk kanë pse e ndjekin pas

JOQ Albania - parë: 11 orë

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu, ka sulmuar kryeministrin Rama lidhur me tërmetin. I ftuar në "Abc News", Fevziu u shpreh se takimet e Ramës me qytetarët e prekur nga tërmeti janë "super-show", ndërsa i cilësoi daljet e tij në ekranet televizive si ...

8 artikuj të ndërlidhur »

Pasojat e tërmetit/ Ironia therëse e gazetarit të njohur, zbulon se kush mund të arrestohet në Durrës

JOQ Albania - parë: 11 orë

Gazetari i njohur, Agim Xhafka ka reaguar në rrjetin social ‘Facebook’ dhe nuk ka ngurruar të ironizojë edhe përgjegjësit për dëmet fatale nga tërmeti në Durrës. Pavarësisht se askush nuk mori fajin përsipër dhe nuk doli asnjë përgjegjës, siç ndodh ...

Dejate/ I zhdukur prej tre ditësh, gjendet i pajetë 33-vjeçari

JOQ Albania - parë: 11 orë

Një 33-vjeçar u shpall i zhdukur vetëm tre ditë më parë, mirëpo policia e Kosovës bën me dije se i riu është gjetur i pajetë. Viktima SH. B nga Ferizaj u gjet i vdekur në mes të fshatit Gadime dhe Kishnapole në Komunën e Lipjanit.

15 artikuj të ndërlidhur »

“Më tërhoqi zvarrë për disa metra”, gazetaret rrëfejnë episodet e dhunës: Më qëlloi me shpullë pasi ...

JOQ Albania - parë: 11 orë

Gazetarja e njohur, Erjona Rusi ka rrëfyer se si ka rënë pre e dhunës kur ka qenë në gjimnaz. Në një video sensibilizuese të publikuar në rrjetet sociale kundër dhunës ndaj Grave, Rusi tregon se është qëlluar nga një mashkull në shkollë.

4 artikuj të ndërlidhur »

E rëndë: Familja skamnore në Prishtinë dëbohet në rrugë nga qiraxhiu, nuk patën mundësi ta paguanin qiranë

JOQ Albania - parë: 11 orë

Shkëlzen, Fitim dhe Valdet Pireva, gjatë ditës së sotme u detyruan që ta lëshojnë banesën e tyre në të cilën ishin me qera, si shkak që nuk i kishin paguar detyrimet e tyre ndaj pronarit të banesës.

“Kanë prishur themelet duke gërmuar”, qytetari paralajmëron tragjedinë: Pallati në mes të Tiranës rrezikon ...

JOQ Albania - parë: 12 orë

Tërmeti i 26 nëntorit ndër të tjera nxorri në pah cilësinë e dobët të ndërtimeve, e cila habiti edhe ekspertët e huaj që erdhën për të inspektuar ndërtesat e dëmtuara. Disa nga ndërtesat e shkatërruara nga tërmeti u fundosën nëntokë, ashtu siç ...

348 artikuj të ndërlidhur »

‘I dashur, Babagjysh! A mundesh dot të më ndihmosh’? Letra e thjeshtë dhe prekëse e fëmijës 7-vjeçar bën ...

JOQ Albania - parë: 12 orë

Një fëmijë i trishtuar 7-vjeçar i ka shkruar një letër Babagjyshit, ku i ka kërkuar një shtëpi dhe ushqim për familjen e saj për Krishtlindje. Letra e fëmijës, emri i të cilit/cilës nuk dihet, ishte hedhur në një kuti postare për Krishtlindje në ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Politikania europiane plas videon: A mund të vijojmë të mbështesim kapjen e reformës në drejtësi nga Edi Rama?

JOQ Albania - parë: 12 orë

Politikania e njohur evropiane, Doris Pack ka shpërndarë videon e presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili vijon me akuzat ndaj kreut të KED, Ardian Dvorani. Në videon e Presidencës, tregohet se si qeveria ka kapur Reformën në Drejtësi si dhe ...

134 artikuj të ndërlidhur »