TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Java News

Shefi i diplomacisë së Malit të Zi: Zgjidhja e problemit Kosovë-Serbi, është njohja e njëra-tjetrës

Java News - 21.03.2019

Mali i Zi përkrah çdo opsion që do të çonte në normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, por ideja e korrigjimit të territoreve, “nuk është ideja më e mirë”, tha sot në Prishtinë, ...

34 artikuj të ndërlidhur »

Koreja e Jugut shokohet nga spiunazhet porno, filmohen 1.600 dhoma hoteli

Java News - 21.03.2019

Katër burra janë arrestuar në Korenë e Jugut, të akuzuar për filmim sekret në 1.600 dhoma hoteli dhe shitjen e pamjeve në faqe interneti. Mini kamerat ishin vendosur tek televizorët, mbajtëset e ...

5 artikuj të ndërlidhur »

FOTO/63 kg drogë e futur në katër çanta, pranga 2 shqiptarëve në Greqi

Java News - 21.03.2019

63 kilogramë marijuanë janë kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Në Kozani është ndaluar një mjet që vinte nga kufiri i gjelbër. Brenda mjetit janë gjetur dhe sekuestruar 4 çanta me 57 pako ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Panuçi: Na duhet vetëm një gol për të mposhtur Turqinë

Java News - 21.03.2019

Trajneri i kombëtares shqiptare, Christian Panucci ka dalur në konferencën e fundit për shtyp, në prag të duelit të nesërm kundër Turqisë. Çfarë keni parë nga skuadra këto ditë? Kanë punuar mirë.

45 artikuj të ndërlidhur »

Majko feston Novruzin me muxhahedinët: Ja pse e dëbuam ambasadorin iranian. Spaho i PD: Mbështesim aktin e qeverisë

Java News - 21.03.2019

Në një grumbullim të madh me rastin e Vitit të Ri pers, anëtarët e opozitës iraniane, së bashku me miqtë e tyre shqiptarë, festuan Vitin e Ri, Novruz , në kompleksin e tyre në Manzë të Durrësit.

VIDEO/Mbahet kampionati i parë i “goditjeve me shuplaka” për meshkuj

Java News - 21.03.2019

Kampionati i parë “i goditjeve me shuplaka” u zhvillua në Krasnoyarsk. Ai ishte pjesë e festivalit sportiv “Siberian Power Show”. Në garë, burrat kthehen për të goditur kundërshtarin e tyre në faqe ...

3 artikuj të ndërlidhur »

Dokumenti/Gazi lotsjellës në protesta është blerë nga qeveria “Berisha”

Java News - 21.03.2019

Sot u zhvillua protesta e radhës e opozitës para selisë së Kuvendit të Shqipërisë. Fatmirësisht sot nuk u shënuan incidente të rënda, e nuk u përdor gazi lotsjellës për shpërndarjen e turmës.

4 artikuj të ndërlidhur »

Veliaj ‘thumbon’ Berishën e Bashën: Ankth, dëshpërim, dikush s’merr vizën, tjetri në gjumë

Java News - 21.03.2019

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj deklaroi se shpresa e tyre e vetme është që të ndodhë që të zihen kryeministri dhe kryetari i bashkisë. Unë tha kryebashkiaku dhe Rama e kemi përballuar ...

Disiplina paralajmëron Kastriotin, dënon Tiranën dhe Partizanin

Java News - 21.03.2019

Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka publikuar vendimet e marra për shkeljet dhe parregullsitë e konstatuara në fundjavën e shkuar në futbollin shqiptar.

Shpërndante heroinë e kokainë, pranga 29-vjeçarit në Tiranë

Java News - 21.03.2019

Një 29 vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës, pasi është kapur me lëndë narkotike heroinë. Operacioni i koduar “Mapo”, çoi në arrestimin e shtetasit me iniciale E. T.

13 artikuj të ndërlidhur »

Në sitën e Vetingut edhe kreu i Prokurorisë së Fierit

Java News - 21.03.2019

Drejtues i Prokurorisë së Fier, Fatmir Lushi do t’i nënshtrohet Vetingut më 25 mars. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit do të zhvillojë një seancë dëgjimore me subjektin e rivlerësimit, Fatmir Lushi, ...

Një vrasje në Shkodër dhe një heshtje vrastare

Java News - 21.03.2019

Krime spektakulare si në lagjet latinoamerikane, metoda mafioze si në Palermo – dhe një shtet i paaftë për t’u përballur me të keqen: si po fundoset Shkodra në vatër të paligjshmërisë.

39 artikuj të ndërlidhur »

Ralf Gjoni shpërthen ndaj LSI: S’e kisha imagjinuar që do bëhej parti e çizmeve dhe bojës

Java News - 21.03.2019

Sulmi i sotëm me bojë ndaj tij e ka irrituar së tepërmi Ralf Gjonin me partinë e tij LSI-në, duke nënkuptuar se është ajo që qëndron pas këtij akti. Në një dalje për mediat pas mbylljes së seancën ...

77 artikuj të ndërlidhur »

A do të marrë pjesë opozita në zgjedhje? Veliaj: Këtë e ka në dorë Moska

Java News - 21.03.2019

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një intervistë për emisionin “45 Minuta” të drejtuar nga Denis Minga në Report Tv foli për zgjedhjet lokale, rikandidimin, marrëdhënien me ...

26 artikuj të ndërlidhur »

Ish-presidenti Moisiu: I padrejtë veprimi i opozitës për mandatet. Meta të zgjidh krizën

Java News - 21.03.2019

Ish-Presidenti Alfred Moisiu e ka këshilluar në mënyrë indirekte, pasardhësin e tij në detyrë Ilir Meta që të thërrasë në tryezë liderët për zgjidhjen e krizës politike.

7 artikuj të ndërlidhur »

Finalja e “Super Generation” prezanton të rinjtë që do të ndryshojnë botën!

Java News - 21.03.2019

Prej tashmë disa muajsh, ALBtelecom përmes platformës “ Super Generation ” u ka dhënë mundësinë të rinjve nga i gjithë vendi që t’i japin jetë ideve të tyre.

Ballistët ‘tradhtojnë’ edhe Bashën, Alimadhi kërkon mandatin e deputetit

Java News - 21.03.2019

Partia e Ballit Kombëtar pritet të ketë deputetin e saj në Kuvendin e Shqipërisë. Bëhet fjalë për kryetarin Adriatik Alimadhi, që në zgjedhjet e vitit 2017 ishtë përfshirë në listën e PD-së në Qarkun ...

10 artikuj të ndërlidhur »

Horoskopi ditor, e Premte 22 Mars 2019

Java News - 21.03.2019

Dashi Parashikohet një e premte intriguese! Edhe pse do ju duket se dita nuk do të nisë në mënyrën më të mirë sa i takon anës fizike pasi mund të ndiheni të lodhur, rikuperimi do të ndodh në vijim të ...

13 artikuj të ndërlidhur »

Reagimi ‘absurd’ i Radovan Karaxhiç pas vendimit të Hagës

Java News - 21.03.2019

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës dënoi dje me burgim të përjetshëm, Radovan Karaxhiç, i cili u shpall fajtor për krimet dhe gjenocidin e kryer kundër popullatës civile në Bosnje Hercegovinë.

35 artikuj të ndërlidhur »

Kapen 257 kg kokainë e fshehur në banane

Java News - 21.03.2019

Shërbimi i sigurisë i Ukrainës njoftoi se ka konfiskuar një dërgesë të drogës nga Amerika Jugore me vlerë rreth 51 milionë dollarë. Autoritetet policore thanë se zbuluan 257 kilogramë kokainë të ...

7 artikuj të ndërlidhur »